Fentről milyen szép...
Tooni | 2014.08.14. 18:53:22Azannya, milyen szép drónkamerás felvételek!Élőben figyelemmel kísérhető a Nemzetközi Űrállomás Föld körüli útja
Nem működnek a fényszórói, úgyhogy érdemes megvárni, amíg Nap világította területre ér! ;)velo | 2014.05.09. 20:25:35marha izgalmas -.-
Kis terpesz az embernek, de hatalmas spárga az emberiségnek ;)
kukulkan | 2014.02.28. 13:28:29Na, már látom is előre, a válaszvideón Chuck Norris fog spárgázni két birodalmi csillagromboló között, miközben a tekintetével megsemmisíti a lázadók bázisát. :D
- Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel: Az európai (részben magyar) fejlesztésű Rosetta műhold három éves hibernációból ébredt a napokban, novembertől pedig már egy üstökösön fog adatokat gyűjteni.
A történelem során először filmezték a Földet HD-minőségben.
A kisfilmet készítő Skybox egy magáncég, amely többnyire pénzért árulja az űrből készített felvételeit, de most mindenki számára elérhetővé tették ezt az összeállítást.Achilles | 2014.01.06. 13:38:14Nem csak a felbontáson van a hangsúly. Egy szimpla RED 6k Dragonnal is max. egy nagy felbontású kék golyót látnál. Itt az optika a lényeg, amivel ilyen szinten rá lehet közelíteni bármire. Sok kép majdnem fekete-fehér. Gondolom ezek infra képek lehetnek. Jó a cucc.
Lehet, hogy van már jobb is, de ha nyilvános lenne, Google maps után gondoljatok bele... Az emberiség fele egész nap magát keresgélné :-)
26 év után talált haza egy férfi a Google Earth segítségével
Egy indiai kisfiú 1986-ban elaludt a vonaton, és a tervezettnél 1500 kilométerrel messzebb, Calcuttában ébredt fel. Saroo Brierley 26 évvel később tudott hazatalálni, méghozzá a Google Earth segítségével.
A hihetetlen történetről a Google egy háromperces videót készített, míg a férfi könyvet írt róla. Saroo Brierley elveszett gyermekként egy ideig az utcán élt, majd egy árvaházban, később pedig egy ausztrál család fogadta be.
Felnőttként a Google Earth segítségével keresett otthona után, amelyről csak annyit tudott, hogy körülbelül 1500 kilométerre volt Calcuttától. A vasútvonalak és a műholdképek alapján több éves kutatómunka után tavaly vélte felfedezni családja környékének házait, majd az otthonát is. 2012-ben tehát Ausztráliából Indiába utazott, ahol megtalálta édesanyját.gyemantt | 2013.10.19. 10:11:44Az a felvetés, hogy sokan nem tudják hol laknak: akkor miért volt vonaton? ha nem akarok kimozdulni a faluból akkor nem lépek ki.
1500 km átaludni nevetség nem a Japán vagy francia gyorsvonattal ment.
Az ausztrál szülök rabszolgasorsba tartották mert csak most jutott olyan anyagi helyzetbe, hogy keressen...
Nevetség
A fejünkre zuhanhat az űrszemét
Már a kockacukor méretű űrszemét is olyan pusztítást végez, mint egy gránát. Több millió ekkora darab kering a Föld körül, míg 22 ezer tízcentisnél nagyobb, ember alkotta tárgy kering felettünk.cila | 2013.05.30. 21:34:57Ahogy mondod. És ha nem égne el a légkörben, elenyésző a valószínűsége, hogy pont a te fejedre zuhanjon. Házam fölött húznak el a repülőgépek naponta többször, hogy rámzuhan valamelyik, annak nagyobb az esélye, még se félek.
Mekkora internetszemét kering ellenben földközeli kábelekben? Ami túl fog élni minket.
Még az űrsiklóküdetések fénykorában Martin Stubbs, egy vancouveri kábeltévé igazgatója felfedezte, hogy simán be tudja fogni az asztronauták földi központba sugárzott adását. Nosza, fogta magát és felvette mind videóra.
Ebben a vele készített interjúban sok érdekes jelenség felvételét is megosztja - semmiből előtűnő fénygömbök, szemvillanásnyi idő alatt a képen áthúzó fényjelenség, és haladás közben irányt változtató dolgok - amik nem mindegyikére húzható rá az űrszemét, jégkristály vagy másik műhod című hivatalos magyarázat. További videókat a TeCsőn STS-re rákeresve láthattok - kiemelkedik ezek közül is a "Vontatókábel"-incidens.Gywer | 2012.09.21. 17:41:53Jókat röhögni :) De nem tudni hogy mi a lightning :) A plazmát most hagyjuk ...
Sokak szerint az internet egyik legjobb oldala a Kickstarter. A 2009 áprilisában alapított vállalkozás azt tűzte ki céljául, hogy segít pénzt szerezni azoknak az induló vállalkozásoknak és ötletgazdáknak, akik már kitalálták a frankót, de nincs pénzük megvalósítani azt. Tavaly több mint 27 000 művészeti, IT- és egyéb projektet támogattak összesen közel 100 millió dollár adománnyal. Persze már magyar koppintása is van.
A sikeres fejlesztések közül kiemelhető az Eyez kamerás szemüveg és a Sprite miniatűr műhold. A tavaly májusban elindított Diaspora nevű közösségi hálózat pár nap alatt 170 000 dollár adományt gyűjtött össze a Kickstarter segítségével. De szintén az oldalnak köszönhetően készült el a Pioneer One sci-fi sorozat is + rengeteg kisebb érdekességet is találunk, mint pl. ezt a Crypteks számzáras pendrive-ot, vagy az előző postban látható Zen Table-t, valamint filmeket, zenei albumokat, stb.bungle | 2014.08.13. 19:37:15www.dorkly.com/post/66182/how-to-run-a-successful-videogame-kickstarter
Kék üveggolyó - 64 megapixeles felvétel a Földről, melyet a Soumi NPP műhold kamerája készített.
Shadow Beast | 2012.01.31. 19:26:47Jah várj... Csak le kellett törölnöm a képernyőt XD