„Azt szeretném, ha minden nő tudná, hogy nem szükséges megvenniük minden baba-terméket, ami a látóterükbe kerül, és, bár szeretném, ha elmondhatnám ezt nekik, még jobban szeretném a következő három dolgot elmondani, ami tükrözi a lelkesedésemet a különféle fajtájú szülési információk megértésével kapcsolatban, valamint azzal, ahogy ezek egymáshoz kapcsolódnak.”
A szabályok: Adott öt ház, mindegyik más színű. Minden házban más nemzetiségű ember lakik. Minden lakónak van egy kedvenc itala, egy bizonyos márkájú cigarettát szív és másféle állatot tart. Az öt személy egyike sem iszik ugyanolyan italt, szív ugyanolyan cigarettát és tart ugyanolyan állatot mint a szomszédja. Azt a személyt keressük, akinek hala van.
A következő információkat tudjuk:
A sárga ház tulajdonosa Dunhill-t szív. Az az ember, aki a középső házban lakik, tejet iszik. Az angol a piros házban lakik. Az az ember, aki lovat tart, az mellett lakik aki Dunhill-t szív. A norvég lakik az első házban. A zöld ház a fehértől közvetlenül balra áll. A Winfield cigarettát szívó szivesen sörözik. A Marlboro-t szívó az mellett lakik, akinek macskája van. A dán szeret teázni. A norvég a kék ház mellett lakik. A Marlboro-t szívó szomszédja vizet iszik. A német Rothmanns-t szív. A zöld házban lakó kávét iszik. A svéd kutyát tart. Az, aki Pall Mall-t szív, madarat tart.
Ha valóban le akarod tesztelni magad, addig nem kattintasz a képre, amíg nincs meg a megfejtésed. Jó szórakozást :)
Leleplezték a Szabadon Ébredőket és a többi „alternatív” portált
„Még augusztusban foglalkoztam a Szabadon Ébredőkkel és a jelenséggel, amit a Szabadon Ébredők jelent. Kis böngészés után bárkinek világos lehet, hogy a „professzionális” hírgyárakkal, szerkesztőségekkel párhuzamosan létezik másmilyen nyilvánosság is a magyar online világban, ahol egyszerűen összetákolt honlapokon és a hozzájuk tartozó Facebook-oldalakon lelkesen keringtetnek mindenféle információt hobbitörténészek, hobbiorvosok és hobbitényfeltárók. Erre a látható számok alapján több tízezer ember vevő napról-napra. Akkor a domain.hu-n látható információk alapján írtam arról, hogy kik szerkeszthetik a Szabadon Ébredőket.”
„Ahogy talán te is tudod, egy számítógépes program egyesekből és nullákból áll, nagyjából így: 110010101011000. A számok egymásutáni sorrendje határozza meg, hogy mit tegyen a program. A mindannyiunk sejtjeiben megtalálható DNS kód nagyon hasonlít ehhez. Négy vegyületből áll, amiket a tudósok A, T, G, és C betűkkel rövidítenek. Ezek az emberi sejtben a következő módon vannak elrendezve: CGTGTGACTCGCTCCTGAT és így tovább.”
„Amikor programozott információról van szó, a természetes és biológiai okok semmilyen magyarázattal nem szolgálnak. Nem találsz sehol utasításokat vagy ilyen szintű precíz információt anélkül, hogy valaki szándékosan meg ne alkotta volna azt.”
Közlekedési információk kicsit másképp.
A Higgs-bozon felfedezésének helyén, a CERN-ben két kitűnő kiállítás várja az érdeklődőket, és meg lehet nézni az igazi berendezések egy részét is.
A részecskefizikai kutatások legnagyobb központja ma Európában van, Genf mellett. A CERN-ben működik a világ legnagyobb részecskegyorsítója, a Nagy Hadronütköztető (LHC), amelynek segítségével felfedezték a Higgs-bozont.
A kutatások mellett a CERN nagy hangsúlyt fektet az ismeretterjesztésre, ezt a célt két kitűnő, ingyenesen látogatható kiállítás, A részecskék világa (Universe of Particles) és a Mikrokozmosz (Microcosm) is szolgálja.
Előzetes bejelentkezés után vezetett túrákat is tartanak az érdeklődőknek, de az LHC alagútjába való lejutást előre nem garantálják.
Részletes információkat a képre kattintva találhattok (angolul)
Tévétornyok rádióhullámait használja az információ átvitelére. Áramot nem is igényel.
A rozsdamentes acélból és üvegből készült, padlófűtéssel és fűtött ülőhelyekkel, illetve egy hatalmas információközlő monitorral felszerelt, 15 személyes buszmegállót nem nagyon szeretik a helyiek, mivel bármilyen futurisztikusan is néz ki, az eső bever alá.
Véletlenszámok a kvantumvilágból, információ a jövőből. Nem várt eredményeket észlelt egy kutatócsoport, mikor a világ különböző pontjain elhelyezett véletlenszám-generátorok statisztikáit elemezték. Kimutatták, hogy egy egész világot érintő esemény hatására a számok eloszlása eltér a normálistól - méghozzá már az esemény bekövetkeztét megelőzően.
A Globális Öntudat Projekt hivatalos honlapja (Princeton Egyetem)
5 személyről szól a feladvány 5 állattal. Mind az 5 állatot felsorolják a szabályokban, tehát... nincs logikai bukfenc.