A Preventa nevű vízben kevesebb a deutérium, így segít a rák ellen, állítja a gyártó, huszonötmilliós állami támogatást is kaptak a fejlesztésre. Csak a gyógyszerészeti hatóság, a rákkutatók nagy része, néhány részecskefizikus és az Amerikai Ráktársaság vonja kétségbe a dolgot, a céget korábban a Gazdasági Versenyhivatal is büntette, de addig nem tartották fontosnak az internetes oldalak frissítését.
Drágább lett az élelmiszer, a közlekedés, és az energiáért is többet kell fizetni, mint három éve, a rezsicsökkentéstől függetlenül. Azokban a háztartásokban, ahol több gyereket nevelnek, a jövedelem növekedése az inflációt meghaladó mértékű volt, a gyerektelen háztartásoknak azonban kevesebb pénzük marad.
„Minden ember élni akar. Auschwitzban, a Gulagon, Recsken sem lettek öngyilkosok az emberek. Ez a normális reakció, amíg van remény. Amikor viszont végleg elveszett, és valaki azt mondja, hogy meg akarok halni, az egy olyan súlyos állapot, amit tisztelni kell. Fontos, hogy legyen választójogom, akkor is, ha nem megyek el szavazni.”
„...olyan napokat kaphat a beteg a halála előtt, amelyekre azt mondja, ez volt életem legszebb időszaka. Ilyenkor már nincs vesztenivaló, az ember olyan gesztusokat is meg tud tenni, amit előtte nem. Helyrehozza a kapcsolatot a családjával, számot vet az életével, egészen máshogy tekint vissza a múltjára, és kivétel nélkül mindenki azt mondja, kevesebb lett volna, ha ezt nem éli át.”
Hollandiában és a skandináv országokban jóval kevesebbet dolgoznak, mégis jól megy a gazdaság. Mit oldana meg és mit nem a 21 órás munkahét?
Mert a szakmai értékelésük alapja, hányszor intézkedtek. Nem is érdekük a jobb közbiztonság: a járőröző rendőrök kimondottan ellenérdekeltek, hogy egy környéken kevesebb kihágás legyen, hiszen akkor majd ők is csak kevesebb intézkedést tudnak foganatosítani, amiből nekik csak bajuk lehet.
Szalámilopásért tíz, úttesten gyaloglásért négy napot kell ülni, és a bíróságok alig győzik a tengernyi szabálysértési ügyet. Egyre több nem fizető vétkes kerül börtönbe. Egyre kevesebben fizetnek, és egyre többen vonulnak börtönbe. Az állam rengeteg pénzt bukik ezen, mert nemcsak a bírság nem jön be bevételként, hanem a rab eltartására is költeni kell.
Indult egy hasonló aukció egy férfi szüzességéért is, ám ott a végösszeg csupán 3000 dollár lett, ami jóval kevesebb, mint amennyiért a 20 éves lány szüzessége kelt el.
Kurucinfós cikk (érdemes belenézni a Facebook-os kommentekbe, most majd őket is elviszi a rendőrség? ;))
Az OPOC (Opposed Cycle Opposed Cylinder) egymással szembefordítottt elektronikus vezérlésű kétütemű hengerekre épül.
A találmány több díjat is nyert, emellett Bill Gates is támogatja. A fejlesztők állítása szerint 50 százalékkal kevesebb alkatrész, és 50 százalékkal kevesebb üzemanyagfogyasztás érhető el vele a hagyományos belsőégésűekhez képest, ráadásul kisebb tömeggel és térfogattal.
A kínai fiú olyan élesen lát a sötétben, ahogy legtöbb ember még fényes nappal sem. Semmiféle fény nem szükséges, hogy olvasni tudjon. A vizsgálatok szerint a kisfiú leukodermiás, ami miatt kevesebb a szemében a védekező pigment, és jóval érzékenyebb a fényre.
"A Hertz féle szalámiban/ sokkal sűrűbb a só/ mint más eféle termékekben/ HIDD EL, ó, nyájas olvasó."
A múlt század (XX.) 60-as éveiben szovjet tudósok (is) kísérleteztek a víz mágnesezésével. Tesztelvén a "mágnesezett víz" hatását növények, állatok s talán saját maguk növekedésére, szaporodására. Eredmény? sok doktori cím.
Személyes tapasztalatom: kb. 18-20 év előtt, egy ismerősömet elkisértem "PI vizet" venni. Előtérben átvevő pult, háttérben (nem eléggé álcázottan) egy kb. 60x40 centis doboz a falon, melyből csöpp-csöpp-csöpögött a PI víz.
"Mikor jöhetek az 5 literért?" "Fél óra múlva".
Gyors számítás fejben és mindjárt tudod, csalás az egész.