Angelo Mastropietro megvett egy 700 éves barlangot és kialakította belőle saját otthonát.
Fotók
Mikor Ayano Tsukimi, 11 évvel ezelőtt jobb körülmények reményében elhagyta szülőfaluját, és sok ott lakóval együtt nagyvárosokba költözött. Hosszú távolléte után hazatérve szomorúan látta, hogy egykor élettel teli otthona szinte kihalttá vált, így jött az a (szerintem) hátborzongató ötlete, hogy 350 db bábuval megnöveli az addig 37 lélekszámú falu népességét.
Egy indiai kisfiú 1986-ban elaludt a vonaton, és a tervezettnél 1500 kilométerrel messzebb, Calcuttában ébredt fel. Saroo Brierley 26 évvel később tudott hazatalálni, méghozzá a Google Earth segítségével.
A hihetetlen történetről a Google egy háromperces videót készített, míg a férfi könyvet írt róla. Saroo Brierley elveszett gyermekként egy ideig az utcán élt, majd egy árvaházban, később pedig egy ausztrál család fogadta be.
Felnőttként a Google Earth segítségével keresett otthona után, amelyről csak annyit tudott, hogy körülbelül 1500 kilométerre volt Calcuttától. A vasútvonalak és a műholdképek alapján több éves kutatómunka után tavaly vélte felfedezni családja környékének házait, majd az otthonát is. 2012-ben tehát Ausztráliából Indiába utazott, ahol megtalálta édesanyját.
Egy balga belga nő Brüsszelbe indult otthonából, de csak Zágrábban vette észre, hogy a GPS rossz irányba vezette. A hölgyet nem zavarta, hogy útközben különféle nyelvű táblák váltakoznak, 75 km helyett végül közel 3000 km-t autózott.
A maldív kormány vízen lebegő építményekre szakosodott
Dutch Docklands International tervezőiroda segítségével építené fel a világ legnagyobb mesterséges szigetét, mivel a tengerszint egyre magasabb és az ország lakosai lassan kiszorulnak otthonaikból.
Egészen extrém fűtési módszert találtak fel Kínában: az olaj-és földgázmezők munkásai a környékbeliekkel együtt saját otthonaikat is a frissen kitermelt gázzal fűtik. A gázt pedig - illegálisan - hatalmas, 6-7 méter széles nejlonzsákokban szállítják, kézben vagy kerékpáron, és rutinos mozdulatokkal, pár perc alatt feltöltik a gázkutaknál. A bánya üzemeltetői azzal védekeznek, hogy ők többször is jelezték már a munkásoknak, hogy milyen veszéllyel jár az illegális gázcsapolás, de egyelőre képtelenek megállítani a folyamatot. Az illegális felhasználók ugyanakkor azt állítják, szerintük nagyon kényelmes és biztonságos ez a megoldás: egy zsáknyi gáz 5-6 napig is kitart. Állítólag egy idős ember már a levegőbe repült, amikor egy gázzal teli tasak felemelkedett vele.
A Kína keleti részén fekvő Santung tartományban élő és dolgozó munkások a hatalmas nejlonzacskók szállításával természetesen az életüket kockáztatják: gyakorlatilag egy komoly robbanóerejű bombát szállítanak, amelyet akár egy szikra is könnyen felrobbanthat. Amennyiben eddig nem történt semmilyen baleset a kínai munkások között ebből a "földgázcipelésből" fakadóan, akkor az pusztán a csodának köszönhető.