Stephen Hawking óva int a mesterséges intelligenciától
Könnyű elképzelni, ahogy a technológia okosabb lesz a pénzügyi piacoknál; ahogy jobb feltalálók lesznek az emberi kutatóknál; ahogy kitúrják az emberi vezetőket; ahogy olyan fegyvereket terveznek, amiket egyre kevésbé értünk. Bár az AI rövid távú hatásai attól is függenek, hogy ki irányítja azt, a hosszú távú hatások inkább arról fognak szólni, hogy bárki irányíthatja-e ezeket.
A halál nem létezik – állítja Robert Lanza, az Advanced Cell Technology kutatója, aki kijelentését a kvantumfizika útján igyekezett bebizonyítani.
A Spitzer-űrtávcső több mint kétmillió felvételének összeillesztésével állították elő a Tejútrendszer minden eddiginél részletesebb, 360 fokos panorámaképét a NASA kutatói. A felvétel galaxisunk szerkezetének új részleteit mutatja meg, és kiderül róla, hogy valamivel nagyobb az eddig gondoltnál.
Kutatók több forgatókönyvet dolgoztak ki jelenlegi társadalomfejlődésünk ábrázolására, amelyre szerintük leginkább az egyenlőtlenség a jellemző. Leszögezik: ilyen körülmények között nehéz elkerülni az összeomlást.
Egy amerikai kutatócsoport egy új módszerrel meg tudta gyógyítani a leukémiások 88 százalékát. A módszer gyakorlatilag a betegek saját immunrendszerét használja.
Ezt a szóban forgó legújabb eredményt az austini Texas Egyetemnek köszönhetjük, azon belül is Charles Holahan pszichológusnak és lelkes kutatócsoportjának, akik időt és fáradtságot nem kímélve azzal töltötték az elmúlt éveiket, hogy bebizonyítják az alkohol, dacára mindannak, amit már régóta tudunk róla, vagyis hogy tönkreteszi a májat és komoly szerepet játszik néhány daganatfajta kialakulásában, végső soron meghosszabbítja az életet.
A filmben Johnny Depp egy tudóst alakít, aki a mesterséges intelligenciával foglalkozik. Egy technológiaellenes csoport azonban majdnem megöli őt. Társai, hogy megmentsék, a számítógépbe integrálják a tudatát.
Christopher Nolan állandó operatőrének, Wally Pfisternek a rendezői bemutatkozása. Nagyon ígéretesnek tűnik.