A víznek ugyanolyan kettős spirál szerkezete van, mint a DNS-nek, ami nem lehet véletlen, hiszen mindkét természetes molekula nagyon fontos szerepet játszik az életfolyamatokban. Ezt igen szépen be lehet bizonyítani azzal, ha a saját biorezgéseinkre hangoljuk a vizet.
Végre igazi tudomány!
Pereszlényi Erika imádja fotózni a pocsolyákon feltűnő tükröződéseket, de még ennél is jobban szereti elkapni más emberek beszélgetését a villamoson. A kiállításán a kettőt kombinálta.
„Lány: Fogytál?
Fiú: Nem, csak behúzom a hasam. Meg a mellszőrzetem is karcsúsít.”
Burning Moments Part II - animált fotók a tavalyi Burning Man fesztiválról
Dj Earworm idén is elkészítette a „legnagyobb amerikai slágerekből” álló mashupját. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen műveletlen (?), de összesen talán kettőt ha ismertem... ;)
Van ilyen ember, és ez most nem poén, nem kamu. Nem lájkvadászat. Milyen lehet az élete? Van neki valódi élete a Facebookon kívül? Mi lehet ott? Sivárság. Mit tesz a fotóival? Mit? Megnézi. És? Megmutatja egy embernek? Kettőnek? Kinek? Nincs jelen az igazi valóságban, nincs szerepe, nem jut levegőhöz. Kénytelen elfoglalni magát valamivel. Na, de mivel? Kimegy a természetbe. És? Egyedül nézelődik ott úgy, hogy egy fotót nem posztol sehová? Akkor ott sem járt. Ki hiszi el neki? Ő maga sem hiszi el az életét. Nem tudja visszakövetni, mi volt vele például egy éve. Főz magának valami kaját. Nagy dolog, mondhatom. Kimeri a tányérba, le nem fotózná, mert minek, és komótosan megeszi az egészet. Volt, nincs, de leginkább sosem volt, mert hol a dokumentáció?
Pár érdekesebb reagálás a cikkre:
egy és
kettő.
„Most először tudott megcsillantani egy szikrányi öntudatot humanoid robot, írja egy amerikai kísérletrőla Popsci. Három, régebbi típusú NAO robottal próbáltak ki valami egészen új dolgot. Arra programozták őket, hogy azt gondolják: háromból ketten némává varázsoló pirulát kaptak, ami megakadályozza, hogy beszélni tudjanak. Pirula helyett a gyakorlatban megnyomtak rajtuk egy gombot, ami elnémította őket. Aztán megkérdezték tőlük, melyik kettő kapta a pirulát. Mindhárman megpróbálták azt válaszolni, hogy „nem tudom„. A két elnémított robotnak nem sikerült ténylegesen kimondania a szavakat, a harmadiknak viszont igen. És ő felismerte a saját hangját, és arra is rájött, hogy ezek szerint nem őt némították el. A „nem tudom” után nem sokkal jelentkezni kezdett, és ezzel állt elő: „Bocsánat, most már tudom. Képes voltam bebizonyítani, hogy nem kaptam némító pirulát.” A kísérlet egy régi filozófiai fejtörőre épült, amely ebben a gyűjteményben A három bölcs címen szerepel. A kísérletet egy New York-i tudós, Selmer Bringsjord végezte. Az eredményeit részletesen augusztus végén mutatja majd be egy konferencián Japánban.”