Szintén sorsolásos alapon - ahogy eddig -, szintén
3 játékos nyerhet Tóme Kei:
A bárány panasza című mangájából
1-1 példányt. A három kérdésre megadott három lehetséges válasz közül a (szerintetek) jókat kell kiválasztanotok, és itt,
kommentként megírnotok. A szavazás utolsó időpontja
2009. február 16., hétfő éjfél. Eredményhirdetés legkésőbb
18-án, szerdán délig szintén itt. A győztesektől kérjük, hogy e-mailben a
mangattack@lira.hu címre küldjék majd el postacímüket, hogy kiküldhessük nekik a nyereményt.
Kérdések:1. Hány részes mangasorozat A bárány panasza? a, 3;
b, 5;
c, 7;
2. Hogy hívják a főszereplő fiútestvért? a, Csizuna;
b, Kazuna;
c, Jeigasi
3. Mi a központi témája a történetnek? a, vámpirizmus;
b, szamuráj hagyományok;
c, iskolai pajzánságok
Kellemes játékot és sok szerencsét!
Most akkor volt holokauszt vagy nem? Richard Williamson katolikus püspök állítása szerint nem voltak gázkamrák:
"Fred Leuchter szakértője volt a gázkamráknak.. Három gázkamrát tervezett az Egyesült Államok 50 államából háromnak, kivégzések céljából. Tehát tudta, miről van szó, és ő megvizsgálta a feltételezett Birkaneu-Auschwitzi gázkamrák maradványait az 1980-as években. A határozott véleménye az volt, hogy kizárt, hogy ezek az építmények valaha is emberek tömeges elgázosítására szolgáltak volna. Mert tudja a ciángáz nagyon veszélyes. Tegyük föl, hogy háromszáz embert elgázosítunk, akik egy kamrába vannak zsúfolva, s ruhát viselnek, már ha föltesszük, hogy ruhát viselnek; nagyon veszélyes kihúzni a holttesteket; akár egyetlen leheletnyi, mondjuk ruha alatt megrekedt mérges gáz megölheti az illetőt. Ahhoz, hogy be tudjunk jutni a kamrába, el kell távolítani a gázt a kamrából. Ehhez egy magas kéményre van szükség, ugyanis ha a kémény alacsony, a gáz visszaereszkedik az épület körül állókra és megöli őket. Elfelejtettem, milyen magasnak kell lennie, de ha volt ilyen, a kéménynek a nap jelentős részében hosszú árnyékot kellett volna vetnie, ám a szövetséges légi-felvételeken sosem lehetett látni ilyen árnyékot, sem kéményt. Ami Fred Leuchter számára a bizonyosságot adta, az a gázkamrák fölépítése. Megnézte az ajtókat, melyeknek tökéletesen légzáró képességűnek kell lenniük, különben a gáz kiszabadult volna, és megölte volna a kint lévőket. Az ajtók, amiket Auschwitzban mutogatnak a turistáknak, azok a legkisebb mértékben sem légmentesen zárhatóak."
Vagy megnyugtatóbb lenne, ha műanyag bankkártya helyett 10, 20, 50, 100 ezer forintos arany érme húzná a zsebedet?
Vagy a mai világban 1000 forint már csak egy lyukas garas?
Ezekre, és még sok érekes kérdésre kaphatsz választ a Magyar Nemzeti Bank oldalán nézelődve.
A lehetetlennek tűnő vállalkozáshoz egy oktatócég nyújtott segítséget. Mérnökeik speciálisan átalakítottak egy egyszemélyes kisgépet, hogy Jessica a lábával is kezelni tudja a műszereket és a botkormányt. Betanítása három évig tartott, de ma már tökéletes biztonsággal kezeli a gépét.
Erről jut eszembe:
Három feleség, egy aki nem rég ment férjhez, egy aki pár éve már házas, valamint egy aki már 20 éve házasságban él, elhatározzák, hogy feldobják valamivel otthon a szexuális életüket. Abban egyeztek meg, hogy egy kis szado-mazoista módszert alkalmaznak majd és az élmény után beszámolnak az eredményről. Egy hét múlva találkoznak és elmesélik mi történt: A "friss" házasságban élő hölgy azt mondja:
- Párom munkahelyén egy földig érő fekete bőr kabátban jelentem meg, becsuktam az irodája ajtaját, majd amikor ledobtam magamról a szerkót és meglátta, hogy egy fekete bőr bikini van csak rajtam annyira felizgult, hogy az ostort már nem is kellett használnom, vad szeretkezésbe kezdtünk az íróasztalán.
Aki már pár éve házasságban él a következőt mondta:
- Nekem is hasonló élményem volt, a párom miután hazajött munkából, én is fekete bőrszerkóban várva álltam előtte, kettőt rácsaptam a fenekére a bőr ostorral, majd olyat szeretkeztünk, hogy egy második nászútra hívott.
A harmadik, "rutinos" hölgy, némi tétovázás után őszintén bevallotta:
- Rengeteget terveztem. A gyerekeket lepasszoltam a nagyszülőknél.
Parfümös olajfürdőt vettem. Én is beöltöztem a bőrszerkóba, még egy fekete maszkot is fölvettem. Amikor az uram hazajött a munkából lezuttyant a fotelbe, megragadta a TV távirányítóját, majd amikor rámnézett csak annyit mondott: "Hé Batman, mi van vacsorára?"
Újabb manga, újabb lehetőség. A szóban forgó mű a világ egyik legsikeresebb, 12 részes mangasorozatának magyarul megjelent első része. Három kérdés, mindegyikhez három lehetőség. Szavazni megintcsak itt lehet kommentként november 17-én hétfőn éjfélig. A nyertesek között - akiknek a nevét itt tesszük közzé kedden délelőtt - ismét 3 mangát sorsolunk ki (vagyis a jó válaszok mellet a szerencse is játékban van).
1. Melyik a keresztneve az alkotónak? a, Maki; b, Murakami; c, egyik sem, mert álnév
2. A borítón is látható két főhős, akik a történet során egymásba habarodnak a, különböző neműek? b, azonos neműek? c, nemtelenek mint az angyalok?
3. Hány tagja van történetünk elején a főhős, Súicsi zenekarának? a, 1; b, 2; c, 4
(A kérdésekre a választ megtaláljátok a honlapon, ahová felkerült a kiadvány első 16 bemutató oldala is.)
Kellemes időtöltést!
Frissítés:
A helyes megfejtések:
1. a
2. b
3. b
A nyertesek pedig:
Hiko-chan
kasmat
laura75
Gratulálunk nekik!
Üdv.: Mangattack