Gyógyíthatja a leukémiásokat egy új módszer
Egy amerikai kutatócsoport egy új módszerrel meg tudta gyógyítani a leukémiások 88 százalékát. A módszer gyakorlatilag a betegek saját immunrendszerét használja.A boldog házasság titka a házasságtörés?
Egyes szakemberek szerint a boldog házasság titka az, ha néha másokkal is lefekszünk. Kutatások kimutatták, hogy a házastársától a legtöbb ember egyre inkább azt kívánja, hogy egyben a legjobb barátja, a tanácsadója, sőt lelki gondozója is legyen, ám eközben egyre kevesebb időt töltenek egymással, aminek következtében a mai házasságok többsége rosszabb, mint valaha.
+ bonus cikk a témában: Ha már félrelépsz, legalább csináld jólbungle | 2015.11.02. 13:44:46The Science of Cheating: www.youtube.com/watch?v=mqQf4Sg1g9wThe Afterlife Dysfunction - A Túlvilág Paradoxon
norbertvincze | 2014.03.06. 16:09:37http://physics.aps.org/synopsis-for/10.1103/PhysRevLett.112.091804
Sérülhet a túl sokat tévéző gyerekek agyszerkezete japán kutatók szerint
cillit | 2014.02.12. 13:44:33Más japán kutatók meg azon gondolkodnak hogyan lehet minél jobb tv-ket gyártani.
Mennyi felesleges energia...
A meditáció befolyásolja a génkifejeződést
Már régóta ismert, hogy az összpontosítást igénylő meditáció - amelynél a figyelem az 'Itt és Most'-ra irányul - jó az érzelmi stressz ellen. Ezen felül kezd bizonyosságot nyerni, hogy e meditációs technikának jelentős lehet a szervezetre gyakorolt jótékony hatása is - a vérnyomáscsökkentéstől egészen a függőségek leküzdéséig.
Kapcsolódó tanulmányPurple | 2014.01.23. 16:55:35Mutasd a postod, megmondom ki vagy.
Mágneses vonalak mentén ürít a kutya
Kutyatulajdonosok biztos észrevették már, hogy ebük sokszor fészkelődik, keresi a megfelelő pozíciót, mielőtt elvégzi a dolgát. Ez a viselkedés valóban általános: a Frontiers in Zoology című szaklapban megjelent tanulmány bebizonyította, hogy a kutyák a Föld mágneses teréhez igazodnak, amikor leguggolnak könnyíteni magukon. Viselkedésük megváltozik, ha a mágneses tér nem stabil.cila | 2014.01.10. 12:08:25Nem kérdés, mi volt előbb: a kutya vagy az iránytű? :D
Napocskánk
norbertvincze | 2014.06.12. 14:55:56mobil és gps problémák lehetnek a mostani napkitörés következményeként
http://rt.com/usa/165396-sun-nasa-solar-flare/
Kína is sikeresen megérkezett a Holdra.
norbertvincze | 2013.12.17. 03:47:11meg már cowboykodnak inkább názárék
http://rt.com/news/nasa-space-suits-asteroids-340/
- Elképesztő, hogy milyen mértékű az emberek tudatlansága bizonyos területeken, és mit képesek elhinni – mondja Erdei Anna immunológus, egyetemi tanár. Ilyen például az, amit az ember nap mint nap hall a rádióban, vagy a tv-ben a különböző reklámokból, miszerint egyes szereket, táplálék-kiegészítőket úgy hirdetnek, hogy azok erősítik az immunrendszert.Kisp | 2013.12.04. 23:25:36Szerintem ott esünk sokszor félreértésekbe és belőlük vitákba, hogy rossz fogalmakat használunk. Definíció szerint nincs olyan hogy erős vagy gyenge immunrendszer. Pontosabban: Az immunrendszer tulajdonságai között lehet az hogy milyen és hány sejt vesz benne részt, milyen gyorsan reagálnak és milyen specificitásúak (azaz mely mikrobákat, szennyeződéseket, netalán saját tumoros sejteket támadnak). Ezek a tulajdonságok egyed szinten különbözőek (és időben változóak), viszont a különböző táplálékkiegészítők nincsenek e tulajdonságokra hatással. Azok "csupán" az immunrendszer sejtjeinek működéséhez szükséges tápanyagokat biztosítják (azaz olyan tápanyagokat ami az összes többi sejtünknek is szükséges) ha esetleg más módon nem jutnak be a szervezetbe megfelelő mennyiséggel (táplálkozás), vagy az immunrendszertől függetlenül hatnak (lásd a már itt említett antioxidánsok). Olyan hogy gyenge immunrendszer nincs, viszont az lehet, hogy egyes mikrobákra (stb.) nincs megfelelő sejtje az immunrendszernek ami választ, vagy elég gyors választ tudna adni. Ettől függetlenül a többi, az immunrendszer működéséhez szükséges sejttípus lehet tökéletes mennyiségben( így mégsem hívhatjuk gyengének), attól még a beteg megyszívta. Az ilyen hiány lehet azért mert ez az első eset hogy az adott mikroba bekerült az adott szervezetbe (ez a jobbik eset, mert ezután a szervezet fel tud ébreszteni olyan sejteket amk már fel fogják ismerni később); lehet azért mert olyan tulajdonságai vannak a mikrobának mint a saját sejtjeinknek és a felismerésre specializálódott immunsejtek sajátként értékelik; vagy a tumorok esetében tényleg a saját sejtekről beszélünk.
Azt hisszem nagyon elmerültem a témában, úgyhogy itt be is fejezném, de a lényeg, hogy én nem tudom értelmezni az "erős" vagy "gyenge" immunrendszer fogalmát.
Az agyad melyik fele domináns?
bungle | 2014.04.10. 17:19:57De még így is milyen erős! :D (Persze tudom, igazából a másik agyfélteke ilyen gyenge... ;))