Autós kamerával felvették, ahogy villám csap egy nőbe és kislányába
A villámcsapást egy szélvédőkamera rögzítette az oroszországi Omszk régióban, egy országút mellett. A 28 éves nő és hatéves lánya egy buszról szállt le a heves esőben. A villám azután csapott beléjük, hogy egy esernyő alá bújtak. Mindkettőjük első- és másodfokú égési sérüléseket szenvedett.Forradalmi gyógymód egy egyetemistától
A külső és belső sérüléseknél is használható, Veti-Gel névre keresztelt anyag képes bármekkora vérzést elállítani, ráadásul elősegíti a gyógyulást. A New York-i Egyetem egy harmadéves hallgatója megvalósította, amit eddig csak a számítógépes játékokban láttunk. Joe Landolina találmánya képes a sérülést azonnal bezárni és ezzel megállítani a vérzést. Az eddigi kísérletek alapján az anyag külső, belső és égési sérülések esetén is működik, a gyógyulást pedig azzal is segíti, hogy képes felvenni a körülötte lévő szövetek tulajdonságait. Külső alkalmazás esetén például úgy viselkedik, mint a bőr. Használatának széles körű elterjedésére sajnos még várnunk kell egy kicsit. Már csak azért is, mert az amerikai egyetemista első körben a védelmi minisztériumtól remél megbízást.Zellergumó | 2013.03.23. 12:24:47Na aztán ki szereti ilyen véresen a tarját?
Egy szemléltető videó arról, hogy miért is veszélyes "szakma" a tűznyelés.
naphtha08 | 2010.08.15. 17:47:53Egyszerű gyerekek lehettek, gondolom nem túl sok bevállalós lépés volt az életetekben. És most nem azt mondom, hogy kísérteni kell a sorsot. A baleset az baleset. Akivel megtörtént valószínűleg nem rossz ember. Van olyan, hogy benézi az ember a dolgokat, és azok rosszul sülnek el, de azért nem kell lefikázni a monitoron keresztül, főleg úgy,hogy teljesen inkompetens vagy a dologban. Ha nem lennének bevállalós arcok mennyivel unalmasabb lenne a Föld. És most nem a bakijaikról beszélek, hanem arról, hogy ők mernek megcsinálni dolgokat. Amit rólatok nem hinnék. Szerintem vagy tizenéves kis kockák vagytok, vagy ugyanilyen korú feszítős műmájer kiffiúk. Szóval irány WOWozni, vagy toljatok egy kis Syntholt ;)
Remélem még ebéd előtt vagytok... Jó étvágyat! ;)
Nusihusi | 2010.05.13. 16:36:59Jaj! Ezt még nézni is fájt:I Úgy nézett ki a végén a keze, mint 1 kipukkadt lufi:D
Tough Guy Challenge 2009
Minden évben több ezren próbálják bebizonyítani Közép-Angliában, hogy méltók a Kemény Csávó (Tough Guy) címre. Férfiak és nők százai dőltek ki csonttörés, ficam, fagyási, égési sérülések és kiszáradás miatt. A huszonegy akadály többsége életveszélyes, még a győztes, James Appleton is orvosi kezelésre szorult.
Videó.toxity-fa | 2009.02.08. 09:15:03helyesírás versenyre is mehetnél
FOLYADÉKOT SOHA NE MELEGÍTSÜNK 2 PERCNÉL TOVÁBB MIKROHULLÁMÚ SÜTŐBEN
„Egy 26 éves fiatalembernek kedve támadt egy csésze kávéra. Elővette a csészéjét, megtöltötte vízzel és (mint már annyiszor) a mikrohullámú sütőbe tette, hogy a víz megmelegedjen. Nem emlékszem már pontosan mennyi időre állította be az órát, de arra igen, hogy azt mondta fel akarta forralni a vizet. Amikor a beállított idő lejárt, kivette a csészét a mikróból, belenézett, és csodálkozva vette észre, hogy a víz nem forrt fel. Abban a pillanatban a csésze “robbant” és egész tartalma az arcába csapódott. A csésze még épségben volt mikor eldobta, tartalmát pedig a vízben felgyülemlett energia „robbantotta fel”. Az arca tele lett hólyagokkal, arcát 1. és 2. fokú égési sebek borítják, nagy a maradandó sebhelyek valószínűsége. Bal szemén akár a látása is sérülhetett. Kórházi tartózkodása idején a kezelőorvos elmondta, hogy ez, sajnos, elég gyakori eset és figyelmeztetett, hogy soha ne melegítsünk csak vizet a mikróban. Ha vizet szeretnénk melegíteni, valamit mindig tegyünk a csészébe, fapálcikát, teafiltert stb, ami a keletkező energiát elvezeti. Sokkal biztonságosabb azonban a vizet vízforralóban melegíteni.”
A General Electric válasza:
„Köszönjük a megkeresést. Örömmel állok rendelkezésükre. Az önökhöz beérkezett e-mail tartalma megfelel a valóságnak. Mikrózott vízben és egyéb folyadékokban nem mindig keletkeznek buborékok a forráspont elérésekor. Tulajdonképpen túlhevített állapotba kerülnek, és nem keletkeznek buborékok. A túlhevített folyadék akkor fog kiforrni a csészéből, amikor megmozdítjuk, vagy például kanalat vagy teafiltert helyezünk bele. Hogy ez ne történjen meg és megelőzzük az esetleges sérüléseket, soha ne melegítsünk csészében bármilyen folyadékot két percnél hosszabb ideig. Melegítés után hagyjuk a csészét még 30 másodpercig a mikróban állni és csak azt követően vegyük ki és tegyünk bele kanalat vagy bármi mást.”
Egy technika tanár a következő magyarázatot fűzte az esethez:
„Köszönöm a mikrohullámú sütővel kapcsolatos figyelmeztetést. Nem az első eset, amellyel találkozom. Az oka egy túlhevítésként ismert jelenség. Vízmelegítés közben bármikor előfordulhat, különösen akkor, ha az edény, amelyben a vizet melegítjük új, vagy ha csak kis mennyiségű vizet melegítünk (fél csészénél kevesebbet). Az történik, hogy a víz gyorsabban melegszik föl, még mielőtt buborékok keletkezhetnének. Ha a csésze nagyon új, akkor nincsenek még rajta kisebb felületi karcolások, repedések, amelyek a buborékok képződését elősegítenék. A felgyülemlett hőt elvezető buborékok hiányában a folyadék nem kezd forrni, hanem tovább melegszik, jóval saját forráspontja fölé. Amikor azután ilyen állapotban a csészét megmozdítjuk, vagy a folyadékot megkeverjük, rohamosan beindul a buborékképződés és kiszorítja a csészéből a forró folyadékot.”Sünilány | 2009.02.11. 01:11:52Jah, bocsi, még az (azt hiszem akril alapú) festékben tehet kárt.
Mindjárt nagyon sok "jó" barátod kerekedne.