MinutePhysics
Schrödinger macskája / Hogyan működik a nap / Mi a tűz stb.
Dolgok egyszerűen, rajzosan elmagyarázva (angolul).norbertvincze | 2015.10.30. 10:22:35https://www.facebook.com/TEDEducation/videos/1075822219097650/Egy kis fizika. :)
Valerius | 2011.10.04. 13:45:59hát, én azért valószínűsíteném, hogy ugyanazt a fizikát tanulja mindenki =) csak rossz volt a marketingje
A mai tudományos izébizé fizika témakörben.
brier | 2011.05.10. 08:19:44nagyon jo, nekem is kell ilyet gyártani:) van is itthon egy csomag raffaello kókusz golyó, ha meg unom nem vész kárba...
Kvantum-radar
"A kvantumfizika immár mindannyiunkra ható világának olyan titkait mutatjuk be, amelyek ijesztőbbek lehetnek, mint egy halloween-i éjszaka legrémségesebb fantazmagóriái, és gyönyörűbbek, mint Alíz Csodaországban vagy az Ezeregyéjszaka meséi egyszerre. A tudomány és a képzelet legújabb eredményei messze meghaladják a sci-fi írók legbizarrabb álmait is, és mindezt most nem fantáziáljuk, hanem fizikai kisérletek sorával igazoljuk. Cikkünk elolvasását csak saját felelőségre..."mesekiraly | 2011.04.21. 13:18:37A késleltetett választásos kvantumradír-kísérlettel kapcsolatban lenne egy észrevételem. Mi van akkor ha csak az egyik rést figyelő szenzor elől vesszük el az ernyőt és a másik előtt otthagyjuk? Nem lehet, hogy az összes részecskét úgy fogjuk látni, mintha mindegyik azon a résen jönne át amelyiket figyeljük? Nem lehet, hogy a másik érzékelő előtti ernyőn megmaradna az interferencia kép? Ha nem is marad meg de kirajzolódik egy vonal és a másik érzékelőn meg látjuk az összes útjára bocsátott részecskét, akkor ez bizonyítaná, hogy egyszerre vannak két helyen ugyan abban az időben. Mivel ha látjuk az egyik oldalon az összes részecskét az érzékelővel, akkor nem jelenhetnek meg az ernyőn.
Aztán lehet, hogy csak minden másodikat látná az érzékelő és akkor már borulna is az elméletem. A lényeg, hogy kíváncsi vagyok, ezt próbálták e vagy teljesen rossz az elméletem?
Látványos tudomány - a Galileo Galilei féle hőmérő.
Működési elve: hő hatására a folyadékban lebegő tárgyak relatív sűrűsége megváltozik, így vagy lesüllyednek vagy feljönnek a közeg tetejére. A mérőeszköznek nagy a hőtehetetlensége, és több úszóval kb. fokonkénti hőmérsékletváltozás jelezhető, szűk tartományban.Kuly | 2011.02.07. 01:46:36Nem gondoltam volna, hogy ide kerül egyszer egy Galileo hőmérce.
Van olcsó és drága verzió.Ki tudja, mi a különbség az árukon kívül? Miért érdemes megvenni a drágábbat?
A fluor "jótékony" hatása az ember testi, és nem utolsósorban lelki életére.
Ezt csak hasznos kiegészítésnek szántam a Kedves szerkesztőségnek:
Charles Eliot Perkins 1954-ben ezt mondta más gyógyszerekre gyakorolt hatásáról:
"A víz Fluorral való kezelésének az igazi célja csökkenteni a tömegek ellenállását az uralommal és az ellenőrzéssel az elvesztett szabadsággal szemben és mint tudós legkomolyabban és legőszintébben mondhatom hogy közel 20 éven át végeztem kémiai biokémiai fiziológiai és patológiai kutatásokat a Fluoriddal:bármely személy aki mesterségesen Fluoridizált vizet iszik 1 vagy több éven át soha nem lesz többé ugyanaz a személy sem lelkileg sem fizikailag mint aki korábban volt."
1987. augusztus 12-én a brit parlamentben Harley Rivers Dickinson, a liberális párt tagja a következőket mondotta:"A II. világháború végén az Egyesült Államok kormánya Charles Eliot Perkinst, a kémia, a biokémia, a fiziológia és a patológia tudományos kutatóját küldte Németországba, hogy vegye át az óriás Farben vegyi cég irányítását. Miközben itt tartózkodott, német vegyészek elmondták neki, hogy milyen kísérleteket végeztek a háború alatt és abból mit vett át a német tábornoki kar. Ez arra vonatkozott, hogy miként lehet bármely adott térség lakosságát ellenőrizni az ivóvízbe adagolt nagy mennyiségű vegyi anyag segítségével. Ebben a tervben a nátrium-fluorid játszott kiemelkedő szerepet. Egészen kicsi mennyiségű fluorid ismételt adagolása egy idő múlva csökkenti az egyén erejét ahhoz, hogy ellenálljon az uralomnak, lassan mérgezve és narkotizálva az agy egy meghatározott részét, és ily módon engedékennyé válik azok akaratával szemben, akik irányítani akarják őt. Mind a németek, mind az oroszok nátrium-fluoridot adagoltak a hadifoglyok ivóvizébe, hogy tompává és engedelmessé tegyék őket."Tooni | 2011.02.12. 10:50:54A Codex Alimentarius (szerzője Dr. Mengele szelleme) szerint a fluorid tápanyag, ajánlott napi bevitellel.
http://www.activistpost.com/2011/02/codex-alimentarius-loves-toxic-fluoride.html
Hánynom kell.
Miket fedezünk fel 2011-ben?
Nas | 2011.01.10. 20:11:27Egyébként van egy csomó, valóban megkérdőjelezhető "értelmességű" vizsgálat. Csak az a baj, hogy te pont nem egy ilyenbe kötöttél bele, elárulva ezzel, hogy fogalmad sincs a témáról (csak akkor minek mondasz róla véleményt...).
Asszem ide illik a mondás, hogy ha csöndben maradtál volna... :)
Az Euler-korong egy jégkorong szerű, krómozott acél lemez, amely egy nagyon sima élen forog egyre gyorsabban és gyorsabban hipnotikus fényt és hangot generálva.
superxaba | 2010.10.22. 20:08:07... ésakkor?
Foci + Asztalitenisz = Headis
A sportot 2006-ban találták ki Németországban, ahol már elég komoly bajnokságokat is bonyolítanak ebben a játékban. Szabályai az asztaliteniszhez hasonlóak, viszont fizikailag sokkal jobban átmozgatja a testet, mint a ping-pong és természetesen "fejben mindig ott kell lenni".Dawe | 2010.09.24. 12:04:23én is ezt vártam mikor kapja telibe az asztal sarkát :D
Hogyan üssük el az időt jól súlytalanságban? Há' vízzel! :)
Egy másik szép példa, illetve egy 6 részes videósorozat első része. (Türelmetleneknek pár részlet itt és itt).Nas | 2010.07.11. 15:02:57Igen, azt hiszem, így tudom a legjobban összefoglalni a lényeget:
Attól, mert van egy mikroszkópod és néhány kémcsöved, még nem leszel kutató. A kutatás nem abból áll, hogy meg tudod ismételni azt, amit mások esetenként már több száz évvel ezelőtt megcsináltak. A kutatásnak épp az a lényege, hogy új dolgokat találsz ki, fedezel fel, tudományos értékű információkkal (amiknek megvan a maguk követelményrendszerük), és az ezekre alapozott elméletekkel bővíted az ismereteket, ami alapján további kutatások tervezhetők adott tudományos kérdés megválaszolásához. Ezt pedig NEM tudod otthon, mély szakirányú képzettség és megfelelő technikai felszereltség, módszerismeret nélkül megtenni. :)