„Amíg tudunk azzal érvelni, hogy a technológia az egyetlen igazán befolyásos döntéshozó az emberi fejlődésben, a technológia valójában addig nem határozza meg magát az emberi fejlődést. Az internet például, amíg a legfejlettebb elmék örökségének tűnik, akiket valaha is látott a világ, lehetővé teszi, hogy bárki használja – valójában egy megafon lett mindenki számára, beleértve a nácikat, a vallási fundamentalistákat, a baloldaliakat és a Ron Paul támogatókat is. Ugyanez mondható el az atomhasításról is: bárki, aki eléggé okos ahhoz, hogy atombombát építsen, az utolsók között lenne, aki fel akarná robbantani azt, feltételezve, hogy valaminek az értéke, megegyezik a saját kognitív intelligenciájukkal. A világunk minden pillanatban tanúja azoknak a kegyetlenkedéseknek, amelyek során a magasabban képzett emberek találmányait felhasználják az alacsonyabb képességűek, legyen az a találmány a számítógép, egy AK-47 vagy egy demokrácia.”
„Azt szeretném, ha minden nő tudná, hogy nem szükséges megvenniük minden baba-terméket, ami a látóterükbe kerül, és, bár szeretném, ha elmondhatnám ezt nekik, még jobban szeretném a következő három dolgot elmondani, ami tükrözi a lelkesedésemet a különféle fajtájú szülési információk megértésével kapcsolatban, valamint azzal, ahogy ezek egymáshoz kapcsolódnak.”
Már a rádióról is azt gondolták, forradalmat hoz az oktatásban, nemhogy napjaink fejlett elektronikai eszközei. De vajon elértünk, elérhetünk-e odáig, hogy a tanár fölöslegessé válik? És vajon tényleg forradalom-e az oktatásban a technológia? És vajon tényleg forradalom-e az oktatásban a technológia? (magyar felirat kapcsolható)
Korábbi poszt:
A jó pap tényleg holtig tud tanulni?
A Marson honos küdóniaiak és az utópiaiak civilizációit egy marsonkívüli faj atomtámadása pusztította el, legalábbis ezt állítja egy amerikai plazmafizikus. A marsi civilizációk az ókori egyiptomiak technológiai szintjén voltak. A fenti képen láthatók az épületek romjai.
A vizuális effektek hollywoodi legendája, Douglas Trumbull olyan technológián dolgozik, amellyel a vásznon látott filmeket gyakorlatilag valóságként érzékelheti az agyunk. Ráadásul ez nem a felbontás vagy a dimenziók kérdése. James Cameron ráharapott, a nézők azonban nem feltétlenül járnak jól.
Peter Thiel nemcsak a világ egyik leggazdagabb tech-befektetője, de mellette a technológiai stagnálás legismertebb prófétája is. Hogyan lett repülő autók helyett 140 karakter a jövő? És van-e miben bíznunk, ha mostanában az innovációt az Apple termékei jelentik?
Egy magyar vállalkozás olyan géppel állt elő, amelybe belapátolják a kommunális hulladékot, és olyan minőségű építőanyag nyerhető ki, amiből akár házat is lehet építeni. A szerkezet és a technológia forradalmasíthatná a hulladékkezelést és -feldolgozást, még az energiatermelésben is szerepet kaphatna.
Stephen Hawking óva int a mesterséges intelligenciától
Könnyű elképzelni, ahogy a technológia okosabb lesz a pénzügyi piacoknál; ahogy jobb feltalálók lesznek az emberi kutatóknál; ahogy kitúrják az emberi vezetőket; ahogy olyan fegyvereket terveznek, amiket egyre kevésbé értünk. Bár az AI rövid távú hatásai attól is függenek, hogy ki irányítja azt, a hosszú távú hatások inkább arról fognak szólni, hogy bárki irányíthatja-e ezeket.