250 Ft-os órabérért dolgoztatnak a balatoni éttermek!!!
15 éve vagyok a vendéglátásban és 4 nyarat dolgoztam Balatonon. Bemutatom a valós béreket, átveréseket, tudnivalókat, mielőtt a Balatonra mennél dolgozni. Aki nem ismerné a honlapomat, igen, én dolgoztam Orbán Viktor lányának esküvőjén is pincérként az ominózus DNS-botrány alkalmával.A világ legmagasabb órabéréről tartanak népszavazást
Megnyíltak a szavazóhelyiségek vasárnap reggel 8 órakor Svájcban, ahol a polgárok két kérdésről mondhatnak véleményt:
- Legyen-e 22 svájci frankos (5500 Ft) minimális órabér?
- Vásároljon-e svájc 22 harci repülőgépet?
Azóta frissítés: Leszavazták az egymilliós minimálbértStickhorse | 2014.05.19. 21:07:19Azért azt tegyük hozzá, hogy vásárlóerő-paritáson az az 1 milliós kereset az nem egészen annyi, bár nyilván így is sokkal jobban állnak, mint mi. Egyébként meg nyilván azért sikeresek, mert jó önérdekeket akartak képviselni és jókor. Ja és legtöbbször gazdasági önérdekeket, nem pedig nemzetieket, és a nemzeti önérdekeik is elsősorban gazdasági alapúak.
Megesszük a világot (We Feed the World)
Svájcban a kenyérgabona 4/5-e Indiából származik, abból az országból, ahol százezrek éheznek; a francia halkereskedők azt mondják, az ipari módszerrel fogott tenger gyümölcse nem evésre való, hanem eladásra; Romániában 50 centes órabérért dolgoznak az asszonyok a hagymaföldeken, amelyet távoli országokba szállítanak tovább; Spanyolország legnagyobb üvegházas agrárvidéke nagyobb mint Luxemburg és Hollandia együtt - a világban mégis 5 percenként hal éhen egy gyermek. A világ élelmiszertermelése és az élelmiszer elosztása katasztrofális szintre jutott. A 3000 kilométerről importált paradicsom olcsóbb mint a hazai; az ásványvíz ugyanolyan kereskedelmi értéket képvisel mint bármely más termék; a legtöbb élelmiszert szójával dúsítják. Hová vezet ez a folyamat? Az emberiség élelmiszerellátása nem több mint néhány tucat multinacionális cég versengésének színtere?
Szóval azt mondom, hogy az ilyen jellegű problémáknak legtöbbször nincs igazán jól körülhatárolható oka. (Ill. okai.) Ha netán valamilyen csoda folytán sikerülne is valamennyit azonosítani, akkor sem tudod legtöbbször "megoldani" a helyzetet anélkül, hogy egy halom másikat ne generálnál. Ez összhangban van mindenféle elemi közgázos megfontolásokkal is. Igaz, részemről ezt a fajta referenciát nem szeretem.
Szóval az említett "valódi betegség" szerintem gyakran nem is diagnosztizálható, csak tapogatózni lehet.
Azt sem tudom továbbá, hogy mi az optimálandó függvény, illetve ennek mik az eszközei, stb. Pl. össztársadalmi haszonról egy ideje (pl. Downs óta) elméleti szinten is nehézkes beszélni. Döntéselméletileg adódhat a Pareto-javítás, ám ilyen logika mentén könnyen nagyon is rendben lehet, ha (a példádnál maradva) sok fiatal drogozik... Ha nincs, akkor az pedig már etika...