Míg a hagyományos 3D-nyomtatók vékony rétegekből állítják elő a tárgyakat (ez lehet például műanyagból vagy összeragasztott porból), addig a Carbon3D CLIP nevű technológia fotopolimerizációs, vagyis fényre keményedő gyantát használ a tárgyak előállításához, így egy hagyományos 3D-nyomtatónál akár százszor gyorsabban dolgozik.
„Szerencsére megengedhetem magamnak, hogy ne dolgozzak, és felsőbbrendű dolgokkal foglalkozzak, mert jó embernek szültem gyereket, aki a különélésünk ellenére nagyvonalúan támogat minket.”
Becslések szerint a Föld lakosságának 30 százaléka már el is kapta a toxoplazmózist. Az emberi viselkedést szintén képesek befolyásolni ezek a paraziták: például a fertőzöttek kellemesebbnek találják a macskák szagát, de a skizofrénia kialakulásának kockázatát is megnövelhetik.
Ha már tegnapra is jutott, itt egy újabb milliárdossá válás példája: az Exploding Kittens egy kártyajáték, a szabályai leginkább az orosz rulettre emlékeztetnek: minden játékos húz a pakliból, és aki felhúzza a Robbanó Cica lapot, az kiesett.
10.000 dollár volt a cél, az 20 perc alatt (!!!) összejött, most tart 4.271.567-nél (1,2 milliárd Ft)... izé... 4.274.612-nél... :)
2014-ben havonta átlagosan 380 millióan látogattak el a DC Toys Collector nevű felhasználó Youtube-csatornájára, amivel a tavalyi év legnépszerűbb csatornája lett a videómegosztón, tulajdonosa pedig mintegy
5 millió dollárt, vagyis közel 1,4 milliárd forintnak megfelelő összeget keresett vele.
A titokzatos nő, aki az arcát még sohasem mutatta meg, gyakorlatilag nem csinál mást, mint hogy változatosan manikűrözött kezeivel játékokat csomagol ki és rak össze, közben pedig
rohadt idegesítő bűbájos hangon kommentálja a látottakat. A csatornáján több mint 1600 videó látható,
a legnézettebb pedig ez, jelenleg 185 milliós nézettséggel.
Angol cikk
„Amíg tudunk azzal érvelni, hogy a technológia az egyetlen igazán befolyásos döntéshozó az emberi fejlődésben, a technológia valójában addig nem határozza meg magát az emberi fejlődést. Az internet például, amíg a legfejlettebb elmék örökségének tűnik, akiket valaha is látott a világ, lehetővé teszi, hogy bárki használja – valójában egy megafon lett mindenki számára, beleértve a nácikat, a vallási fundamentalistákat, a baloldaliakat és a Ron Paul támogatókat is. Ugyanez mondható el az atomhasításról is: bárki, aki eléggé okos ahhoz, hogy atombombát építsen, az utolsók között lenne, aki fel akarná robbantani azt, feltételezve, hogy valaminek az értéke, megegyezik a saját kognitív intelligenciájukkal. A világunk minden pillanatban tanúja azoknak a kegyetlenkedéseknek, amelyek során a magasabban képzett emberek találmányait felhasználják az alacsonyabb képességűek, legyen az a találmány a számítógép, egy AK-47 vagy egy demokrácia.”
„A kísértésnek rengeteg formája van. Sokszor nagyon erős, nagyon állatias, olyannyira, hogy lehetetlennek tűnik az ellenállás. Sokat enni, sokat inni, sok pénzt költeni, vagy engedni a szívünk, fejünk feletti uralmának. Az emberiség egyik leghasznosabb képessége, hogy képesek vagyunk azonosulni magasabb rendű kognitív funkciókkal, mint például az önuralmunkkal, annak érdekében, hogy ellenálljunk ezeknek a kísértéseknek, amely nélkül a fejlett civilizációk nem is létezhetnének.”
Várhatóan jövő nyártól kell majd vasárnap zárva tartaniuk a hipermarketeknek és a plázáknak - ezt a KDNP alelnöke nyilatkozta az RTL Híradónak. Rétvári Bence szerint a bolti dolgozóknak minden egyes vasárnapra szükségük van, mert csak akkor lehet együtt a családjuk. Azt viszont nem tudta megmondani, mi lesz például a karácsony előtti aranyvasárnap sorsa.
Nektek mi a véleményetek, legyenek vagy ne legyenek zárva vasárnaponként a hipermarketek és plázák?
„A fejlesztés kidolgozásához a természetben megtalálható biolumineszcencia adta az alapkoncepciót. Erről a jelenségről akkor beszélünk, ha valamely élő organizmusban kémiai reakció fény (foton) kibocsátásával jár. Első körben bizonyára mindenkinek a mélytengeri élőlények, medúzák, neonhalak (vagy éppen az Avatar élővilága) jut eszébe, de legismertebb példának ott van a szentjánosbogár, amit bizonyára mindenki látott már.
A Darkside Scientific által kidolgozott LumiLor lakk teljesen hasonló elven működik: a bevonatot gyenge elektromos árammal stimulálva ugyanolyan foszforeszkáló fényhatás érhető el, mint az élőlényeknél tapasztaltak. A katalizátor itt azonban nem élő anyag által létrehozott kémiai reakció, így a jelenség neve is más, mégpedig az elektrolumineszcencia.”