A kiviak egy tradicionális grönlandi étel, amit a helyiek különleges alkalmakkor (esküvőkön, születésnapokon) szolgálnak fel. Fókabőrbe tesznek néha akár több száz alkát (a sirályhoz hasonló tengeri madarat) egészben tollastól, és 3 hónapra a földbe ássák egy kővel a tetején (ami folyamatosan nyomja ki belőle a levegőt). Mikor a madarak erjedni kezdenek kiássák, lecsavargatják szárnyaikat, lábaikat és megnyúzzák. Ezután a madárhúst különféle módon tálalják. Videó csak erősebb gyomrúaknak...
Moeraki teknőskövei, melyek a Koekohe-tenger partján sorakoznak Új-Zélandon. A hatalmas, lekerekített Moeraki-sziklák eredete az őstengerekhez köthető, kialakulásuk folyamata pedig az igazgyöngyökéhez hasonló. A nagyobb példányok akár több tonnát is nyomhatnak, szélességüket tekintve pedig a három méteres darabok sem ritkák.
A sziklák további különlegességét adja a teknősbékapáncélra emlékeztető mintázat, illetve az, hogy belsejükben kihalt hüllők maradványait, tengeri csigákat és teknőscsontvázakat találtak a tudósok.
Svédország északi részén, Lappföldön épült meg Tham & Videgard Hansson építészeti cégnek köszönhetően az első fára épült "láthatatlan ház". Különlegességét, a láthatatlanságot egy régi építészeti trükkel, a tükröződő üveg felületekkel oldották meg, aminek köszönhetően az épület rejtve marad az erdőben.
(egyébként milyen hajlékony kaller-szaguk lehet az alkáknak, ha csak rohasztva lehet őket elfogyasztani.. :-o)