Vizsgálatok igazolják, hogy a férfiak körében is egyre gyakoribbak az olyan klasszikus női betegségek, mint az anorexia vagy a bulimia nervosa. A jelenség hátterében a nemi szerepek és a testideálok változása áll, aminek következtében a szakemberek a nyolcvanas évek óta átlagosan ötévente írnak le egy új, az evés- és testképzavarok családjába tartozó tünetcsoportot. Ezek egyike a kényszeres testépítés formájában jelentkező izomdiszmorfia, ami a férfiak egy csoportjának kétségbeesett reakciója a nők erősödő társadalmi szerepvállalására.
A nyolcvanas évek egyik legelterjedtebb, és azóta is közismert városi legendája a Gerbeaud cukrászdához kapcsolódik. A mítosz szerint, ha a cukrászdában valamilyen étel-ital kombinációt rendelünk, az jelzés az egész nap ott tartózkodó idős és vagyonosabb hölgyeknek, hogy készek vagyunk őket némi készpénz ellenében szórakoztatni.
Talán nincs még egy olyan technikai újítás, amely oly mértékben megváltoztatta volna az életünket, mint ahogyan azt a mobileszközök tették. Az amerikai nyolcévesek 72 százaléka használ okostelefont vagy tabletet.
Nyolc hónapig, főként timelapse technikával készült egy most közzétett videó Budapest közlekedéséről. Pátzay Ádám gyalogosokat, buszokat, villamosokat, metrókat, autókat és repülőket filmezett a városban és a képek alá IO (Milkovics Mátyás) ütős zenéjét keverte.
Akinek nem vált volna be a holokarkötő ("potom" 8000 forintos árával), és nem jött át a tévéenergia sem (330 ft/perc) az biztos örülni fog ha megtudja, vehet nullaponti energetizáló varázspálcát 250 eurónak megfelelő összegért. Hiszen annyival fogod hatásosabbnak érezni, amennyivel többet jelent a nyolcezer a hatvanötezerhez képest! Ízesebbé teszi a második pohár bort, majd még pár pohár borocska után biztos lehetsz abban, hogy van hatása :D
Amatőr tűzszerészeknek pedig ajánlhatom azt a
hatástalan bombadetektort, (35.000 USA dollár!) amiből az iraki hadsereg is beszerzett párat. A készlet tartalma: pár papírkártya egy kofferben, egy darab műanyag benne egy pálca.
A kormany.hu oldaláról.
„Mindössze nyolc sor, három rímpár, értelmezhetetlen költői látásmód, inkoherens világkép, két ordas képzavar és egy barackfa - ezt mind sikerült belezsúfolni a nemzeti összetartozás dalába, amit zeneszerzőként Bársony Bálint jegyez, szövegíróként meg egyenesen hárman: Fenyvesi Ágnes, Bársony Bálint és Rieger Attila. De melyikük melyik soron dolgozott vajon?” (
444.hu)
A szülők nem tanultak korábbi hibájukból, egy gyerekük már meghalt, amiért 2009-ben 10 év felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték őket.
Kubai ritmus, a vérem hajt,
Csábít egy érzés, mi fogva tart,
Tudod, hogy nem lesz több tévedés!
Vad ez nyolc láb, de túl kevés!
Na, mi van öcsém?!