Az ejtőernyőzés veszélyes dolog, éppen ezért van sokszoros túlbiztosítás. Ilyenek például a tartalékernyő, vagy az a magasságérzékelős automatika, ami adott magasságon nyitja a mentőernyőt. Nézzük, mi történik, ha Józsi elfelejti ezt kikapcsolni, miközben a repülőgép ereszkedik!
Simon Lanson gőzgéppel hajtott lemezjátszóján teljes gőzzel szól a Sex Pistols - God Save The Queen. Az ötlet gondolom akkor jött, amikor kikapcsolták nála az áramot. ;)
Pár napja olvastam egy bizarr esetet, miszerint egy 15 éves, vagina nélküli (!!!) lány orális szextől esett teherbe.
Talán még ezt is felülmúlja
ez a hír: egy fehér amerikai nőnek fekete gyereke született, miközben a férj Irakban, és a nő azt állítja, hogy 3D-s pornó nézésétől esett teherbe. Kicsit gyanús, nem? :D Persze lehet, hogy már tényleg ilyen fejlett a technika? ;)
...legalábbis az állatvilágban, ahol nem ritka hogy az élősködők teljesen átveszik gazdájuk fölött az irányítást, a szó szoros értelmében élőhalottakká változtatva azokat. És hogy miért jó ez nekik? A parazita célja ezzel legtöbbször vagy az, hogy a kiszolgáltatott gazdát felhasználja utódai túlélésének maximalizálásában (pl. azok zombi-testőreként vagy dajkájaként), vagy hogy a gazda viselkedését olyan irányban befolyásolja, hogy azt könnyebben találhassa meg és fogyaszthassa el a soron következő, ún. végleges gazda, amiben aztán a parazita kifejlődhet és ivaréretté válhat. Az alábbiakban erről láthattok egy remek kis összeállítást (bungle ajánlásával ;) ), kezdve a hangya-agyevő púposlegyektől, a csótányok menekülési reflexét kikapcsoló Ampulex-darazsakon és a hím tarisznyarákokból „transzvesztitát” csináló kacslábú rákokon át a személyes kedvencemig, a Leucochloridium paradoxum nevű laposféregig, amelynek lárvái csigák tapogatójában telepszenek meg, és színes, húsos, pulzáló kis „szarvacskákká” változtatják azokat, így tévén kívánatossá a csigákat a madarak számára, amelyek beleiben aztán a lárvák felcseperedhetnek.
Mai önvédelmi posztunkban bemutatjuk az alsó-madárfogás technikát. A feladat nem túl bonyolult, talán a "kikapok egy tányért az alsó szekrényből" mozdulatra hasonlít, azzal a különbséggel, hogy itt nem egy lapos tárgyat ragadunk meg, hanem közvetlen a "csomagot" vesszük kezelésbe. Talán elméleti síkon ennyit, mert a gyakorlati szemléltetés sokkal hasznosabb. :)
A Bon-Bon együttes kompromisszumok nélküli életigenlést sugárzó, vadonatúj videoklipje. Maga a mondanivaló nem hatol túl mélyre, de a kétségkívül releváns, társadalmi szintű jelenséget megtestesítő alaptémát lelkiismeretesen körüljárják, és az ún. abszolút rímekkel párosuló, nívós dallamvilág szintén nem hagyhat kívánnivalót még a legvájtabb fülűek szemében sem.
Ja: próbálják meg kikapcsolni! Nekünk mindezidáig nem volt szívünk hozzá.