

„Volt egy férfi is egy nő, egy ideig együtt voltak, majd a nő szakított a férfivel. Ő bosszúból felbérelt két embert, hogy öntsenek savat a nő arcába. Örök életére megvakult, a férfit pedig 14 évre börtönbe zárták. A büntetése lejárta után aztán megkereste a nőt, összeházasodtak, és 34 évig boldogan éltek együtt. Őszintén, te nem akarnád tudni egy ilyen történetnek a hátterét?”


A matekot a vízbe fúlt gyerekek, az öröklődést pedig az agyatlan nők és férfiak példáján okítják az Ukrajnában is használatos orosz iskolai tankönyvek.

Vizsgálatok igazolják, hogy a férfiak körében is egyre gyakoribbak az olyan klasszikus női betegségek, mint az anorexia vagy a bulimia nervosa. A jelenség hátterében a nemi szerepek és a testideálok változása áll, aminek következtében a szakemberek a nyolcvanas évek óta átlagosan ötévente írnak le egy új, az evés- és testképzavarok családjába tartozó tünetcsoportot. Ezek egyike a kényszeres testépítés formájában jelentkező izomdiszmorfia, ami a férfiak egy csoportjának kétségbeesett reakciója a nők erősödő társadalmi szerepvállalására.



Indiában évente hivatalosan ezer, a becslések szerint akár tízezer becsületgyilkosság is történik. Az ősi szokások nevében elkövetett véres önbíráskodások áldozatai azok a fiatal lányok, akik áthágva a szigorú vallási és kasztbéli megkötéseket, a szerelmet választják a számukra kijelölt férj helyett. Nemrég megjelent riportkönyvében Balogh Boglárka jogász, újságíró, emberi jogi aktivista e szörnyű hagyományt és az áldozatok mentésére szakosodott Love Commandót mutatja be.

A japán Institute of Population and Social Security felmérése szerint a fiatal nők 90 százaléka szerint szinglinek jobb lenni, mint amilyen egy házasság lehet. Az országban a harminc év alatti emberek 30 százaléka még soha nem randizott, a 16-24 év közötti nők 45 százalékát nem érdekli a szexuális kapcsolat, vagy egyenesen lenézi azt.
A különleges kultúra és a gazdasági kényszer, a társadalom fejlődése mára sokak szerint kóros irányt vett: nem kell kapcsolattal vesződni, az ezt kiszolgáló helyeken vagy az interneten úgyis meg lehet kapni mindent. Ennek extrém eredménye, hogy néhány ember már fizikálisan képtelen elviselni a másik nemet, megborzonganak, ha csak hozzájuk érnek. Nagy részük férfi, de nők között is előfordul.

Tavasszal eljárást indított a Doboz nevű szórakozóhely ellen a HaHa egyik aktivistája, mert a nők ingyen mehettek be, a férfiaknak pedig 1000 forintot kellett fizetniük. Az Egyenlő Bánásmód Hatóság most igazat adott neki.
Volt egy férfi meg egy nő.
Egy nagy farok, meg egy cső.
Megdumálják, "Hogy b.szol?"
"Garantálom, hogy passzol."
Illik-e vagy nem illik?
És ha megírja a Blikk?
Nabumm és akkor mivan?
Ingyen reklám lesz, fiam.
Hiába, nehéz eladni az "Írást". Kell a Szenzáció. Van erre egy orvosi szó, ha jól tévedek, "voajőrizmus" (leselkedés).