Bicskanyitogató téma: bár nem szoktam sok hitelt adni kurucinfós cikkeknek, de indításnak megteszi.
"A kecskeméti Mercedes gyárban súlyos problémák vannak a vezetőség és a dolgozók egy része között. Mint ahogy az lenni szokott, a legrosszabb helyzetben azok vannak, akik a tényleges termelést végzik."
"Tudom, hogy sokaknak nem fog tetszeni, mert a kormány és a Mercedes emberei mindent megtesznek azért, hogy a problémák ne kerüljenek ki a gyár kapuin túl. Napi szinten fenyegetik az embereket a Facebookon vagy egyéb internetes fórumokon megjelent beírásaik miatt."
A levél folytatása: Hajtóvadászat zajlik a Mercedes gyárban a szivárogtatás miatt
Azóta már nyereséges a kecskeméti Mercedes, ki tudja, talán pont a kifizetetlen túlórák miatt?
A poszt alá jöhetnek a cégeknél tapasztalt visszásságok, nem emberhez méltó körülmények, minden, amin javítani lehetne.A kínai "gazdasági csoda", avagy az "olcsó" termékek igazi ára. ;)
A nagy multik az olcsóbb munkaerő miatt gyakran Kínában szereltetik össze a termékeiket. A dolgozók többsége 18-25 év közötti nő, akik 15 órás műszakban dolgoznak a közel 30 fokos hőségben, heti 6 vagy 7 napon keresztül. Reggel 7:45-től este 22:55-ig vannak bent. Egy kb. 30 x 30 méteres terembe akár 1000 dolgozót is bezsúfolhatnak egyszerre. A munkahelyen tilos a beszélgetés és a zenehallgatás, tisztasági szünetet csak külön jóváhagyással engedélyeznek, a 10 perces szünetüket sokan használják alvásra.
Magyar cikk
Egy múlt heti hasonló cikk: Sorozatos öngyilkosságok az iPad gyárban
Findzs | 2010.05.05. 12:13:09nem csak kína a hibás
ők csak kihasználják a lehetőséget hogy sok multi náluk gyártat
a múltik a hibásak mert ott gyártatnak és a kínai gazdaságot erősítik meg lehetőséget adnak az eféle rabszolgamunkára
sosem értettem hogy a kormányok miért nem szólnak bele ebbe
a múltikat köteltezném hogy saját országukba gyártsák le a terméküket
a tesco spar stb. meg arra kötelezném hogy 80% -ban az adott ország által termelt árut árulhatnák ha nem tetszik ne jöjjenek az országba, még jobban is járnánk mert nem csesznék szét a mezőgazdaságot meg a húsipart
www.nytimes.com/2013/06/12/world/asia/man-details-risks-in-exposing-chinas-forced-labor.html