Elküldték a Down-szindrómás fiút egy budapesti edzőteremből
Szerintetek melyik fél álláspontja a megérthetőbb?tjunior | 2016.05.23. 11:54:51Én mint aki hosszú telefonálások alkalmával önkéntelenül is elkezdek mászkálni, teljesen megértem :)Ismerkedjetek meg Dr. Máté Gáborral, aki pár egyszerű gondolatban osztja meg tapasztalatait a figyelemhiány zavaráról, illetve a szellemi és testi egészség kapcsolatáról.
Témához kapcsolható korábbi postbungle | 2014.10.20. 20:15:17Nov. 6.-án megyek.
Aki esetleg kételkedett David Icke kényelmi zónáról tartott álláspontjával kapcsolatban egy korábbi posztnál, az ismerkedjen meg az Asch kísérlettel:
A konformitás kutatása Asch nevéhez fűződik. Ő kezdte el tudományos módszerekkel kutatni az emberre ható csoportnyomás hatásait.Ebben a filmben Asch eredeti kutatásainak egyikét mutatjuk be, eredeti felvételről.
A kutatásban több résztvevőnek meg kell mondania, hogy a kép jobb oldalon elhelyezett három különböző méretű vonal közül melyik azonos a bal oldalon lévő vonal hoszával. Ezt első ránézésre mindenki helyesen meg tudná közülünk mondani. Ám mi van akkor, ha a csoportban mi vagyunk az egyetlen, nem beavatott emberek? Akkor is rá fogjuk vágni a tökéletes megoldást minden alkalommal? Vagy talán engedünk a csoport nyomásának, és mi is hibás választ adunk a kísérletvezető kérdésére csakúgy, mint az előttünk ülő beépített emberek?Tooni | 2012.04.05. 17:48:17Ugyan, nem vettem magamra, de honnan tudjam más mit csinál/na? Kételkednék/Kételkednénk...
"Ha az állam milliókkal támogat egy képzést öt év alatt, úgy hiszem, a társadalom joggal várja el, hogy a fiatalok valamit visszaadjanak annak a közösségnek, mely hozzájárult a taníttatásukhoz".
Hát... bennem is hirtelen felébredt a késztetés, hogy adjak neki valamit...
Egy másik cikk: Hoffmann Rózsa leereszti a vasfüggönytsahinel | 2011.09.07. 22:36:39Nem az a gond hogy sok a diplomás, mert az alapjában jó lenne. A gond hogy nincs elég pénz hogy az iskolákban a mai vezető tudományos kutatásokhoz hozzászóljunk.
http://www.physorg.com/
Amik itt vannak kutatások igen költségesek sokszor. Amíg nincs normális gazdaság, a cégek nem az iskolákkal karöltve fejlesztenek, addig max egy szintig lehet eljutni. Az oldalt ha nézegeted elég durván lehet látni hogy mennyivel el vannak haladva a kutatásokkal.
Elősször olyan dolgokra kellene koncentrálni amiből meg lehet teremteni az alapját ezeknek.
Az adófizetés, stb is gázos. Túl sok az adó, és alig tudnak élni az emberek. A multkor idekinn olvastam hogy a kereslet csökkent az üzletekben, és az állam azonnal változtatott a kis keresetű emberek javára. Nem tárgyalások, meg majd jövőre, stb ahogy otthon szoktak tökölni. Így egyébként nem is csodálom hogy sumákol sok ember. Meg akar valahogy élni.