Műhibák, súlyos pénztelenség, nemtörődömség, embertelenség, rossz szervezés. Bármennyire is rombolják ezek egy kórház hírnevét, az ilyen eseteknek csak ritkán van foganatja, mert a kórházak nem sértenek jogszabályt azzal, ha a beteggel durván beszélnek vagy megalázó helyzetekbe hozzák. Nagyon ritka eset, hogy egy kórház ilyenkor elismerné a hibáját. Íme, itt vannak a tipikus válaszok.
A robbanásszerűen bővülő turizmus nemcsak hasznot hoz, de egyre nagyobb környezetszennyezést is. A kedvelt magyar helyeken is sok a szemét, és az is nagy hiba, hogy ugyanazon az útvonalon száguldanak le a hegyibringások és gyalogolnak a túrázók. Mindeközben Robin Hood egykori erdejében okosan kialakították, hogyan férjen meg mindenki egymás mellett úgy, hogy a környezet se menjen tönkre. Megnéztük, hogyan lehet fenntartható a turizmus...
/József Accica: Az ágy cicamosa (részlet)/
"riporter: - Magyarországon többen is lehetnek ebben a helyzetben, hogy bekapcsolódtak egy szektába és nem tudták otthagyni?
volt Hit Gyülekezete tag: - Ismerek embereket, akik kiléptek a gyülekezetből, és most nagyon rossz életük van. A rengeteg szekta, romboló, pusztító, destruktív hatással van az emberekre, a társadalomra."
Cigánytábor felszámolása francia módra. Az angliai Dale Farm területéről 10 évig tartó jogi huzavona után sikerült kitelepíteni a romákat, a franciák ennyi hét alatt romboltak le 6 tábort. 300 eurót adnak minden felnőtt romának + 100 eurót gyerekenként az utazási költségeken felül, csak húzzanak el az országból. Az angolok tartanak attól, hogy hozzájuk mennek...
Sínen a
sínágyú. Az új Perwoll most a
régebbinél több mint háromszor akkora rombolóerővel bír, kb. 160 km-ről elpusztítja a célpontot, a hangsebességnél nyolcszor nagyobb sebességgel.
(ott is.. korábban mikor bementél érkezési sorrendben, ügy szerint mindenkit behívtak; várni kellett de nem sokat. aztán kitalálták, hogy számot kell tépni, kicsivel később a kipaterolt, korai nyugdíjas volt rendőr joviális biztonsági őr adta, végül már mint gyépéseknek mutogatta is, hogy a legfeljebb kétfajta jegyből amit ő osztogatott(!) melyikre lesz szüksége az embernek.. jött az elektronikus rendszer; az össze-vissza hívásokkal, nem hívásokkal. és mindegyik "újítással" nőtt a várakozási idő (nem feltétlenül sokkal, de mindig nőtt). mire megszokta volna mindenki ezt az elektronikus behívásos, kijelzős rendszert, már be is vezették a legújabbat. internetes időpontfoglalás. de nem ám bármikor ügyintézési időre, hanem "időablakokban". és ha beteltek az interneten az időpontok. akkor vagy foglalshatsz két hónappal későbbre vagy elmész korán reggel az ocsmányirodába (és már 30-50 méteres sor áll), hogy az 1 azaz egy, tízemberenként lefagyó kioszkból időpontot válassz egy ismeretlen logikájú(?) menürendszerből.. megyeszékhelyen ha valaki nem készül ügyintézésre és nincs szerencséje több napjába kerül egy majdan 5 percig tartó művelet, amit persze nem tudnak szájhuzogatás nélkül elintézni.)
egyre hülyébbek na. és külön tragédia, hogy egészségügyben is ez megy..
magánrendelő=ahol az orvos megszervezi, hogy állami eszközökkel hamarabb kivizsgálják az embert
az eredményesség, pontos diagnózis, és terápia meg nem garantált..
és még bunkó is tud lenni nem egy.
(ilyenkor sajnálom igazán, hogy az olyan, már akkor is kivételes orvosok - mint amilyen a gyerekorvosom volt, akihez megesett, hogy nem csillapítható láz miatt éjszaka közepén elvihettek szüleim, a magánlakás rendelőjébe - már nem élnek.)
horváth ágnes is megrohadhat, meg az egész sleppje (hallottam olyanról, hogy egy egyszerű törést sem láttak el időben, mert hétvége volt, és ugye limit.. csak gipszelni kellett volna.. és hozzá egészségügyi dolgozó volt az illető..)
na nem mérgelem magam ezzel,
mert saját egyelőre csekély tapasztalataim alapján is
oldalakat lehetne írni az eü helyzetéről
/OFF jobbulást