Belső Föld? :D
Szerintem ez már logikusabb: Holografikus Világegyetemnorbertvincze | 2015.04.28. 08:35:50http://phys.org/news/2015-04-universe-hologram.htmlA világunk az asztronauták szemszögéből.
Emerond | 2011.06.12. 01:04:46ha jol sejtem láttál egy dokumentum filmet, ahol a csavo titkos obijektumokrol meg szines holdrol beszél, meg a hold tuloldalárol(de cáfolj rá ha nem igaz :P )... ajánlom, hogy ne hidj el mindent amit a neten látsz, tul sok a kamudokumentumfilm, mondjuk némelyuk szorakoztat sot el is gondolkoztat, de általában sok a ferdités és a tényként feltálalt hamis adat, amit csak az illeto dokumentumfilmben találhatsz meg vagy esetleg további osszeeskuvéselméletes forumokon/oldalakon, (régen kedveltem az ilyeneket, sokat olvastam osszeeskuvéselméletekrol, foldonkivuliekrol, természetfolotti jelenségekrol) a 95%(mondtam egy számot :P ... mindenesetre tobbséguk nem bizonyithato, vagy egyszeruen semmi alapja nincs, a leg hitelesebb amit találhatsz azok mégis talán a paleoasztronautika témakoréhez tartoznak, a muzeumokban kevesebb a kamu cucc, de még ezek sem biztosak...) a Hold légkore 10 tonnás, és állandoan változik mivel a napszél állandoan lefujja(majd uj képzodik) a foldnek sem kimondottan szines a felszine, az alapszin a sárgásbarna(valamikor talán a Merkurra hasonlitott, csak volt viz) -> homok és kiégett/elsivatagosodott talaj szine, jég nincs a hold felszinén, ha volt is valamikor az idok kezdetén hamar elpárolgott, a csillagok valoszinuleg azért nem látszanak a képen mert ahogyan nappal a foldon nem látod a csillagokat, ugy a foldrol visszavert fény miatt a felvételen sem látszanak, a Hold is elég halványan látszik,
Alfa Mágneses Spektrométer (AMS)
Az AMS-02 egy - a Nemzetközi Űrállomásra szánt - részecskefizikai kutatóeszköz, melynek legfőbb célja anti- és sötét anyag keresése a világűrben. A műszert az STS-134 jelű űrrepülőgépes küldetés keretében, az Endeavour űrsikló 25. útja alkalmával fogja felszállítani az ISS-re, ahol a tervezett 4 űrséta egyikén szerelik majd fel az űrállomás külső felületére. A 14 naposra tervezett űrrepülés után az Endevour követve a Discovery sorsát, véglegesen "nyugdíjba" vonul.
Magyar cikkek: itt és itt.
Ezalatt a Földön nemrégiben először figyeltek meg antianyagból álló héliumot.Nas | 2011.05.05. 22:08:18Hehehe. :P Egy csillagászt valóban ismerek, aki volt már a NASA csillagászati központjában, illetve dolgozik velük / a tőlük kapott adatokkal (mondjuk melyik csillagász nem...?).
Egyébként meg tökélyre kell fejleszteni a gondolatátvitelt, és akkor nem kell üzenetközvetítéssel bajlódni... :P :)