A 20 éves norvég Nano azt állítja, 16 éves kora óta tudja, hogy rossz testbe született, mivel ő igazából egy macska. Szerinte ennek egyértelmű bizonyítékai vannak, mint például a tény, hogy nem szereti a vizet, tud nyávogni, és különlegesen éles a szaglása és a hallása.
Szerintem diétás macskaeledel segítene rajta...
Ezt tudja: a fedél megemelkedik, amikor érzékeli, hogy közeledik valaki, az ülés fűthető, míg a kényes részeket szódavízzel mossa le. Mivel még egy szárító is be van építve az eszközbe, ezért a tervezők szerint teljesen feleslegessé válik a vécépapír használata. A kellemetlen szagok ellen dezodorral védekezik a WC, míg ha nem használjuk, akkor UV-sugarakkal semmisítik meg a szennyeződéseket. Hogy teljes legyen az élmény, még egy távirányítót is adnak hozzá, amellyel az összes funkció kezelhető.
Van ilyen ember, és ez most nem poén, nem kamu. Nem lájkvadászat. Milyen lehet az élete? Van neki valódi élete a Facebookon kívül? Mi lehet ott? Sivárság. Mit tesz a fotóival? Mit? Megnézi. És? Megmutatja egy embernek? Kettőnek? Kinek? Nincs jelen az igazi valóságban, nincs szerepe, nem jut levegőhöz. Kénytelen elfoglalni magát valamivel. Na, de mivel? Kimegy a természetbe. És? Egyedül nézelődik ott úgy, hogy egy fotót nem posztol sehová? Akkor ott sem járt. Ki hiszi el neki? Ő maga sem hiszi el az életét. Nem tudja visszakövetni, mi volt vele például egy éve. Főz magának valami kaját. Nagy dolog, mondhatom. Kimeri a tányérba, le nem fotózná, mert minek, és komótosan megeszi az egészet. Volt, nincs, de leginkább sosem volt, mert hol a dokumentáció?
„Most először tudott megcsillantani egy szikrányi öntudatot humanoid robot, írja egy amerikai kísérletrőla Popsci. Három, régebbi típusú NAO robottal próbáltak ki valami egészen új dolgot. Arra programozták őket, hogy azt gondolják: háromból ketten némává varázsoló pirulát kaptak, ami megakadályozza, hogy beszélni tudjanak. Pirula helyett a gyakorlatban megnyomtak rajtuk egy gombot, ami elnémította őket. Aztán megkérdezték tőlük, melyik kettő kapta a pirulát. Mindhárman megpróbálták azt válaszolni, hogy „nem tudom„. A két elnémított robotnak nem sikerült ténylegesen kimondania a szavakat, a harmadiknak viszont igen. És ő felismerte a saját hangját, és arra is rájött, hogy ezek szerint nem őt némították el. A „nem tudom” után nem sokkal jelentkezni kezdett, és ezzel állt elő: „Bocsánat, most már tudom. Képes voltam bebizonyítani, hogy nem kaptam némító pirulát.” A kísérlet egy régi filozófiai fejtörőre épült, amely ebben a gyűjteményben A három bölcs címen szerepel. A kísérletet egy New York-i tudós, Selmer Bringsjord végezte. Az eredményeit részletesen augusztus végén mutatja majd be egy konferencián Japánban.”
„Annak érdekében, hogy a legjobb 35-be tovább tudjanak lépni, a ti szavazataitokra is nagy szükségük lenne! Klikk a képre, a poszt legvégén ott vannak a linkek! Hajrá, és a nevükben is köszi a voksokat...!”
Esztergomi Bandi fiának szülinapi bulija
(Esetleg tudja valaki közületek, hogy ki ez az Esztergomi Bandi? Hiába kerestem rá mindenhol, csak az ehhez hasonló lakodalmakról, keresztelőkről és bulikról találtam cikkeket.)