Ping Pong FM
Mert a régi asztalitenisz már unalmas.Jaca | 2016.10.16. 14:16:500:48 - 0:5034000 négyzetkilométer, ahol nincs mikrohullám, rádiójel, és még a wifi is tiltott
Mindez az Egyesült Államok keleti partján. Hogy miért, arra a választ a videóban találjátok.Demente | 2016.07.16. 13:20:32Van itt egy kis fogalom zavar!
Amivel barna rádiózott, az egyetemen, azt úgy hívjuk hogy rövidhullám, HF 0,5-30MHz
Ezek a hullámok az ionoszférában terjednek, és jobbára a napfolt tevékenység határozza meg a terjedés körülményeit. Méterben pedig 180m-10 méter.
vbk már majdnem jól tudja, csak hogy amit leírt az a vhf azaz nagyon rövid hullám. ami a méteres hullámok kategóriában tartozik.
Viszont pont fordítva 10m-1m ig! azaz 30MHz- 300MHz Ez már majdnem hasonló terjedési tulajdonságokkal bír, mint a fény! Azaz vertikálisan az antennától távolodva fánk, vagy gömb formában, irányítva, pedig a zseblámpához hasonlóan, amerre világítassz arra van fény!
Mobiltelefon 900-1800MHz (és a többi...) Ezek a deciméteres hullámok, amik 1m-100mm hullámhosszal rendelkeznek. Ezek még gyakorlatilag nem okoznak problémát, hiszen a mikrohullám 3GHz-30GHz ! Ők a centiméteres hullámok! Ezzel az a baj, hogy a a wifi frekvencia 2-5GHz között van. És a sávszélessége, hála a kínai gagyi csodáknak, akár 1-10GHz ig is terjedhet, csak hogy a para.zt azt lássa a telóján, hogy húdejó a wifi full jel van. Közben át van vágva. na de ez hosszú.
Lényeg, hogy a Rádióteleszkópok 3GHz-300GHz ig dolgoznak! Centiméteres, és milliméteres hullámokban. Szerintem a teló csak elővigyázatosságból nem használható a körzetben, hiszen már minden teló tud Wifit megosztani, (tehát sugározni) is, és venni is,
Kétszáz tudós állítja: rákot okoz a mobil és a wifi
Közel kétszáz tudós ostromolja az ENSZ-t, hogy tegyen már valamit a rádióhullámokkal dolgozó eszközök sugárzása ellen, mert nagy lesz a baj.
A mobiltelefon rákot okoz? Brit kutatók szerint nem. Szerintetek?Ravennë | 2015.05.15. 01:25:20"Brit kutatók szerint nem." Akkor valószínűleg igen.
Ez forradalmasítja az oktatást
Már a rádióról is azt gondolták, forradalmat hoz az oktatásban, nemhogy napjaink fejlett elektronikai eszközei. De vajon elértünk, elérhetünk-e odáig, hogy a tanár fölöslegessé válik? És vajon tényleg forradalom-e az oktatásban a technológia? És vajon tényleg forradalom-e az oktatásban a technológia? (magyar felirat kapcsolható)
Korábbi poszt: A jó pap tényleg holtig tud tanulni?Előtte jól felpumpálhatták őket! ;)
lilaflexninja | 2014.09.25. 12:45:00A punipú a legjobb.
Na de a wiki cikkben: az erőszakkal felfújt hüvely.... hát sok dolgot láttam már az interneten, de azért ezzel az aberrációval nem találkoztam még, még a japcsiknál se láttam ilyet, hogy puncit fújtak volna fel. Persze ami késik nem múlik.
Mesterséges aura válthatja ki a jelszavainkat
lilaflexninja | 2014.07.29. 14:01:14Az egyetlen gond ezekkel az, amikor már nem tudja kikerülni az ember. Engem még mindig idegesít, ha megkérdezik egyáltalán, hogy kártyával akarok-e fizetni, bár lehet, hogy az én hülyeségem, hogy jobban szeretem a készpénzt, de amikor már azt is, hogy paypassolok-e. Na. Kényelmesek ezek, meg jók, meg modernek, és jelenleg még önkéntesen választhatóak. De amikor már muszáj ezeket választani az olyan izé. Bár persze halad a világ, régen, lehet, hogy a papír pénzt utálták egyáltalán. Volt világ, amikor még a mobil is bunkófonnak számított.
Ja a DNS kóddal viszont abszolút egyetértek. Én mindenkitől vennék dns-t születésekor, és 14 vagy 18 éves korában, vagy amikor már nem változik az ujjlenyomata, azt is vennék. Tessék lehet bűnözni. Eleve, ha pl. az Usába utazik az ember, úgyis vesznek ujjlenyomatot, de tán, most már az útlevélhez is kell nem?
Viszont az okosszemüveg, a térkamerák, az arc és viselkedés felismerő szoftverek olyan nagytestvéresek tényleg, bár akinek nincs oka, az nem fél. De azért nem járkálnék mesterséges aurával magam körül, mert amit kódolni lehet, azt dekódolni is.
Van-e tippetek, hogy mit hallgatnak hátul a Scaniaban? :D
thisisreal | 2014.02.14. 14:43:04Szerintem főhősünk bájos kacaját hallgatják a rádióban. ;)
Versmutyi avagy Trafikomédia egy tollvonásban
BusKeyCome | 2014.01.05. 21:27:58Sándor György rendszerváltás előtti tévéfelvétele:
"El vagyok tévedve (1988)"
(Wikipédia)
Számomra azok a tévés jelenetei, amikben az "utca emberét" szívatja, azok tényleg viccesek és szórakoztatóak, mert az alpáriság, bunkóság helyett a humor dominál és jópofa szituációk adódnak. A színpadi szerepléseitől viszont a hideg is kiráz. Én erőltetettnek, vontatottnak, unalmasnak tartom őket.
Elvis - Blue Christmas egy 16 éves sráctól :)
Sircsocso | 2013.12.12. 22:00:58Ez oda baszos ^^ Elvis él :D
- Elképesztő, hogy milyen mértékű az emberek tudatlansága bizonyos területeken, és mit képesek elhinni – mondja Erdei Anna immunológus, egyetemi tanár. Ilyen például az, amit az ember nap mint nap hall a rádióban, vagy a tv-ben a különböző reklámokból, miszerint egyes szereket, táplálék-kiegészítőket úgy hirdetnek, hogy azok erősítik az immunrendszert.Kisp | 2013.12.04. 23:25:36Szerintem ott esünk sokszor félreértésekbe és belőlük vitákba, hogy rossz fogalmakat használunk. Definíció szerint nincs olyan hogy erős vagy gyenge immunrendszer. Pontosabban: Az immunrendszer tulajdonságai között lehet az hogy milyen és hány sejt vesz benne részt, milyen gyorsan reagálnak és milyen specificitásúak (azaz mely mikrobákat, szennyeződéseket, netalán saját tumoros sejteket támadnak). Ezek a tulajdonságok egyed szinten különbözőek (és időben változóak), viszont a különböző táplálékkiegészítők nincsenek e tulajdonságokra hatással. Azok "csupán" az immunrendszer sejtjeinek működéséhez szükséges tápanyagokat biztosítják (azaz olyan tápanyagokat ami az összes többi sejtünknek is szükséges) ha esetleg más módon nem jutnak be a szervezetbe megfelelő mennyiséggel (táplálkozás), vagy az immunrendszertől függetlenül hatnak (lásd a már itt említett antioxidánsok). Olyan hogy gyenge immunrendszer nincs, viszont az lehet, hogy egyes mikrobákra (stb.) nincs megfelelő sejtje az immunrendszernek ami választ, vagy elég gyors választ tudna adni. Ettől függetlenül a többi, az immunrendszer működéséhez szükséges sejttípus lehet tökéletes mennyiségben( így mégsem hívhatjuk gyengének), attól még a beteg megyszívta. Az ilyen hiány lehet azért mert ez az első eset hogy az adott mikroba bekerült az adott szervezetbe (ez a jobbik eset, mert ezután a szervezet fel tud ébreszteni olyan sejteket amk már fel fogják ismerni később); lehet azért mert olyan tulajdonságai vannak a mikrobának mint a saját sejtjeinknek és a felismerésre specializálódott immunsejtek sajátként értékelik; vagy a tumorok esetében tényleg a saját sejtekről beszélünk.
Azt hisszem nagyon elmerültem a témában, úgyhogy itt be is fejezném, de a lényeg, hogy én nem tudom értelmezni az "erős" vagy "gyenge" immunrendszer fogalmát.