A jövő potenciáis energiforrása: cianobaktériumok
A Joule Unlimted áltad genetikailag módosított cianobaktériumok CO2-ből, vízből és napfényből közvetlenül dieselt vagy etanolt állítanak elő. A technológia azért áttörés, mert azzal szemben, hogy a jelenlegi hatékonyságú bioüzemanyag előállítás esetén kb. az egész bolygó termőterületeit az üzemanyaggyártásra kellene átállítani, addig a cég által állított hatékonyság mellett ők ezt 2 nagyságrenddel kisebb területen el tudnák érni (diesel esetén konkrétan 16 liter/négyzetméter/év), így az ország üzemanyagigényeit naygjából 200 négyzetkilométeren ki tudnák elégíteni.
A témáról gyanúsan keveset hallani.bubi66 | 2011.05.18. 07:38:42De ez megint csak az araboknak kedvez ...meg a többi napfénnyel jól ellátott országnak , mert gondolom felhős időben nem termelnek ezek a baktériumok .A jövő lehetséges üzemanyagforrása: olajhomok.
Mennyisége körülbelül háromszorosa a hagyományos olajkészleteknek, de egyelőre csak kis hányada termelhető ki gazdaságosan. Az eddigi kiépített kapacitás Albertában (Kanada) található, ahol akkora a készlet mint a jelenlegi hagyományos olajtartalék.Mr.T. | 2011.08.27. 04:29:18exortus küldte:
URL: http://www.youtube.com/watch?v=lV94W5PFXs8
Szöveg: Hogyan termeljünk több olajat és egyben csökkentsük a CO2 kibocsátást?
A válasz a CO2 befúvávos olajtermelés, ami révén az olaj eddiginél sokkal nagyobb hányada termelhető ki, és melette aklímát se terheljük jobban, mivel a kitermelt olajat hidrogénné és CO2-vé szintetizálják, amivel elektormos áramot termelnek, a CO2-őt pedig visszanyomják az olajmezőkbe. A technológia révén csak az egyesült államokban annyi olajat termelhetnek ki, , amivel fél évszázadig meghajthatnák az amerikai járműveket, és mellette a fosszilis erőművek és az olaj CO2 kibocsátását a mélybe nyomhatják.
Vízhajtású bicikli? Ezek le vannak maradva, az enyém már nagyon rég vízhajtású (már ha épp víz van a kulacsomban). ;)
Tóth József | 2010.10.05. 20:09:43Ezek után már nem biztos... :)
A gandzsa-összeesküvés
"...bolygónkon létezik egy növény, melynek értelmes és célzatos felhasználása megszüntetné (de legalábbis csökkentené) az éhezést, környezetbarát üzemanyagforrás, kiváló alapanyaga lenne a textiliparnak, elsőosztályú természetes gyógyszer, nagyszerű táplálékkiegészítő és kozmetikai szer, ugyanakkor állatok takarmányozására is használható, no meg arról se feledkezzünk el, hogy papír-alapanyagként is bevált - és nem is említettem az összes előnyét."- Miért vennél nagy fogyasztású, üzemanyagzabáló, környezetszennyező belső égésű autót, mikor építhetsz is magadnak egy elektromosat, a Trexa jóvoltából? :)RdsG | 2010.02.02. 20:08:22Ahogy elnézem az új LiFe akksikat használja. Ezek 15 perc alatt feltölthetők, csak megfelelő teljesítményű töltő kell hozzá...
Figyelem, kutyával szolgált terület! :)
Benzinkutas labrador szolgál egy üzemanyagtöltő-állomásnál az Egyesült Államokban, de nem őrző-védő szolgálatban, hanem pultosként. Az eb a kúthálózat egyenpólójában feszít és még névkitűzője is van: Cody áll rajta. Codynak nagy sikere van, senkit sem bánt, a gyerekek imádják. Gazdája öt hónapja állította műszakba, és a kutas tapasztalatai alapján a kutya látványa - trikója, kitűzője - még az ideges vevőket is derűsebb kedvre hangolja.Nusihusi | 2009.12.03. 21:45:56Aranyos és megható:)
McLaren SLR - Lamborghini Murcielago - Ferrari 599 - Aston Martin DBS - Audi R8
Melyik megy tovább 1 gallon (3,78541178 liter) üzemanyaggal?Toyota Prius VS BMW M3 fogyasztási verseny
10 kör a Priussal padlógázon, az M3 követi. Melyik eszik kevesebbet?Gyurci | 2009.09.06. 01:37:36meg amúgy sincsenek egy kategóriában .. legalábbis a prius nem illik ide..
"Bármi lesz, segít a szesz, ha lesz."
Avagy egy magyar találmány, ami segíthet feldolgozni a kommunális hulladék egy részét, és akár üzemanyagként hadrendbe állítja az előállított matanolt. Ezen felül villamos energiát állít elő, szén-dioxidot köt meg, valamint sósavat kezel. Nem beszélve arról, hogy a metanol égése kevesebb kárt okoz a környezetben.AVIREX | 2009.04.11. 13:06:08Ez baromság.. mert oké,hogy megcsinálták,csak bonyolult nagyon és az előállítása sokba kerül (állítólag )..
Egy kis hasznos oldal autósoknak.
Hallottál már a Joe-celláról?! Ha nem, akkor itt olvashatsz róla bőven!
Állítólag egyszerű összerakni és végleg megoldja az üzemanyag problémánkat!N-drew | 2010.03.24. 19:11:21Tudom, nekromanta vagyok, két éves cuccot élesztek fel, de:
Egyrészt nem tudom, hogy működik-e vagy sem. Nem próbáltam. Nyilván elsődleges megnézni, hogy a cuccba feccölt energia megtérül-e? Mert ha nem, akkor hiába nagy a felfedezés, ha senkinek nincs hasznára.
De a fontosabb kérdés, hogy ugyan, miért nem terjedt el, ha ekkora találmány? Nem kell egyből a zsugori pénzemberekre kenni mindent, bár valószínűleg ők sem repesnének az örömtől. Viszont..
Hány ember dolgozik ma a kőolaj és gázszármazékok előállításával kapcsolatos munkákban?
Kezdve ugye magával a kitermeléssel, a finomítással, egészen a benzinkutakig, és akkor nem is beszéltem rról, hogy egyéb energiahordozók is vannak, amiket ezzel ki lehetne váltani. Szerintem emberek millióiról van szó.
Most képzeljétek el, hogy a nagyvilág egyik pillanatról a másikra szinte átáll egy egészen más energiaforrásra. Nyilván az eszközök előállításához kell energia, de nem hiszem, hogy rövid időn belül nem lehetne megoldani.
Utána viszont mi lesz azokkal, akik nap mint nap azért dolgoztak, hogy energiát állítsanak elő?
Emberek milliói kerülnek az utcára. Meg kell szervezni az ő ellátásukat. Oké, hogy az energián spórolnak annyit, de ettől függetlenül munka fog nekik kelleni és megélhetés a jövőben... Vagy csak ők menjenek végleges szabadságra, mindenki más meg dolgozzon?
Érdemes tágabban is gondolkodni, nem csak azon, hogy működik vagy nem működik, bontó vagy nem bontó...
Szerintem.