Hiánypótló oldal a retró szerelmeseinek
Mert ki más szeretné még a zenéi minőségét kazettásra butítani?vadonka | 2018.05.02. 14:15:52Nekem volt bakelit lemezem, kazim, aztán cd, mielőtt mp3-ra váltott a világ nagy része. Egyértelmű a legtöbb baszakodás a kazival volt. Pontosan azok miatt amit rockerviktor is írt. A szalag nyúlt egy idő után, a 90 perces kazikon olyan nagy mennyiségű szalag volt, hogy ha gyorcsévével tekertem akkor úgy megszorította a szalagot, hogy lejátszásnál nyávogott az egész. Hamar rájöttem, hogy max 60 perces kazikat volt szabad használni. A FeCr és a CrVa kazik voltak a menők. A metál kazik tényleg hamar szétkoptatták a fejet. TDK, BASF, SONY, stb. Az igazán kurrens zenét úgy másoltuk, hogy 60 perces kazi de csak egy oldalán volt zene, szóval 30 perc volt a kazin. De persze minden gyerek rémálma az volt annó amikor egy házibulin egy kotvány magnó a féltve őrzött kincsként tartott kazi szalagját kitekerte. Ott a ceruza volt a mentés, de a gyűrt szalagot már soha nem lehetett normálisan kisimítani. Apámnak csinált egy házi cuccot ami a gyűrt szalagot tekerte át újra meg újra pici nyomással görgők között. Azzal "simította" ki a gyűrt kazikat. A környéken mindenki hozzá hordta a sérült kazikat. Megtanultuk, hogy a legjobb zenékből mindig legyen egy eredeti és azt másoltuk le ha buliba vittük. Bulikra csak a szar gagyi kazit volt szabad vinni. Főleg mert az a veszély is fennállt, hogy valamelyik fasszopó lenyúlta "kölcsönkérte". Aztán jött a CD. Ott nem volt minőség romlás, csak akkor kezdett pattogni a felvétel amikor már atom karcos volt az egész lemez. Az mp3 korszak és vele együtt az mp3 lejátszók meg egy új világot nyitottak hiszen hatalmas mennyiségű zeneanyag fért el egy kicsi lejátszón is. Ami ráadásul olyan pici volt mint egy gyufásdoboz. Nagy szám volt annó. Szóval igen, a kazetták a mai technikához viszonyítva egy sérülékeny, gyengébb minőséget képviselnek.Az Nvidiának köszönhetjük, hogy mostantól tényleg semmit sem hiszünk el a neten
Stickhorse | 2018.04.25. 20:13:00Azért az ugyanolyan szem-sablon használata, vagy az elég átlátszó hajmanipulálás megmutatta az eszköz korlátait. Nagyon sok olyan dolog is volt benne, ami a photoshop-ban is egy "tollvonásos" műveletként megoldható majdnemhogy ugyanilyen eredménnyel, ha tudja az ember, hogy melyik eszközt és hogyan használja. Abból a szempontból mindenképpen ügyes, hogy ha jól gondolom, itt a program választja ki a vélhetően elképzelt végeredményhez legjobban illeszkedő eszközt.
Ingyenesen, böngészőből játszható retró játékok az Internet Archive-nak köszönhetően
Vigyázat, igen addiktív cucc!Baromi hangulatos volt Los Angeles a '40-es években
A zene is közrejátszik, de a sötét, a zötykölődő vonat, és a régi kocsik miatt igazi kis relaxációs 10 perces videó ez.Ez a számítógép maga a retro életérzés
sztewe | 2018.03.02. 01:00:55Marha jó hogy bootoláskor már látszik hogy egy Linux disztribúcóra felhúzott emulátor, ami automatikusan indul ahogy indul a rendszer. De akkor minek Kazi? :D Úgylátszik csak kinézet miatt :)
Ilyen az mikor a "profi" fotóst nem tanítja meg a tanára retusálni
qpci | 2018.01.15. 18:09:35Még szerencse, hogy a kutyákhoz nem nyúlt. Lehet olyanok lettek volna, mint a kaptár című filmben.
Ha hiányozna a régi idők kínszenvedése a fotózással, akkor van egy app a számodra
niof | 2017.12.14. 16:54:21Igazi "must have"! :D
Buliban direkt jó poén lesz ezzel fotózni! XD
Ilyen volt az, mikor még Photoshop nélkül piszkáltak a képekbe
Ezektől a retró bohócoktól meg is értem, hogy miért fél tőlük néhány ember
vadonka | 2017.08.23. 19:07:06Néhány??!
Ne légy balek!
Antifasiszta oktatófilm 1947-ből.