A méhek születésének első 21 napja 60 másodpercbe sűrítve
A méhek porozzák be Földünk élelmiszer termésének harmadát, de napjainkban nagy veszélyt jelent rájuk a Varroa atka, ami megtizedeli a számukat. Bár a tudósok már tenyésztik az atka-rezisztens méheket, ezekből hiányoznak kulcsfontosságú tulajdonságok, így például mézet sem tudnak “készíteni”.
Ehhez a projekthez készítette Anand Varna az alábbi hipnotizáló felvételt, amiből a szakértők is sokat tanulhatnak.Hatmillió dollárba került az első kiborg rózsa
A tudósok arra készülnek, hogy fotoszintézissel termeljenek áramot.Nas | 2015.11.26. 22:00:29Nem az a lényeg, hogy tudományosan igazolható legyen a csodálat, hanem hogy mi a motiváció mögötte. A tudományos megközelítés értelmesebb, és nem önző okokra vezethető vissza mint a vallásosság, tehát igen, úgy gondolom, hogy az abból fakadó őszinte csodálat értékesebb. :)
Kétszáz tudós állítja: rákot okoz a mobil és a wifi
Közel kétszáz tudós ostromolja az ENSZ-t, hogy tegyen már valamit a rádióhullámokkal dolgozó eszközök sugárzása ellen, mert nagy lesz a baj.
A mobiltelefon rákot okoz? Brit kutatók szerint nem. Szerintetek?Ravennë | 2015.05.15. 01:25:20"Brit kutatók szerint nem." Akkor valószínűleg igen.
Átlátszó tojáshéjat csináltak, hogy lássák az embrió növekedését
PabY | 2015.02.10. 15:27:38milyen kis élilyen szeme van
Híres művészek, tudósok, politikusok napi rutinja
vadonka | 2015.01.10. 08:12:34Amúgy nincs egy olyan oldal ami nekem kalkulálna ki egy napi életvitelt?
Megadnám, hogy mettől meddig kell dolgoznom, a többit meg kalkulálja ki, hogy a legjobb. Mikor kéne ennem, aludnom, stb.
Nyolc az egy ellen: így gyilkolnak a csimpánzok
Azt eddig is tudtuk, hogy nem csak az ember öli meg saját fajtársát. Egy új kutatás viszont bebizonyította, hogy a csimpánzok életének természetes része a halálos erőszak. A tudósok szerint ezzel a háborúk evolúciós eredete is érthetőbb lett.Rockstopper | 2014.09.22. 20:56:24Meteorologus, és közgazdász után itt az újabb szakma ami szeretnék lenni: primatológus. Egy kemény nap után után kérdezné a kollegám: mi történt ma? Erre én: Semmi, egész nap ültem a dzsungelben, ezek a kurva majmok megint nem akartak balhézni....
426 évnyi megfigyelés? Ki fizeti ezeket?
Először bizonyították tudományosan a telepátiát
Amerikai tudósok sci-fi filmbe illő kísérletet végeztek, két eltérő kontinensen lévő ember tudott az agyhullámai segítségével kommunikálni.bungle | 2014.09.24. 14:53:42http://motherboard.vice.com/read/scientists-found-a-way-to-email-brainwaves
Az élet kifürkészhetetlen útjai
A földi élet kialakulásának története során a tudósok öt nagy kihalást említenek. Egyik ilyen, amit mindenki ismer, a dinoszauruszok kipusztulása. Néhány szakértő szerint megint egy ilyen tömeges kihalási folyamat előtt állunk. Az oka pedig az emberek elterjedése.bungle | 2016.01.19. 21:59:11Ennyike, most már végre te is tudod! :D
Brit tudósok kiszivárogtatták, hogy pukiszaggal gyógyítanák a rákot
JamesBond007 | 2014.07.15. 14:35:18úgy hallottam pénisz hosszabbításra is jó
Vajon mi ehette meg a nagy fehércápát?
„Mikor megvizsgálták, a kutatók megdöbbenve látták, hogy eszköz hirtelen 600 méterre süllyedt, majd a környező hőmérséklet megemelkedett. Pont annyira, amennyit egy emésztőrendszer belsejében mérhettek volna.
Napokig mérték még ugyanezt a hőmérsékletet, bár a jeladó közben néha a felszín közelébe emelkedett. A tudósok szerint ez egyértelműen azt mutatja, hogy valami felfalta a hatalmas állatot, ami még nagyobb és még erősebb nála.”Livivs | 2014.06.12. 22:06:19Szerintem a kis tisztogatóhalak kiműtötték belőle. :) Csak ezután ette meg a jeladót egy Kráken. :)
Igazából azért is kérdeztem rá, mert nekem inkább elírásnak tűnik. Maximum arról lehet szó, hogy egyfajta csereviszony állhat fenn a mézprodukció és a megfelelő higiéniás viselkedés megléte között, tehát nem arról van szó, hogy a rezisztens kolóniák nem tudnak mézet előállítani (eleve akkor mivel etetnék a lárváikat?), hanem hogy kevésbé produktívak.