Belegondoltunk már abba, hogy tele vagyunk érzelmi analfabétákkal? Tudjuk vajon, hogy a ki nem mondott haragtól akár rákosak is lehetünk? Hogyan kell legyőzni a sértettséget és megbocsátani?
Stephen Hawking óva int a mesterséges intelligenciától
Könnyű elképzelni, ahogy a technológia okosabb lesz a pénzügyi piacoknál; ahogy jobb feltalálók lesznek az emberi kutatóknál; ahogy kitúrják az emberi vezetőket; ahogy olyan fegyvereket terveznek, amiket egyre kevésbé értünk. Bár az AI rövid távú hatásai attól is függenek, hogy ki irányítja azt, a hosszú távú hatások inkább arról fognak szólni, hogy bárki irányíthatja-e ezeket.
Bizonyos IQ alatt az USA-beli elítéltek rendszerint mentesülnek a halálbüntetés terhe alól. A tudomány azonban az IQ-teszteknél megbízhatóbb eszközöket keres a tettesek felelősségre vonhatóságának megítéléséhez.
Újabb „tudományos” eredmény bioenergiából, rezgésekből, kígyónyelvből és békanyálból, mely hirdeti az emberi logika diadalát: a szívünk körüli energiamező és jelei irányítják testünket és érzelmeinket.
A filmben Johnny Depp egy tudóst alakít, aki a mesterséges intelligenciával foglalkozik. Egy technológiaellenes csoport azonban majdnem megöli őt. Társai, hogy megmentsék, a számítógépbe integrálják a tudatát.
Christopher Nolan állandó operatőrének, Wally Pfisternek a rendezői bemutatkozása. Nagyon ígéretesnek tűnik.
A 29 éves Árpádnak nem volt szerencséje az egyik legismertebb társkereső oldalon, pedig állítása szerint jó külső adottságokkal és elvárható intelligenciával, műveltséggel rendelkezik. Minden nőnek egyedi, ízlésesen megfogalmazott levelet írt, reagálva a bemutatkozójukban szerepeltekre, mégse kapott egy félsoros választ sem.
Szerintetek tényleg létezik ilyen? Akinek van online társkeresős tapasztalata, az megírhatná (nekem nincs, de elég kamuszagú írás)...