Vers Nem Mindegy, Kinek - Zana Zoltán : Ki a Faszagyerek?
Így csinálhatsz milliókat más Instagram-képeiből
Richard Prince nem szeret engedélyekkel vesződni. Legutóbbi akciója egy Instagram-kiállítás, amely a közösségi fotó hatalmas adatbázisából szemezget - persze úgy, hogy egyik képen szereplő személytől sem kért engedélyt. Prince nem csinált mást, mint Instagram-portrékat nagyított fel egy átlagos festmény méretére, és egy saját néven futó hozzászólást írt mindegyik kiállított portré alá, a képek pedig borsos áron keltek el: az egyikért pl. 90 ezer dollárt (kb. 25 millió forintot) fizetett egy lelkes műgyűjtő.
A 65 éves “művész” szinte teljes életművét mások műveinek plagizálására építette fel, csupán annyi változtatást eszközölve rajtuk, hogy jogilag feddhetetlen legyen.bungle | 2015.06.03. 12:20:25Mekkora troll lehet... ;)
Itt egy angol nyelvű cikk a témáról:
https://fstoppers.com/business/peter-coulson-and-i-discuss-potentially-illegal-sale-his-photo-richard-prince-72503
Japánban sem olyan rózsás ám a helyzet!
A fiatal pályakezdőket részmunkaidőben, bizonytalan feltételek mellett foglalkoztatják, akik a pénzükből albérletet sem tudnak bérelni. A riportban szereplő 26 éves Fumiya egy 2-3 négyzetméteres dobozban lakik az egyik internetkávézóban, ahol amúgy már mindegyik box foglalt.GuTi30 | 2015.03.13. 08:44:57Aki ilyesmire épít, ahogyan te fogalmaztál egyébként sem normális. Van ismerősöm aki három nyelven beszél folyékonyan, angolul pont nem. Ettől ő semmivel sem lesz kevesebb. Gyönyörűen elvan ezzel a három nyelvvel.
Persze lassan nem hogy erre építenek, elvárás az angol nyelv értése. Elég csak a reklámokat végignézni a tévében, lassan nem lesz közöttük magyar. Mindenben angol szlogen, amiről az idősebb korosztály azt sem tudja eszik-e vagy isszák. Magyarországon élünk, magyar az anyanyelvünk, de az angolra kényszerítenek. A többségnek pedig semmi szüksége nem lenne rá, az ellenkezőjét szépen beleverik mindenkibe az iskolában. A munkahelyeken az összes pályázatot így írják ki, holott soha nem kell használnod az angol nyelvet, de szűrőnek jó, hogy ne 15000 önéletrajzot kelljen végignyálazni csak 300-at.
Nekem kell a munkámhoz, de nem szükséges, hogy folyékonyan beszéljem. Elég ha megértem és meg tudom értetni magam. Az ilyen videókat megértem (többnyire), de nem ez az általános. A többségnek semmi szüksége erre. Az más dolog, hogy aki el akar igazodni kicsiny világunkban, az kénytelen megtanulni. Mert a sok idi*ta erre "épít". Pedig lehet , hogy ha adott felirat magyarul szerepelne egy terméken, több vásárló tudná mire való, ezáltal többen vásárolnának belőle, de mindegy is mert erre ott a sok marketing zseni, ők biztosan jobban tudják ezt.
És egy kicsit a videóhoz:
Vannak koreai ismerősök, akik elmondták, hogy tényleg sokan élnek így. A többség alapkeresete nem sokkal több mint itt nálunk. Viszont egy férfinak náluk szégyen hazaérni este 10 előtt. A túlórákkal pedig meg tudják teremteni a szép otthonra és családnak valót. Egy egyetemi félév (a legrosszabb egyetemre is) cirka 2 millió forint átszámítva. Egy 40-50m2 lakás pedig úgy 50 milliónál kezdődik. Így egy pályakezdőnek valóban nehéz a sorsa. Ugyanakkor általában szülői segítséggel megoldják, hogy ne dobozban kelljen élni. Nincs náluk szociális háló. Az értelmesebbnél 1-2 gyerek van és segítik őket. Ahol meg sok a gyerek, sokan élnek dobozban. Ezek a keleti példák szépen előre vetítik a jövőt. A világ más tájain sem jobb a helyzet. Egyiptomban is azt mondta az idegenvezető, hogy sokan a temetőkben lévő kriptákban élnek. Egy négy fős család napi megélhetése pedig 3-4 egyiptomi font (nincs egy dollár) naponta. A keleti kultúrákban "divat" a sok gyerek. Ők így hamarabb megtapasztalják azt ami hozzánk majd később ér el. Sajnos nincs túl sok elvárásom hazánktól sem, lesz még itthon is ilyen. (vannak már most is dobozlakások, csak nem internet kávézókban és többnyire nem szem előtt, de ne ringassa magát senki abban az álomban, hogy itthon ez nem létező probléma)
Albert Einstein féle rejtvény
A szabályok: Adott öt ház, mindegyik más színű. Minden házban más nemzetiségű ember lakik. Minden lakónak van egy kedvenc itala, egy bizonyos márkájú cigarettát szív és másféle állatot tart. Az öt személy egyike sem iszik ugyanolyan italt, szív ugyanolyan cigarettát és tart ugyanolyan állatot mint a szomszédja. Azt a személyt keressük, akinek hala van.
A következő információkat tudjuk:
A sárga ház tulajdonosa Dunhill-t szív. Az az ember, aki a középső házban lakik, tejet iszik. Az angol a piros házban lakik. Az az ember, aki lovat tart, az mellett lakik aki Dunhill-t szív. A norvég lakik az első házban. A zöld ház a fehértől közvetlenül balra áll. A Winfield cigarettát szívó szivesen sörözik. A Marlboro-t szívó az mellett lakik, akinek macskája van. A dán szeret teázni. A norvég a kék ház mellett lakik. A Marlboro-t szívó szomszédja vizet iszik. A német Rothmanns-t szív. A zöld házban lakó kávét iszik. A svéd kutyát tart. Az, aki Pall Mall-t szív, madarat tart.
Ha valóban le akarod tesztelni magad, addig nem kattintasz a képre, amíg nincs meg a megfejtésed. Jó szórakozást :)godzsy | 2014.12.04. 23:09:45Először is. A feladványban nincs kérdés. :D "Azt a személyt keressük, akinek hala van." Ez nem kérdő mondat. ;)
5 személyről szól a feladvány 5 állattal. Mind az 5 állatot felsorolják a szabályokban, tehát... nincs logikai bukfenc.
Autómata
2044-ben Jacq Vaucan (Antonio Banderas), a ROC robotvállalat biztosítási ügynöke rendszeresen vizsgál ki robotmanipulációs ügyeket. Az egyik vizsgálat közben valami olyasmire döbben rá, amelynek mélyreható következményei lesznek az egész emberiség jövőjére.
Vajon miért Isaac Asimov Robottörténetei ugranak be elsőre? :D Na mindegy, ma meglessük, úgysincs jobb a tévében. ;)T1B3R1U5 | 2014.10.12. 22:51:47Köszönöm, hálás vagyok az igyekezetedért. de már túl vagyok rajta! ;)
- Szinte minden környezetvédelmi ötletnek járó díjat megnyert már a Solar Roadways projekt.
Egy idahói házaspár kezdett kísérletezni 2009-ben olyan napelemekkel, amik nagyon ellenállóak, és elbírják a legnehezebb autókat is.
Az ötlet viszonylag egyszerű: ilyen strapabíró napelemekre kellene lecserélni az aszfaltot az utakon - a legnehezebb kamionok is közlekedhetnek rajtuk, 113 tonnát bírnak el - így azok szinte folyton áramot termelhetnének. A napelemekben apró kis lámpákat, ledeket is elhelyeztek és mindegyikben van egy processzor is. Így az utak “felfestései” a zebrák, sávok bármikor gombnyomásra megváltoztathatóak.Tooni | 2014.06.19. 16:35:38Kedvenc bőbeszédű ausztrálom megdumálja magában miért bullshit a napelemes útburkolat.
https://www.youtube.com/watch?v=tJmnAWCasi4
- Írd meg, szerinted mit láthatott a lány a mobilján, amitől így eltorzult az arca és a legviccesebb szöveg írója kap 10.000 Ft-ot! Írhatod a Facebook kommentekbe, az Izés vagy akár a FunPic kép alatti hozzászólásokba is, mindegy. Határidő: 2013. szeptember 22., vasárnap 12 óra, rögtön utána eredményhirdetés. Ilyenekre a jövőben is számíthattok, szóval érdemes gyakrabban visszanézni.Findzs | 2013.10.09. 14:54:05ezen jót nevettem köszi :)
Nekik már mindegy... ;)
norbertvincze | 2013.08.23. 05:20:57:D
https://sphotos-a-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/557406_591767180874272_2035990761_n.jpg
Egy újabb tenyérizzasztó post az őrült oroszoktól (vagy most ukránoktól? Mindegy...)
A science fiction látnokai
Ridley Scott, aki olyan klasszikus hollywoodi filmeket rendezett, mint "A nyolcadik utas: a Halál", a "Szárnyas fejvadász" és a "Gladiátor", egy vadonatúj nyolcrészes sorozattal jelentkezik, amelynek címe "A science fiction látnokai". Scott maga is sokat dolgozott rendezőként a science fiction területén, és hitelesen mutatja be a műfaj és a folyamatosan fejlődő tudomány és technika közötti kapcsolatot. Jules Vernétől kezdve Isaac Asimovon át George Lucasig és Phillip K. Dickig az egyes szerzők fantáziájának szüleményei sokszor ösztönzően hatottak a kutatókra. Mindegyik epizód egy olyan sci-fi szerzőre összpontosít, aki maradandó nyomot hagyott a minket körülvevő világban.
A sorozat youtube-ra feltöltött részei:
Arthur C. Clarke
George Lucas
Philip K. Dick
Robert Heinlein
H. G. Wells
Jules Verne
Mary Shelley
https://youtu.be/4gYFZnT4-Ds