Egloo - akár egy 20 négyzetméteres szoba fűtésére is alkalmas a dupla kerámia kupolából készült kis „öko-hősugárzó„
ivivan | 2015.12.29. 10:05:52Még egyszer megnéztem a videót és rájöttem, hogy abszolút igazat mond. Azt állítja, hogy a szoba hőmérsékletét 2-3 fokkal emeli meg. Ez teljesen reálisnak tűnik, ha megfelelő a szoba hőszigetelése. Persze ez azt jelenti, hogyha kint -20 fok van, akkor bent -17 lesz a legjobb esetben, ami nem éppen a kívánt hatás :-)26 négyzetméteres mobilotthon
közlegény | 2015.12.17. 13:47:27nagyon csecse kis kunyhó :)
Egy 7 négyzetméteres, lakásként nyilvántartott volt mosókonyha 6,5 millióért. Budapesten.
bungle | 2015.11.05. 12:15:248 négyzetméteres lakás 10,5 millióért Pesten: http://otthonterkep.hu/elad%C3%B3-ingatlan/V.+ker%C3%BClet/8-nm
Pac-Man a Google Map-en!
A képernyő bal alsó sarkában megjelenik egy Pac-Man játékot idéző négyzet, erre kell rákattintani!Dmckayals | 2015.04.01. 14:41:27Nekem a körforgalom tetszik a legjobban. Viszont ahol átlósan mennek az utak, oda csak 2 gombbal lehet befordulni és mivel az első map-en csak olyanok voltak, elég hamar elvégeztem. :P :)
Japánban sem olyan rózsás ám a helyzet!
A fiatal pályakezdőket részmunkaidőben, bizonytalan feltételek mellett foglalkoztatják, akik a pénzükből albérletet sem tudnak bérelni. A riportban szereplő 26 éves Fumiya egy 2-3 négyzetméteres dobozban lakik az egyik internetkávézóban, ahol amúgy már mindegyik box foglalt.GuTi30 | 2015.03.13. 08:44:57Aki ilyesmire épít, ahogyan te fogalmaztál egyébként sem normális. Van ismerősöm aki három nyelven beszél folyékonyan, angolul pont nem. Ettől ő semmivel sem lesz kevesebb. Gyönyörűen elvan ezzel a három nyelvvel.
Persze lassan nem hogy erre építenek, elvárás az angol nyelv értése. Elég csak a reklámokat végignézni a tévében, lassan nem lesz közöttük magyar. Mindenben angol szlogen, amiről az idősebb korosztály azt sem tudja eszik-e vagy isszák. Magyarországon élünk, magyar az anyanyelvünk, de az angolra kényszerítenek. A többségnek pedig semmi szüksége nem lenne rá, az ellenkezőjét szépen beleverik mindenkibe az iskolában. A munkahelyeken az összes pályázatot így írják ki, holott soha nem kell használnod az angol nyelvet, de szűrőnek jó, hogy ne 15000 önéletrajzot kelljen végignyálazni csak 300-at.
Nekem kell a munkámhoz, de nem szükséges, hogy folyékonyan beszéljem. Elég ha megértem és meg tudom értetni magam. Az ilyen videókat megértem (többnyire), de nem ez az általános. A többségnek semmi szüksége erre. Az más dolog, hogy aki el akar igazodni kicsiny világunkban, az kénytelen megtanulni. Mert a sok idi*ta erre "épít". Pedig lehet , hogy ha adott felirat magyarul szerepelne egy terméken, több vásárló tudná mire való, ezáltal többen vásárolnának belőle, de mindegy is mert erre ott a sok marketing zseni, ők biztosan jobban tudják ezt.
És egy kicsit a videóhoz:
Vannak koreai ismerősök, akik elmondták, hogy tényleg sokan élnek így. A többség alapkeresete nem sokkal több mint itt nálunk. Viszont egy férfinak náluk szégyen hazaérni este 10 előtt. A túlórákkal pedig meg tudják teremteni a szép otthonra és családnak valót. Egy egyetemi félév (a legrosszabb egyetemre is) cirka 2 millió forint átszámítva. Egy 40-50m2 lakás pedig úgy 50 milliónál kezdődik. Így egy pályakezdőnek valóban nehéz a sorsa. Ugyanakkor általában szülői segítséggel megoldják, hogy ne dobozban kelljen élni. Nincs náluk szociális háló. Az értelmesebbnél 1-2 gyerek van és segítik őket. Ahol meg sok a gyerek, sokan élnek dobozban. Ezek a keleti példák szépen előre vetítik a jövőt. A világ más tájain sem jobb a helyzet. Egyiptomban is azt mondta az idegenvezető, hogy sokan a temetőkben lévő kriptákban élnek. Egy négy fős család napi megélhetése pedig 3-4 egyiptomi font (nincs egy dollár) naponta. A keleti kultúrákban "divat" a sok gyerek. Ők így hamarabb megtapasztalják azt ami hozzánk majd később ér el. Sajnos nincs túl sok elvárásom hazánktól sem, lesz még itthon is ilyen. (vannak már most is dobozlakások, csak nem internet kávézókban és többnyire nem szem előtt, de ne ringassa magát senki abban az álomban, hogy itthon ez nem létező probléma)
- Eladó a világ egyik legkisebb háza Észak-London egyik puccos részén, Islington környékén. A mindössze 17.46 négyzetméteres, egyetlen szobából álló modern mikro-otthonért a tulaj 275 ezer fontot (108 millió forintot) szeretne.
Franciaországban közel félezren laknak a több mint 28 négyzetkilométer területű Izében! ;)
hawkeye | 2014.07.20. 08:12:44...B.... ? :)
A gázmező, amiből 700 évig élhetnénk
Egészen kis területen rejlik a Gazprom gázkincse, amiért egy várost is felhúztak a világ végén negyven éve. Az alig néhány ezer négyzetkilométeres terület adja az ország gáztermelésének háromnegyedét, a magyar háztartásokba is innen jön a földgáz. Urengojt talán kevesen irigylik Oroszországtól, de ami alatta van, az mindenkinek kéne. Riport a szibériai városból.Szancso | 2014.05.05. 21:48:08Kipróbáltam! Ha csökkentem az oxigént, nem jön a gáz.
Ha növelem, nem ég. "Tényleg nálam lehet a hiba." ;D
- Az ipari körülmények között tartott állatok életét nem a természetes igényeik, hanem a jogszabályok és a profit határozzák meg. Jogszabályok, amelyekben négyzetméterek és rácssűrűségek vannak, ha pedig egy tehén nem ad elég tejet, megy a levesbe, hiába élne még 20 évig.Nas | 2015.09.24. 16:18:54Állatjog a középkorban (ügyvédek...):
http://mult-kor.hu/akasztott-disznok-es-szamuzott-egerek---allatperek-a-kozepkorban-20150924
Börtön az ilyen munkahely
Már tavaly december óta nem is termelt az a 322 ezer négyzetméteres gödi Samsung-üzem, a magyarországi Samsung SDI egyetlen gyára, ami a keddi hírek szerint végfelszámolás alá került. A gyár története sokat elmond arról, hogy milyen ma az elektronikai iparban dolgozni. És arról is, hogy milyen eredményekhez vezet az újraiparosítás.Stickhorse | 2014.04.09. 17:33:31A nagy meglepődést én sem értem. A gyári meló ilyen. Itthon legalábbis biztos. Lehetne ez jobb is, dehát ameddig a magyar megcsinálja ennyiért ilyen körülmények között, addig minek legyen jobb? Gondolom most találtak egy helyet, ahol olcsóbban is megcsinálják, aztán átpakolják az egészet oda. Vagy csak egyszerűen véget ért az itt gyártott termékek életciklusa, és az itteni fejlesztés helyett olcsóbb volt máshol egy új üzemet felhúzni.