A szabályok: Adott öt ház, mindegyik más színű. Minden házban más nemzetiségű ember lakik. Minden lakónak van egy kedvenc itala, egy bizonyos márkájú cigarettát szív és másféle állatot tart. Az öt személy egyike sem iszik ugyanolyan italt, szív ugyanolyan cigarettát és tart ugyanolyan állatot mint a szomszédja. Azt a személyt keressük, akinek hala van.
A következő információkat tudjuk:
A sárga ház tulajdonosa Dunhill-t szív. Az az ember, aki a középső házban lakik, tejet iszik. Az angol a piros házban lakik. Az az ember, aki lovat tart, az mellett lakik aki Dunhill-t szív. A norvég lakik az első házban. A zöld ház a fehértől közvetlenül balra áll. A Winfield cigarettát szívó szivesen sörözik. A Marlboro-t szívó az mellett lakik, akinek macskája van. A dán szeret teázni. A norvég a kék ház mellett lakik. A Marlboro-t szívó szomszédja vizet iszik. A német Rothmanns-t szív. A zöld házban lakó kávét iszik. A svéd kutyát tart. Az, aki Pall Mall-t szív, madarat tart.
Ha valóban le akarod tesztelni magad, addig nem kattintasz a képre, amíg nincs meg a megfejtésed. Jó szórakozást :)
„A középkorban élő koponyalékelő, érvágó vagy a pácienst fejjel lefelé napokig lógató hivatásos orvosok és az itt olvasható sarlatánok között van valamilyen különbség? Az ember olvassa a sarlatánokról szóló történeteket, és azon veszi észre magát, hogy szórakozik rajtuk, mi több, kezd együtt érezni velük. Így vagyunk az ügyes képhamisítókkal és más szélhámosokkal. Amíg nem kerülünk a kezeik közé…”
„A kísértésnek rengeteg formája van. Sokszor nagyon erős, nagyon állatias, olyannyira, hogy lehetetlennek tűnik az ellenállás. Sokat enni, sokat inni, sok pénzt költeni, vagy engedni a szívünk, fejünk feletti uralmának. Az emberiség egyik leghasznosabb képessége, hogy képesek vagyunk azonosulni magasabb rendű kognitív funkciókkal, mint például az önuralmunkkal, annak érdekében, hogy ellenálljunk ezeknek a kísértéseknek, amely nélkül a fejlett civilizációk nem is létezhetnének.”
5 személyről szól a feladvány 5 állattal. Mind az 5 állatot felsorolják a szabályokban, tehát... nincs logikai bukfenc.