Remélem kipihetnétek magatokat hétvégén és jöhet egy kis tudományos izébizé, amire most leltem:
Alcyon-Plejádok 21/1 Plejádi Fotonikus DNS Átkódolás„Tudományos módszerekkel igazolták, hogy egy óriási hologram belsejében vagyunk, egy energetikai, védelmi rendszerben, amelyet a Galaktikus Szövetség hozott létre, hogy megvédjenek bennünket annak a hosszú helyváltoztatásnak a során, amelyet a Göncölszekér naprendszere és a Szíriusz felé teszünk meg.”
A többi videójuk is szenzációs, pl. Eltitkolt marsi élet és utazások a Marsra. Obama a Marson. vagy Az RNS-DNS-ünk jobbá tétele a fény lényei által (na jó, bevallom egyiket se néztem meg, de a címük alapján korszakalkotó felfedezésekről eshet benne szó és nem szeretném, ha lemaradnátok róla!) ;Dcila | 2015.11.02. 22:27:58Horoszkópusz-hókuszpókuszNaprendszerünk unalmasan méretarányos modellje
nagydee | 2014.03.10. 09:16:58az Uránusz és a Neptunusz között egészen filozofikussá válik.
Eyes on the Solar System.
Fedezd fel a Naprendszer természetes, és mesterséges objektumait a NASA segítségével.vagyokakilehetek | 2011.03.13. 17:36:41én megtaláltam rajta
Egy animáció a következő marsjáróról, ami a Curiosity nevet viseli.
"A 2011-es év legfontosabb űrkutatási eseményeként novemberben a Curiosity (eredetileg Mars Science Laboratory, MSL) elindul a Marshoz. Ez lesz az eddigi legnagyobb méretű és teljesítményű marsjáró (rover) a vörös bolygón. Nagyobb távolságokat tesz meg, és részletesebb elemzéseket végez majd, mint a nagyon sikeres Spirit és Opportunity. Egy összetett, automatizált, guruló laboratóriumnak tekinthető, amelynek fő feladata az élet lehetőségének - illetve az ezzel kapcsolatos sugárzási, kémiai körülményeknek - a vizsgálata lesz. Tervezett élettartama legalább egy marsi év (körülbelül két földi év), amelyet ideális esetben túlteljesíthet. Nemcsak műszerállománya és technológiája fejlettebb a mostani marsjárókénál, hanem a napelemek mellett radioaktív energiaforrással is bír, azaz társainál több energiát használhat mozgáshoz, mintavételhez és egyéb elemzésekhez. "
Élőben lehet nyomon követni a "marsautó" építését a NASA oldalán keresztül, az alábbi linken.
Illetve itt, még 5 jövendőbeli űreszköz melyeket szintén a 2011-es évben készülnek útjukra engedni.Revanor | 2011.01.10. 20:01:50A Spiritet pár hónapra tervezték fölküleni, ehhez képest vagy öt évig tökéletesen működött, reméljük ez is hasonlóképp túlteljesít.
Hello From Earth - az ausztrál weboldal augusztus 24-ig lehetővé teszi, hogy felhasználói sms-hez hasonló rövid üzeneteket küldjenek a világűrbe, a Naprendszeren kívüli legközelebbi Föld-típusú, Gliese 581d elnevezésű, lakhatónak vélt bolygóra.
Te mit üzennél?Gyurci | 2009.08.22. 13:00:03azt üzenném, hogy hozzatok sok síkosítót mert nagy buli lesz :D :P