Mi történik ilyenkor szerintetek?
A 180 fok című rövidfilmben fiatalok válaszolnak a rendező villámkérdéseire. A kérdések kényszerítő logikája hatására végül mind a hét liberális gondolkodású fiatal megváltoztatja véleményét az abortuszról, amelyet a náci népirtással állít párhuzamba a rendező. 33 perc, magyar felirattal.
Aki esetleg kételkedett
David Icke kényelmi zónáról
tartott álláspontjával kapcsolatban egy korábbi posztnál, az ismerkedjen meg az Asch kísérlettel:
A konformitás kutatása Asch nevéhez fűződik. Ő kezdte el tudományos módszerekkel kutatni az emberre ható csoportnyomás hatásait.
Ebben a filmben Asch eredeti kutatásainak egyikét mutatjuk be, eredeti felvételről.
A kutatásban több résztvevőnek meg kell mondania, hogy a kép jobb oldalon elhelyezett három különböző méretű vonal közül melyik azonos a bal oldalon lévő vonal hoszával. Ezt első ránézésre mindenki helyesen meg tudná közülünk mondani. Ám mi van akkor, ha a csoportban mi vagyunk az egyetlen, nem beavatott emberek? Akkor is rá fogjuk vágni a tökéletes megoldást minden alkalommal? Vagy talán engedünk a csoport nyomásának, és mi is hibás választ adunk a kísérletvezető kérdésére csakúgy, mint az előttünk ülő beépített emberek?
Ron Gutman elemez egy sor, a mosolygásról szóló kutatást, és megoszt velünk néhány meglepő eredményt. Tudtad, hogy a mosolyod megmutathatja, meddig fogsz élni - és hogy egy egyszerű mosolynak mérhető hatása lehet az általános jólétedre?
Ő Austin Visschedyk, a film elkészültekor 14 volt, foglalkozását tekintve pedig profi paparazzo.
Adrian Grenier (Törtetők) az ő hatására kezdett el dokumentumfilmet forgatni a sztárhajkurászás jelenségéről, megszólaltatva benne mindkét felet. Végül pedig az elkészült filmet meg is mutatták Austin édesanyjának.
Rengeteg kérdést vet fel a film. Ti engednétek a 14 éves gyereketeknek, hogy hajnali kettőkor klubok előtt várakozzon, hogy több ezer dollárt érő képeket készítsen? A sztárok jogosan háborodnak fel, vagy ez a munkájuk része? A környezetünk ennyire befolyásolna minket?
"Az új törvény két szempontból is különösen aggasztó. Először is hatásának terjedelmében, másodsorban pedig azért, mert szinte teljesen észrevétlenül ment végbe a törvényalkotási folyamat. A média szinte egyáltalán nem foglalkozott az üggyel, ami pedig alapjaiban változtatja meg az ország élelmiszerbiztonságát."
Korábban:
A világ a Monsanto szerint
Az OPEC aztán tudja, hogy kit hibáztass a drága benzinért! :)
A mai izés téma a halálbüntetés - mi a véleményetek róla, van-e elrettentő hatása, gazdaságos-e (állítólag drágább, mint az életfogytiglan) ill. igazságos-e szerintetek?
(A linken Lucinda Devlin fotói láthatók).