Ha már HDR meg minibolygófotó, akkor tegyünk röpke kitérőt az infrafotózás világába is.
Az elv: a látható fény tartományába eső, 390nm és 770nm közötti hullámhosszú elektromágneses sugárzásnál léteznek hosszabb és rövidebb hullámhosszú sugárzások is. Az infravörös fényképezésnél a 770nm és 1200nm közötti úgynevezett közeli infravörös tartományban fotózunk, aminek a végeredménye, hogy a a tárgyakról visszaverődő infravörös fényeket rögzítjük, így kapjuk meg az infra fotókra jellemző havas/holdbéli táj hangulatot. A műfaj űzhető analóg és digitális gépekkel is, ahol a digitgépeket szűrőzni kell, az analóg fotózásnál ezen felül infra filmet kell használni. Digitgépekre a legelterjedtebb, de sajnos megszüntetett Hoya R72 szűrő a legnépszerűbb.rezlavor | 2008.03.27. 09:03:42itt ww.optiform.hu meg van R72bol, de mar csak par meretbol. meg vannak cegek akik direkt a beepitett infra szuro eltavolitasra szakosodtak pl lifepixel.com, ahol van tutorial a 350Drol, de fotok alapjan en nem mernek nekialni. Meg ugye ezzel ugrik a gari.Közös építkezésre hívunk minden kedves Izé felhasználót, aki úgy gondolja, hogy van ereje, ideje és pár jó ötlete. Meg talicskája.
A feladat igen egyszerű (nem, nem az új irodaházunk felhúzása): írd le, mi az, amit szeretsz az ize.hu weboldalon, mi az, amit nem, mi az, amit másképpen csinálnál és mi az, amit nem. Mi az, amit megszüntetnél és mi az, amit beletennél?
A "helyes" megoldást beküldők között szubjektív és demagóg döntés alapján bögrét, pólót, egyéb meglepit osztunk szét, mert az jó!Éjfélilány | 2008.04.04. 19:42:00Legyen több macskás post. Kérem a bögrét. :)