1400 forint a „csodaszer” literje
A Preventa nevű vízben kevesebb a deutérium, így segít a rák ellen, állítja a gyártó, huszonötmilliós állami támogatást is kaptak a fejlesztésre. Csak a gyógyszerészeti hatóság, a rákkutatók nagy része, néhány részecskefizikus és az Amerikai Ráktársaság vonja kétségbe a dolgot, a céget korábban a Gazdasági Versenyhivatal is büntette, de addig nem tartották fontosnak az internetes oldalak frissítését.50 ezer forint, ami felforgatná Magyarországot
Újra mindenki a feltétel nélküli alapjövedelemről beszél, miután egy szociológusokból álló csoport kidolgozott tervet tett le az asztalra LÉT néven, a tanulmány bemutatóján pedig Surányi György bankelnök is a koncepciót éltette. Ez lenne a csodaszer a szegénység ellen, vagy valami újabb, valóságtól elrugaszkodott álom?
Pár napja: Adjon az állam! Szebb jövőt!
Tudom, volt már itt régebben is téma, de hátha sok embernek kimaradt, ill. változott a véleménye, vagy egyszerűen csak most szólna hozzá... Ti bevezetnétek a feltétel nélküli alapjövedelmet?bungle | 2016.08.26. 16:48:59Havi 170 ezer forint jár majd mindenkinek
Próbaképp bevezetik a feltétel nélküli alapjövedelmet a finnek.
http://faktor.hu/faktor-havi-170-ezer-forint-jar-majd-mindenkinek
Mai tippelős: szerintetek mire való ez a fénylő csodagömb?
watchup | 2014.01.12. 21:08:01Ráadásul amit írtál, több mint 1millió euróba kerül, ahhoz képest ez szinte ingyen van!
HUROBAT 4.2
Egy gesztusvezérlő kamerák nélkül, nem kell hozzá csodagép egy pentium I-esen is elfut. Egy év alatt fejlesztettünk a rendszeren (HUROBAT 3.0) és még közelebb hoztuk a jövőt. Remélem elnyeri tetszéseteket!kgy89 | 2014.01.09. 17:05:09Szia,
Mindent ő számol ki ezért nincs szükség CPU vagy GPU teljesítményre, hogy a fejlesztőknek mire van szükségük, azt eléggé egyszerűen megtudjuk oldani, hogy azokat az adatokat küldje ki. Kiküldheti a koordinátákat vagy akár a bekövetkezett gesztust is vagy mindkettőt. Felhasználási típustól függ, melyik fejlesztőnek, mire lenne szüksége.
Jelenleg, ami hátráltatja az eszközt, az a gépen futó szoftver, amit mi írtunk, hogy a gesztusok látványosan fussanak, már a youtube-ba ágyazott, vagy egy prezentációt lapozó gesztusfelismerő APInk sokkal jobban teljesít, mert nem kézzel vannak megírva az animációk.
A fejlesztésben nem dolgozik programozó, így messze nincs optimalizálva a felület, sem a kezelendő programok, hiába gyors az eszköz az kevésbé jól dolgozó szoftveres környezet miatt még van hova fejleszteni :)
Matematika, hát nem csodálatos? :P
Nusihusi | 2013.12.21. 02:06:06Nagyon jó poszt:)
Finn csoda, az sohase lesz nálunk
„Mivel a társadalom és a kormány is tudja, hogy a legjobbak tanítanak, rájuk is bízza, hogy hogyan, milyen módszerekkel, milyen tankönyvekből és milyen tanterv szerint gondoskodnak a gyerekek oktatásáról. Éppen ezért nincs központi ellenőrzés és tanfelügyelet, és a tanárok sem külső kényszerből képezik tovább magukat.”Emericus | 2013.12.17. 13:11:09Nos igen. Az oktatási rendszer átalakítását ott kellene kezdeni, hogy elhajtani a francba a sok alkalmatlan tanárt mindenféle végzettésg és tudományos cím mellőzésével, átalakítani a tananyagot a mai kornak megfelelően és persze a miniszteri vagy álomtitkári vízfejet erőteljesen leépíteni.
Alíz Reklámországban. :)
„Álomfaló csodamanó” :)
nyenyecc | 2013.11.10. 10:40:15https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-prn1/50285_278508581113_8374725_n.jpg
Román csoda terepjáró.
Cintu | 2013.10.19. 00:15:21Lehet, hogy központi diffije van csak, mint egy átlag defendernek, akkor simán el tud csúszni valamelyik kerék, pláne ha az ABS sem figyeli külön a kerekeket. Az ilyen terepjáróknál meg nem lenne túl hosszú életű egy kerékhez szerelt szenzor, gondolom feldobják a tengelyhez, aztán ennyi.
Tsung Tsung, a kínai kis Mozart
imki | 2013.09.06. 10:20:24Szerintem még mindig jobb egy áriát előadni a tárgyaláson, még ha hülyén is néznek rád, mintha mondjuk sorozatos orgazmusaid lennének a tárgyalóasztalnál. Nem? :))
Egyébként egy gyereknek szinte mindent meg lehet jól tanítani. Még az is érdekelni fogja, ami egyébként nem feltétlen érdekelné. Ez 50%-ban az oktatón múlik, és csak a másik fele az adottságból eredő érdeklődés. Én pl. az egyik tantárgyból elég sokáig csak a "futottak még" kategóriába tartoztam, ugyanúgy értelmetlennek tartottam, mint szinte mindenki más az orszályból. Utána kaptunk egy új tanárt, aki valami félelmetesen jó stílusban adta elő a tantárgyat. És rájöttem, hogy tetszik nekem ez a tárgy, és onnantól rövidesen osztályelső lettem belőle. De a többiek nagy részét is magával ragadta az órán, imádtuk azt a tantárgyat, amit azelőtt utáltunk.
Szóval sok múlik azon is, hogy hogyan adják elő, meg hogy mennyire van motiválva az ember. Ez pedig felerészt a tanártól/oktatótól függ.
Persze mindettől függetlenül hasznos, ha a gyerek valóban azzal foglalkozik, ami érdekli. Az általános műveltség lényege nem csak az, hogy rálásson az ember a világra. Hanem az is, hogy felkeltse az érdeklődését az iránt, ami valóban tetszik neki (amit addig esélyes, hogy nem is ismert). És az óvodai nevelők, általános iskolai tanárok felelőssége (na meg a szülőké) pont itt van. Ha a gyerek iskolában megutálja a tanulást és egy tantárgyat sem szeret, az megszünteti benne a motivációt. Márpedig hatékonyan tanulni csak úgy érdemes, ha van motiváció is. (És persze ez később, a középiskolában is fontos lesz.)
Amit úgy tanul az ember, hogy érdekli is (motivált), azt akár ötöd-tizedannyi idő alatt meg tudja tanulni, ráadásul akár egy egész életre megjegyzi; nem úgy, mint egy átlag humán érdekeltségű gyerek az átlag matektételt, amit érettségire bemagol, majd két héttel később már nem is tudja.
Ma amit a diákok megtanulnak középiskolában, annak 90%-át elfelejtik pár év alatt. Ennek így tényleg semmi értelme.
Ahogy én csinálnám, az annyi lenne, hogy általános iskolában valóban általános dolgokat tanulnának; alapműveltséget szednének magukra (és itt kialakulna bennük, hogy mi érdekli őket). Itt nagy hangsúly van azon, hogy az általános iskolai tanárok a saját tantárgyukat úgy adják elő, hogy a gyerekeket valóban érdekelje is az adott tananyag. Ez nem könnyű, ehhez valóban jó tanárok kellenek.
Utána középiskolában már ezt az általános műveltséget egyáltalán nem erőltetném. Kár ezt nyomni, amit megtanítanak ott neki, annak 90%-a úgyis pár év alatt elvész - ergo elpazarolt idő.
Helyette lenne mondjuk 30 órájuk egy héten - annyi bőven elég (max. délután szakkörözhet, sportolhat, amit akar, de nem kötelező jelleggel). Ebből a 30-ból:
- 5 "tesi" (nem a hagyományos, inkább ebéd előtti kis aerobik-taichi-jóga-akármi jellegű "átmozgatás", lényege az egészség fenntartása - ha sportolni akar, azt inkább délután tegye, vacsora előtt egyébként is egészségesebb)
- 1 osztályfőnöki
- 4 olyan tantárgy, ami a köznapi dolgokra készíti fel (jogi ismeretek, pénzügyi ismeretek, stb.)
- 20 meg szabadon választható, jóformán bármi. Persze választani kell, de ő dönti el, hogy mit. (Itt mondjuk gimnáziumra gondolok - szakiskolákban ott értelemszerűen eleve meglenne, hogy mit választhat, mert az nem általános középiskola, nem a felsőfokú végzettségre készít fel). Ebből mondjuk 4 órát kötelezően valamilyen idegen nyelv kell, hogy legyen. A többit a gyerek dönti el, és év végén mindig változtathat, ha esetleg mégis más érdekli.
Teszem azt egy orvosi egyetemre készülő gimnazista választ heti 6 óra biológiát, 2 kémiát, 2 fizikát, 2 matekot, 2 latint, 2 informatikát, meg 4 angolt. Persze egy 600 fős suliban nem lehet megoldani mindenki kénye-kedvét. De adott dolgokra "előkészítő" csoportokat lehet kialakítani javasolt órákkal. Lehetne orvosi csoport, közgázos, idegenforgalmis, jogászos, stb. És egy tantárgyból nem az számítana, hogy hányadik osztályba jár a gyerek, hanem az, hogy hány órát vett már - így az átjárhatóság is megoldható (ha éppen 2 év után meggondolja magát, hogy mégis más érdekelné). Az érettségi sem magyar-matek-töri-nyelv-választott tantárgyakból állna. Minek érettségizzen töriből, ha az mondjuk nem is érdekli? Helyette választ 3 tantárgyat, meg plusz valamilyen nyelvet - ő döntené el.
Na persze ehhez sok tanár kell, és szükséges, hogy azok jó képességű, elhivatott és a szakmájukban is kiváló tanárok legyenek. ... Magyarán megint csak álmodoztam, mert ilyen ebben az országban, ebben az évszázadban tutira nem lesz! :)
"A Hertz féle szalámiban/ sokkal sűrűbb a só/ mint más eféle termékekben/ HIDD EL, ó, nyájas olvasó."
A múlt század (XX.) 60-as éveiben szovjet tudósok (is) kísérleteztek a víz mágnesezésével. Tesztelvén a "mágnesezett víz" hatását növények, állatok s talán saját maguk növekedésére, szaporodására. Eredmény? sok doktori cím.
Személyes tapasztalatom: kb. 18-20 év előtt, egy ismerősömet elkisértem "PI vizet" venni. Előtérben átvevő pult, háttérben (nem eléggé álcázottan) egy kb. 60x40 centis doboz a falon, melyből csöpp-csöpp-csöpögött a PI víz.
"Mikor jöhetek az 5 literért?" "Fél óra múlva".
Gyors számítás fejben és mindjárt tudod, csalás az egész.