A klímavédelem egy elég sajátságos formája
speedbump | 2012.01.13. 18:56:15Zseniális!6 fok megváltoztathatja a világot - National Geographic gyorstalpaló az éghajlatváltozás hatásairól a globális átlaghőmérséklet emelkedés függvényében.
A 6 fok azért jelentős, mert az IPCC szerint az évszázad végére ennél is nagyobb mértékben emelkedhet a globális átlaghőmérséklet, és a földtörténet folyamán a 10 ezer évenkénti 5 foknál magasabb ütemű hőmérséklet változások tömeges kihalással jártak.
2. rész itt.Tooni | 2011.06.21. 18:41:43Khmm...csak gyorsan egy mondat annak igazolására, hogy hazugság az egész: A BBC készítette.
Köszönöm.
Mai izés téma (újra) az időjárás: napok, hetek óta csak arról szólnak a hírek, hogy hol milyen árvíz, jégeső, vihar pusztított.
Szerintetek régen is ilyen változékony volt az időjárás, ennyi vihar, özönvíz, ítéletidő tombolt és csak a média fújja fel ennyire a dolgokat (állítólag 400 évente van ilyen katasztrófa), vagy tényleg megfigyelhető valamiféle klímaváltozás (globális felmelegedés, HAARP, esetleg itt a világvége és vegyen mindenki katasztrófaálló szempillaspirált)? ;)bungle | 2010.10.27. 09:22:54exortus küldte:
URL: http://forio.com/simulation/climate-development/index.htm
Szöveg (először elkezdtem a helyesírási és gépelési hibákat javítani, de feladtam):
CO2 és globális hőmérséklet scenáriókat felázoló program.
A program elég ilyesztő forgatókönyveket tud felvázolni figyelembe éve a fenti képet és az emberiség fogyasztás mániáját.
Mondjuk ellenérvnek felhozom, hogy a (CIA is eltúlozta 58-ban a szovjet rakétaveszéjt források szerzésére )álatlában nem volt még olyan év amikorra annyit emelkedett a hőmérséklet amennyit a fanatikus klímavédők szerint kelett volna(bár ilyen esetben indokolt a legrossabb forgatókönyvet prezentálni).
Másik oldalról viszont olyan pozitív visszatcsatolások is léteznek,amiknek hatása esetén az emberiség akár fél évszázadon belül is kipusztulhatna(sarkvidéki metán felszabadulása,mely rövid időn belül lejátszódása esetén a légkör üvegház effektje többszörösére nőhetne) és amelyek nélkül nem becslhetkük le a jövőbeni veszélyeket.
Likek: fenti kép: http://www.theolivepress.es/wp-content/uploads/2009/03/climate-change-map.jpg
Metánnal kapcsolatban: http://hu.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1lis_felmeleged%C3%A9s
(a metán és a szibéria jegének oladása részig letekerni)
Az 1950-es években Beljajev által elkezdett és még napjainkban is folyó kísérletek a vörös rókák ezüstös színű szibériai változatán igen érdekes eredményekhez vezettek, melyek alapján képet kaphatunk arról, hogy hogyan is történhetett annak idején a kutyák háziasítása, és már ennek kezdeti lépései milyen mélyreható változásokkal járhattak együtt.
Mindössze néhány generáció alatt, mindig csak a legszelídebb rókaegyedeket kiválasztva és azokat egymás közt pároztatva a szelídséggel párhuzamosan, mintegy annak melléktermékeként érdekes változások figyelhetők meg mind az állatok küllemét, mind a viselkedésüket illetően: a fülek lekonyultabbakká, a farok kunkoribbá, a pofa rövidebbé és kerekebbé, a bunda színezetében pedig egyre inkább tarkává válik, ezzel együtt az állatok egyre barátságosabbak és játékosabbak lesznek, a kutyákhoz hasonlóan kezdik csóválni a farkukat és hátrahúzni fülüket örömükben, miközben a hangjuk is mindinkább kutyaszerűvé válik.Nusihusi | 2010.02.26. 19:41:16Nagyon helyesek ezek az ezüst színű rókák:)
Van akit már megérintett a változás szele 2009-ben...
superxaba | 2009.01.05. 20:53:101.: Vért hányik, vagy miért piros?
2.: Én inkább az oldal jobb oldalán lévő reklámban rendezkedő nagymellű pirosmelltartóst figyeltem, nyámmm.
Nibiru, a 12. bolygó.
A végzet bolygója? "Az 1983 óta csak a világ legnagyobb távcsöveivel megfigyelhető bolygó ma már kis házi teleszkópokkal is észlelhető. A szakértők szerint néhány hónap múlva pedig már szabad szemmel is látható lesz. A Vörös Bolygó a mérések szerint kb. 23-szorosa a Földnek. Számos kutató szerint a bolygó feltűnése okozta eddig a Földön a rendkívüli időjárási változásokat."
+ pdf: Nibiru, az Apokalipszis bolygója.- Talán sokan emlékeznek a 8 évvel ezelőtti wazzup-os Budweiser reklámokra... Erre utal a jelenlegi "Rosszabbul élünk mint 8 éve" ;) politikai hirdetés.bungle | 2012.02.24. 14:14:37Lako küldte (2006-os videó):
URL: http://youtu.be/b9ctjJ65o3Y
Szöveg: "WWWWAAAZZZUUUUUUPPPPPPPPPP"
Egy cserepes növény napi bejegyzéseket ír az interneten hangulatáról és közérzetéről, így valószínűleg ő az első "botanikus blogger" a világhálón. A leveleire csatolt érzékelők megmérik a növény bioelektronikus sugárzásait, amit egy számítógépes algoritmus szavakká alakít.
"Ma szépen sütött a nap, így sokat tudtam napozni. Jól szórakoztam" - írja Midori-san, egy japán kávéház pultján élő cserepes virág az október 16-ai blogbejegyzésében. Az időjárás-változásra is reagál és arról is ír blogjában. A legutolsóban például arra panaszkodott, hogy nagyon felhős és hideg volt az idő.
A Keio Egyetem kutatói létrehozták az első blogoló növényt, méghozzá úgy, hogy szívalakú leveleire szenzorokat raktak. A detektorok felveszik azokat az elektronikus jeleket a növény felszínéről, amelyeket a növény ad válaszképpen a fényre és az emberi érintésre. Az így kapott információkat összevetik az időjárás és a hőmérséklet adataival, és egy számítógépes algoritmust használva átfordítják azokat csevegős blogbejegyzésekké.
Japánban blogolnak egyébként a legtöbben a világon.kukulkan | 2008.10.26. 02:10:39Figyu, maradjunk annyiban, hogy higgy, amit akarsz, okés? ;) Én úgy érzem már mindent elmondtam e témakörben, amit el lehetett mondani, ismételni pedig nem fogom magam...
A kutya definíciód érdekes, egyet természetesen nem értek vele:)
(Ja, és egy tanács útravalóul: a wikipédiába boldog-boldogtalan beleszerkesztgethet, így én a helyedben annyira nem tartanám autentikus forrásnak.)
Dan Hanna - Time of my Life
Insane | 2008.09.19. 09:54:24Több mint 6000 kép készült, ha kimaradt mondjuk 4 nap, észreveszed?
ha egy hónap marad ki akkor sem nagyon hiszem, eltörpül a 17 év mellett
Ha egy kis hóra vágytok így nyáron, irány Kenya, ott most havazott. :D
|-=O=-| | 2008.09.30. 10:51:20Már a Marson is havazik! :D
http://hir.ize.hu/comments.php?post_id=10367