Így dúsítsd a vizet, hogy át tudja venni a biorezgéseidet!
A víznek ugyanolyan kettős spirál szerkezete van, mint a DNS-nek, ami nem lehet véletlen, hiszen mindkét természetes molekula nagyon fontos szerepet játszik az életfolyamatokban. Ezt igen szépen be lehet bizonyítani azzal, ha a saját biorezgéseinkre hangoljuk a vizet.
Végre igazi tudomány!csusza | 2016.04.04. 10:59:16Biztos nem annyi nehézfém és rozsda mint itt, nálunk a panelban :DRáhelyeztek egy izzó nikkelgolyót a habszivacsra, aztán valami olyan történt, amit nem fogsz elhinni!
Mai kattintásvadász hülyecímünket olvashatták...MADve | 2015.08.15. 10:26:14http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/08/14/vegre_hivatalos_az_oreg_luke_az_uj_star_wars-filmek_ben_kenobija/
Megbecsülhető a halálunk időpontja
Évekkel ezelőtt derült ki az, hogy a DNS-ünket érintő kémiai változások jellege miatt egy DNS-mintából megbecsülhető az életkorunk.
Hát... Tudja a halál. ;)zed911 | 2015.02.09. 12:17:37Én mondom 100 éven belül úgyis meghaltok....
Szinte minden amit kémiából tudni kell(het)
Gyönyörű kémiai reakciók
Szancso | 2014.10.17. 18:25:43Statiszták. :)
LumiLor
„A fejlesztés kidolgozásához a természetben megtalálható biolumineszcencia adta az alapkoncepciót. Erről a jelenségről akkor beszélünk, ha valamely élő organizmusban kémiai reakció fény (foton) kibocsátásával jár. Első körben bizonyára mindenkinek a mélytengeri élőlények, medúzák, neonhalak (vagy éppen az Avatar élővilága) jut eszébe, de legismertebb példának ott van a szentjánosbogár, amit bizonyára mindenki látott már.
A Darkside Scientific által kidolgozott LumiLor lakk teljesen hasonló elven működik: a bevonatot gyenge elektromos árammal stimulálva ugyanolyan foszforeszkáló fényhatás érhető el, mint az élőlényeknél tapasztaltak. A katalizátor itt azonban nem élő anyag által létrehozott kémiai reakció, így a jelenség neve is más, mégpedig az elektrolumineszcencia.”Findzs | 2014.09.15. 11:43:35ez egy nagyon jó dolog, sok hasznos ötlet épülhet még rá
Így csinál belőlünk drogost az élelmiszeripar
Miközben az élelmiszeripar fantasztikusan képzett vegyészek és szuperízlelők hadseregével munkálkodik azon, hogy rávegyen minket a minél nagyobb zabálásra, szépen hazavágja az ízérzékelésünket...lilaflexninja | 2014.04.22. 08:59:15Még nem olvastam el a cikket, szóval nem tudom, hogy milyen kajákról van szó, de nagyjából minden kajában vannak ízfokozók, ha nincsenek, akkor is vannak (só, cukor dögivel), úgyhogy ez a hátrányos és közmunkás gyerekeket is érinti.
Viszont miért újdonság ez? A chips-csoki-ropi féle kaják mindig is ilyenek voltak. Ha az ember elkezdi enni a csipszet, nem tudja abbahagyni, aztán csokit kell rá ennie, aztán arra meg csipszet. De anyu is ezt csinálja otthon, amikor valami sütit csinál, tesz bele sót, cukrot, meg ami kell, ahhoz, hogy finom legyen. Mert az a lényeg, hogy finom legyen, és együnk még. Kicsiben is, ipari méretben is.
Az holt egyértelmű, hogy nagyon sok ember nem azért eszik, mert éhes, hanem mert a felturbózott ízekkel akarja kényeztetni magát, tényleg mint ha csak drogos lenne (chips zabálás továbbra is). Unatkozik, boldogtalan, kell egy kis öröm, és a mesterséges ízek, vagy a természetesek is akár, örömforrásként jelentkeznek. Viszont már 2000 éve is használtak ilyeneket a rómaiak, csak ők valami fonnyasztott erjesztett rohasztott hal levét használták, amitől állítólag mindennek fenséges íze volt, és jó drágán is adták. Szóval nem újdonság ez szerintem.
Amúgy meg nem az élelmiszeripar csinál ezzel belőlünk drogost, hanem mi magunk nem tudjuk visszafogni magunkat. Jó dolog ráfogni másra, hogy bakker hát csak azért zabálok, mert ízfokozók vannak a kajában. Ja mert amúgy nem zabálnék mi? (oké mondjuk répát tényleg ritkán zabál az ember marokszámra)
Gyulladó gyufafej 4000 fps felvételen
Nem véletlenül alakulhatott ki az élet
Olasz kutatóknak most először sikerült bizonyítani, hogy a sejtekbe szerveződés szükségszerű.KeleMan | 2013.11.05. 00:48:45http://www.szabadgondolkodo.hu/ateizmus/vallaskritika/bibliai-ellentmondasok.php
A borszakértés blöff?
Több kutató kísérletei is azt mutatják, hogy az emberek nem tudják megkülönböztetni a rossz bort a legjobb minőségtől. Egy amerikai borász azt állítja, még a szakemberek sem képesek pontosan megítélni a borokat.sahinel | 2013.06.27. 22:29:38Wine producers go hi-tech to outsmart fraudsters
http://phys.org/news/2013-06-wine-hi-tech-outsmart-fraudsters.html