Csokoládé-dombok - a Fülöp-szigetek egyik legkülönlegesebb természeti látványossága a Bohol szigetén emelkedő földrajzi formáció.
rena11 | 2011.07.30. 13:00:48Egy nagyobbacska sétát megér.........Az emberek többsége - valljuk be, elég csak pl. egy tegnapi post kommentjeit megnézni - aggodalmaskodva, pesszimistán tekint a világra. Túlnépesedés, nyomor, gazdasági válság, kimerülő energiaforrások, környezetszennyezés, klímaváltozás, természeti katasztrófák? Ugyan! Matt Ridley tudományos szakíró szerint ilyen jó dolgunk még sose volt, mint most, és a helyzet egyre csak javul!
"Sokan azt mondják, dilis vagyok, amiért szerintem a világ egyre jobb lesz, de a könyvben ismertetett statisztikák vagy adatok egyikét sem sikerült megcáfolni" - magyarázza.Nektek mi a véleményetek erről? :)bungle | 2011.04.11. 18:36:23www.funpic.hu/hu/kategoriak/reklamok/39839_minden-rendben?categoryId=18&position=&large=1
Földrengés okozta katasztrófák fenyegetik Európa közepét?
Klaus Reicherter professzor szerint határozott igen a válasz. A berlini kormány - a világon elsőként - egy sor atomerőmű átmeneti lekapcsolásáról dönt."Megalapozatlan mítosz egyébként, hogy Európa földrengésbiztos régió."izébigyó | 2013.08.28. 10:53:10Példátlan földrengések várhatók Európában
http://hetivalasz.hu/vilag/uj-meresi-eredmenyekre-tamaszkodnak-67624
Amatciems, Lettország.
A fővárostól, Rigától 80 km-re terül el ez a természeti rezervátum és különleges lakóközösség. A mára közel 20.000 főre duzzadt népesség összetétele nemzetközi, akik szeretik az egyszerű életet, közel a természethez. A házak csak természetes anyagokból épülhetnek, elfogadott tervek alapján. Minden ház rá van kötve a szennyvízhálózatra, és száloptikás rendszerre. Az utak nincsenek aszfaltozva, és a szomszédoktól jól elvannak különítve a lakások, annak ellenére, hogy kerítések nincsenek. Szívesen laknék ott. Ja, és kb. 200.000 euró (~55M Ft) egy ház.
10 perces videó.lb7 | 2010.10.18. 12:26:10Nagyon szép hely, biztos jó lehet itt élni...
Viharos fotók
lb7 | 2010.07.28. 08:35:32A természetképek között van egy-két nagyon szép.
A világ - leendő - hét természeti csodája.
Balázs | 2009.07.23. 13:10:24
1
Amazon
remove
2
Angel Falls
remove
3
Uluru
remove
4
Maldives
remove
5
Grand Canyon
remove
6
Bay of Fundy
remove
7
Galapagos
remove
én ezeket jelöltem:)
A helyszín Würzburg, az 1700-as évek elején. A híres egyetemen tanított egy geológus professzor, Beringer. Diákjai nagyon csúnyán felültették: néhány követ kifaragtak és szétszórtak a közeli dombon, amelyeket a professzor természeti képződményeknek vélt (a fosszília megnevezés akkoriban még nem volt elterjedt), és tudományos publikációkat adott ki a leletekről. A diákok egyre jobban elborultak, és méhecskéket, pókhálót, kis embereket, a Napot, héber betűket, végül Beringer nevét is elkészítették "leletként". A lebukás már későn jött, a tudománytörténet egyik legviccesebb története lett a dologból, de legalább szegény Beringer neve fennmaradt. :-)
A dologról magyarul (más sztorik mellett) itt lehet olvasni.
(Több képet sajnos egyelőre nem találtam, pedig mai szemmel nézve ritka elborult ábrák is voltak.)iw84u4t | 2009.03.25. 07:42:02Az angol szöveg szerint valóban két irigy kollégája verte át Beringer-t, az egyetem földrajz, algebra és analízis professzora és az egyetem titkos tanácsosa és könyvtárosa. Mindketten utálták Beringer-t és azért szívatták meg, mert "túl arrogáns és lekezelő volt mindenkivel szemben".
Úgyhogy jól értetted... :)
Mai ismeretterjesztő rovatunban bemutatjuk a rákosi viperát.
"A rákosi vipera (Vipera ursinii rakosiensis) egy kizárólag Magyarországon előforduló, rendkívül ritka mérgeskígyó-alfaj, a Kárpát-medence egyik legféltettebb természeti értéke. Az idők folyamán – Rákosi Mátyásra tekintettel – politikai okokból (és a faj szempontjából helytelenül) parlagi viperának és rákosréti viperának is nevezték. Az Alföldön a homoki vipera névvel illették, azonban a hivatalos természettudomány ezt a megnevezést egy másik faj (Vipera ammodytes) megjelölésére alkalmazza."
Attila | 2008.07.14. 10:20:11És olyan szempontból is emblematikussá vált, hogy az EU fajvédelmi programjában, a Life-ban Európa szerte elismert sikereket értek el az MME és a KNP munkatársai. Az állományt sikerült stabilizálni és az élőhelyeket rekonstruálni. A Rákosi viperával kapcsolatban sikerült elérni, hogy a szakmabeliek egyhangúlag elismerően nézzenek a Magyarországon folyt munkára. :) Ez egy oylan országban, ahol a legtöbb dolog nem jól működik és a természetvédelemnek mindössze néhány stabil mentsvára van igen szép teljesítmény. Valljuk be, hogy a társadalmunk szociálisan jóval érzékenyebb az emberi értékekkel kapcsolatban, mint a természeti értékekkel. Gondolok itt arra, hogy az MME egyszer csinált tv kampányt az 1%-os adófelajánlással kapcsolatban, de veszteséges lett... A nagyon hatásvadász képek rákos gyerekekről jobban megmozgatja a jónépet, mit egy kihalófélben lévő faj. Pedig mi kevertük abba a helyzetbe azt a fajt, ahol tart és semmi felelősségérzet... No, mindegy csak ez bosszantani szokott és mielőtt félreértésbe esnénk, nem sajnálom én a pénzt senkitől:)
A Jindo sziget Dél-Koreában a helyszíne az ún. Mózes csodának. Évente háromszor - márciusban, májusban és júliusban, apály idején - a víz 1 órára megnyílik egy 40 méter széles és 2,8 km hosszú szakaszon. Ilyenkor emberek ezrei látogatják meg a természeti jelenséget, mely 1975-ig nagyjából ismeretlen volt a világ előtt, amíg egy francia nagykövet dél-koreai látogatása után nem írt róla egy francia lapban.
Chilli, az óriás szarvasmarha
Pár napos hír, hogy szellentési adót kell fizetni az észt parasztoknak a teheneik után, ugyanis a marhák bélgáza hozzájárul a Föld légkörében az üvegházhatás erősödéséhez. Ezek után Chilli kész természeti katasztrófa a Földre nézve? ;)
bungle | 2008.05.17. 11:04:18A kedvedért kiegészítettem egy videóval. Most már max. azt írhatod, hogy videósopppp. ;)