Az ehhez hasonló technológia elterjedésétől révén a fejlett országok visszanyerhetik versenyképességüket a fejlődő világgal szemben a munkaerő intenzív területeken, viszont globális szinten hatalmas szociális problémákat generálhat.
A Facebookon a magánszemélyek bejegyzéseit az ismerőseiknek átlagosan 12 százaléka látja, a többiekhez sosem jutnak el. Mivel amúgy sem megy túl jól a Facebook szekere (a Google minden felhasználója után két és félszer annyi bevételhez jut), most azt tervezik, hogy aki fizet, azt biztosítják arról, hogy az üzenet célba ér. Az ötlet működhet, de visszafelé is elsülhet: könnyen lehet, hogy a fizetni nem akaró többség csalódik, felébred Csipkerózsika-álmából és rájön, hogy valójában senki nem kíváncsi rá és hiába naplózza nyilvánosan életét, ugyanaz a három ember figyeli, akikkel egyébként is nap mint nap találkozik otthon vagy a munkahelyén.
Egészen extrém fűtési módszert találtak fel Kínában: az olaj-és földgázmezők munkásai a környékbeliekkel együtt saját otthonaikat is a frissen kitermelt gázzal fűtik. A gázt pedig - illegálisan - hatalmas, 6-7 méter széles nejlonzsákokban szállítják, kézben vagy kerékpáron, és rutinos mozdulatokkal, pár perc alatt feltöltik a gázkutaknál. A bánya üzemeltetői azzal védekeznek, hogy ők többször is jelezték már a munkásoknak, hogy milyen veszéllyel jár az illegális gázcsapolás, de egyelőre képtelenek megállítani a folyamatot. Az illegális felhasználók ugyanakkor azt állítják, szerintük nagyon kényelmes és biztonságos ez a megoldás: egy zsáknyi gáz 5-6 napig is kitart. Állítólag egy idős ember már a levegőbe repült, amikor egy gázzal teli tasak felemelkedett vele.
A Kína keleti részén fekvő Santung tartományban élő és dolgozó munkások a hatalmas nejlonzacskók szállításával természetesen az életüket kockáztatják: gyakorlatilag egy komoly robbanóerejű bombát szállítanak, amelyet akár egy szikra is könnyen felrobbanthat. Amennyiben eddig nem történt semmilyen baleset a kínai munkások között ebből a "földgázcipelésből" fakadóan, akkor az pusztán a csodának köszönhető.
A képen a Dél-Amerikában honos Jaboticaba (ejtsd zsabutikábá) látható, mely a növényvilágban különleges módon, a törzsén hozza terméseit. Élőhelyén legalább olyan kedvelt gyümölcs, mint nálunk a szőlő. Érdekessége, hogy több erős antioxidánst, gyulladáscsökkentőt és rákellenes vegyületeket tartalmaz.
Házilag könnyen elkészíthető vizuállatság.
Hegedűs Dezső. 34 éves, átlagos figura. Egyedül él garzonlakásában, Budapesten a Pipacs Lakóparkban. Key Account Manager. Jól keres. Nem szereti a munkáját. Kevés barátja van. Alkalmi szexre vágyik. Ismeretlenekkel focizik keddenként. Egy 4 éves japán autót hajt. Maga szerint vagányan. Négy öltönye van. Húsznál több inge. Hat év után dobta ki a barátnője. Sokat gondol még Brigittára. A mosdóba veri a farkát. Kollégái kedves embernek ismerik. Gyűlöli a légkondit, a szintetikus drogokat és a dohányfüstöt. Szereti a whiskyt, a pizzát és a multivitamin ivóleveket. Angolul beszél. Könnyen felhúzza magát. Nem szívesen költ. Az anyja egy otthonban él. Nem ismeri meg őt. Élete jelentős részét 21'' monitora előtt tölti. Hétvégén néha kimozdul. A funkyt bírja. A technót nem. Pókerezik. Moziban a szélső helyre kér jegyet. Ha megunja a filmet, kijön. Nem jár hipermarketba. Háromszor volt már kurvánál. Éjszakába nyúlóan netezik. Nem csetel. E-mailezik. Sokat. Sokakkal. Hegedűs Dezső átlagos figura.
http://www.mnb.hu/Bankjegy_es_erme/informaciok-kereskedelmi-szervezetek-szamara/tajekoztato-a-bankjegyek-es-ermek-elfogadasi-szabalyairol