A kapitalizmus jelene, jövője. Kicsit hosszabb eszmefuttatás és angolul van, de megéri elolvasni, ha valaki szélesítené a látókörét.
„Köszi az elmúlt 12 évet, Laura és minden jót az új barátodhoz!”
Reméljük gyerekük nem volt. ;)Már 9 millió forint összejött 1 nap alatt az ellenplakátkampányra
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt és az Vastagbőr közös akciója egy elég sikeres „startup”-nak tűnik.Így csinálhatsz milliókat más Instagram-képeiből
Richard Prince nem szeret engedélyekkel vesződni. Legutóbbi akciója egy Instagram-kiállítás, amely a közösségi fotó hatalmas adatbázisából szemezget - persze úgy, hogy egyik képen szereplő személytől sem kért engedélyt. Prince nem csinált mást, mint Instagram-portrékat nagyított fel egy átlagos festmény méretére, és egy saját néven futó hozzászólást írt mindegyik kiállított portré alá, a képek pedig borsos áron keltek el: az egyikért pl. 90 ezer dollárt (kb. 25 millió forintot) fizetett egy lelkes műgyűjtő.
A 65 éves “művész” szinte teljes életművét mások műveinek plagizálására építette fel, csupán annyi változtatást eszközölve rajtuk, hogy jogilag feddhetetlen legyen.bungle | 2015.06.03. 12:20:25Mekkora troll lehet... ;)
Itt egy angol nyelvű cikk a témáról:
https://fstoppers.com/business/peter-coulson-and-i-discuss-potentially-illegal-sale-his-photo-richard-prince-72503
Nem kell nekik lakás, autó, de még mosógép sem
„A világ legnagyobb taxicégének (Uber) egyetlen autója sincs, a világ legnagyobb médiatartalom-közvetítője (Facebook) nem készít semmilyen tartalmat, a világ elsőszámú piacterének (Alibaba) nincs egyetlen raktára sem, és a világ legnagyobb szállásportáljának (Airbnb) nincs egyetlen ingatlana sem. Az látszik nyerőnek, aki a hozzáférést adja.”lilaflexninja | 2015.06.04. 06:35:52Abszolút egyetértek veled. Meg, bár ne ragaszkodjunk foggal körömmel egy házhoz tényleg, amit aztán nem tudunk eladni, de nem baj az, ha van az embernek egy kis vagyona. Illetve igen, nagyon számít az életszínvonal. Egy bizonyos szint fölött mindegy, hogy az enyém-e, meg bármikor tudok venni, de a csóró embernek számít. Nagyobb biztonságban van attól, hogy valami az övé. Talán, ha amúgy az albérlet, vagy kocsibérlet olcsó lenne, vagy lenne nálunk múltja. A mosodát pl. sose értettem az Usában. Nem kevés pénzt kifizet az ember a mosásért, közben egy évnyi mosoda árából bőven venne mosógépet. Helyi is lenne, mert nem kicsi lakásokban, házakban élnek úgy általában. De náluk ez a szokás hosszú ideje.
Ez a cikk, ez a felfogás egy új generációnak szól, egy olyan rétegnek, ami jobb módú, modern stb. Bár nem tudom, hogy nálunk van-e ilyen egyáltalán. Ez a fiatalos, agilis, jól kereső, jól végzett, modern, multikultis réteg. Jó papíron, meg interneten van, de úgy az életben. Sanszos, hogy aki ilyen, az se itt van.
Kung Fury - az év akciókomédiája
Az ingyenesen megtekinthető, félórás agymenést David Sandberg alkotta (író, rendező, főszereplő). Az ötlethez 2013 végén kezdték gyűjteni a Kickstarter közösségi támogató oldalon a pénzt, amely során 17 ezer ember adott össze több mint 630 ezer dollárt. Pár nap alatt eddig 9,5 millióan látták.bungle | 2015.06.02. 15:21:04Persze, persze... Érdekes, egyre sem emlékszem emberemlékezet óta.
Tartásdíjítélet: „A gyereknek jár az iPhone”
„A bíróság a tanár végzettségű, nettó 90 ezer forintot kereső édesapát a két gyerek után kétszer 60 ezer forintos tartásdíj fizetésére kötelezte, mondván, régebben, még nem tanárként tudott 300 ezret is keresni havonta.„
További cikkek a témában:
Foglalkozása: elvált
Közös felügyeleti jogNas | 2015.08.01. 13:16:23Bezony. Pfejj. Máglyára minddel. Kérek engedélyt elhamvadni.
Miért jobb a gyereknek a közös felügyelet
Ha válás után csak az egyik szülő neveli a gyereket akkor közülük kerülnek ki:
- Tini öngyilkosok: 63%
- Állami gondozottak: 70%
- Középiskolából kibukottak: 71%
- Elvonókra járók: 75%
- Börtönbeli elítéltek: 85%
- Viselkedészavaros gyerekek: 85%
- Hajléktalan és otthonról elszökött gyerekek: 90%
Ezzel szemben a közös felügyelettel nevelt gyerek esetében nincs kimutatható eltérés az ép családban felnövőkhöz képest. A közös felügyelettel nevelt gyerek ugyanolyan rendezett életet élhet mint az ép családban felnövő. Éppen ezért érthetetlen az USA-ban és Európában is meglévő bírói-/joggyakorlat ahol szinte mindenhol és szinte minden esetben csak az egyik szülő felügyelete alá helyezik a gyereket.
Magyar cikkek a témában:
9 tévhit a közös felügyeleti jogról
Miért nincs közös szülői felügyelet Magyarországon
/Dr. Illés Blanka ügyvéd, Páneurópai Jogász Unió családjogi szekciójának vezetője/izé012 | 2015.04.12. 12:50:12Ha küzdök Kíráért, ma is élhetne
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/ha-kuzdok-kiraert-ma-is-elhetne-2233913
'De hittem abban, hogy a bíró nem tárja szét a karját, látva a kislányom sebeit'
Ilyen lett volna az utolsó vacsora, ha Krisztus idején is léteztek volna már mobil kütyük
Lazer Team
Közösségi finanszírozásból készült sci-fi akcióvígjáték, melyben (természetesen megtörtént események alapján! ;)) egy idegen faj veszi fel a Földdel a kapcsolatot, segítséget ajánlva egy másik, gonosz idegen civilizációval szemben. Az amerikai kormány felkészít egy harcost, aki majd használhatja a speciális páncélt és fegyverzetet, amit küldenek - ám az véletlenül négy félnótás kezébe kerül.
Nyugodtan mutass ellenpéldát.
Van olyan is.
'ez nem jelenti azt, hogy létesültek is'
Mint ahogy a Ratio Educationis is egy törvény volt amit vagy sikerült betartani vagy nem.
De ez nem jelenti azt h a nők el lettek volna nyomva.
'Biztos volt olyan hely ahol a női nem élvezte a kiváltságokat, de ez 1000ből 1 volt? talán'
Nem azt mondom h nem volt olyan időszak ahol az egyik fél ne lett volna megkülönböztetve.
Volt ilyen - de MINDKÉT NEM ESETÉBEN.
---
'az úgy nevezett feminizmus miért nem bontakozott ki sokkal korábban?'
Attól függ mit értünk feminizmus alatt.
Azt h a nők ugyanazt csinálhassák mint a férfiak?
Akkor azért mert:
-A férfiak 95%-a kőkemény fizikai munkát végzett.
Ezt szinte egyik nő sem akarta/bírta volna csinálni.
Ma meg már vannak könnyű munkák amiket ők is meg tudnak csinálni.
-Az emberek halandósága jóval magasabb fokú volt a mainál.
Ezért a nők döntő része gyereket szült h ne pusztuljanak ki.
Gyerekkel a kézben meg nem lehet kapálni meg marhát vágni.
-Továbbá a nők nem voltak akkor sem elnyomva.
Leginkább a viktoriánus kor 50-100 éve alatt voltak bizonyos dolgok amelyeknél hátrányt szenvedtek /bár ugyanennyi hátrány megvolt a férfiaknál is csak azt soha nem veszik figyelembe/ és ugye a feminizmus a viktoriánus kor idején kezdett lábra kélni.
Nem elnyomás volt az a kor hanem egyszerű és logikus munkamegosztás a két fél között.
A nő szül és irányítja a belső családi dolgokat /lásd galaktika cikk/ a háztartástól a kisgyerekek neveléséig. A férfi meg a külvilággal veszi fel a harcot akár valódi harc akár munka formájában.
A mai feminizmus valójában egy nagy női hiszti.
Mindig akkor erősödött meg amikor jólétbe került az ember.
De valójában hazugságon alapszik. Hiszti.
A hiszti lényege meg az h ennek segítségével kapjon többet az egyik fél.
Igazából egy olyan helyzet ez h:
-A szegény néprétegek körében a nőnek is és a férfinak is dogoznia kell a megélhetésért.
-A középosztálynál más csak a férfi dolgozik a nő nem mert nem szükséges.
-A leggazdagabbaknál egyik sem dolgozik.
-Az első verzióban gyenge a feminizmus. A nő is nehéz munkát végez.
-A második verziót láthatod az idézett 1600-as évekbeli cikkben vagy láthatod a 40-50-es évek Amerikájában. A férfi gürizik mint egy rabszolga a nő meg otthon ül és háztartást irányít. Nem dolgozik! Arra ott a cseléd a szegény néprétegből! Amerikában a fekete cselédek dolgoztak az amerikai nők helyett. És az amerikai nők 3/4 része ilyen háztartásbeli volt. Nálunk is a századelőn a középosztálybeli nő cselédeket tartott míg a férje dolgozott. És ugyanúgy nem dolgozott az 1600-as évek Velencéjében vagy az 1500-as évek Párizsában élő átlag nő sem. A férje gürizett ő meg otthon volt.
-A harmadik verzió meg a gazdag réteg de az elég kicsi.
Manapság ez abban változott h megjelentek a könnyű munkák amiket a nők is el tudnak végezni.
Irodai munka - szinte csak nőket látsz.
Pedagógia - kiszorították a férfiakat pár évtized alatt.
Recepciós könyvtáros satöbbi - nemigen látsz férfit.
Csupa olyan munka ami fizikailag szellemileg felelősség és veszélyesség szempontjából könnyű.
Alig van pár munka ami női munka és nehézségben a férfiakéval vetekszik.
Tehát a nők többsége a korábbi könnyű háztartásbeli munka mellett megtalált új könnyű munkákat is - ráadásul ezért még fizetnek is. /Ne jöjjünk most azzal h a htb munka nehéz. Mindig is sokkal könnyebb volt mint a legtöbb egyéb meló. Ma meg már nevetségesen könnyűvé vált./ És emiatt van munkában a nők nagy része.
Meg ugye az a család ahol mindkét fél dolgozik ott magasabb a bevétel. És mivel az ember a másikhoz nézi az életszínvonalát ezért ha a családban a nő is kap fizut az előnyben van a másikhoz képest.
Erre tesz rá sok lapáttal az h a nők által végzett munkák túl vannak fizetve.
/A nőkkel mindig is pozitívan kivételezett a társadalom./
Ha megnézed h mennyit keres egy könyvtáros meg egy gyári munkás rájössz h ez egyáltalán nem igazságos. A könyvtáros munkája semmilyen szempontból nem olyan nehéz és nélkülözhető mint a gyári melósé vagy a kukásé. Ugyan a könyvtároshoz diploma kell /röhej az a diploma is/ de egy 12 éves kisgyerek is megcsinálja pár órás betanítás után a munkáját. Míg a gyári melós munkáját már csak olyanok akik kellő fizikummal rendelkeznek. Azt már nem bízhatod rá 12 éves gyerekre.
Mégis ugyanazt a fizetést kapják érte.
És emiatt látsz rengeteg nőt dolgozni. Pénzt kap a könnyű munkáért.
Többségük valójában sokkal kevesebbet dolgozik ugyanazért az életszínvonalért mint egy átlag férfi.
Ha egyenlő elbírálás lenne ilyen szempontból akkor a nők 80%-át nem látnád dolgozni hanem háztartásbeli lenne. Mint ahogy volt korábban is. Meg int ahogy felmérések is bizonyítják h a nők többsége szívesen maradna otthon htb-ként ahelyett h be kelljen mennie dolgozni.
A nők közül csak kevés végez nehéz munkát akár fizikai akár szellemi akár más szempontból.
/Egyébként minden elismerésem az ilyen nőké./