Az angolban attention whore-nak nevezik azokat az embereket, akik bármit képesek megtenni, csak foglalkozzanak velük, gondoljanak rájuk. A filmben szereplő férfi is hasonló figyeleméhségben szenved, csak nála fizikai tünetekkel jár a dolog: ha épp nem gondolnak rá, kezd eltűnni. Remekül párhuzamba lehet állítani őt és mindezt a közösségi oldalakat az életük minden apró részletével elárasztó, illetve az érdekesség látszatát folyamatosan, kényszeresen fenntartani igyekvő emberekkel.
Amerikai tudósok sci-fi filmbe illő kísérletet végeztek, két eltérő kontinensen lévő ember tudott az agyhullámai segítségével kommunikálni.
Ha raptorok helyett macskák lettek volna a filmben.
A filmben Johnny Depp egy tudóst alakít, aki a mesterséges intelligenciával foglalkozik. Egy technológiaellenes csoport azonban majdnem megöli őt. Társai, hogy megmentsék, a számítógépbe integrálják a tudatát.
Christopher Nolan állandó operatőrének, Wally Pfisternek a rendezői bemutatkozása. Nagyon ígéretesnek tűnik.
Egyoldalú filmet mutatott be a magyarországi cigányságot érő jogsértésekről a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ). A filmben szinte kizárólag romák és jogvédők szólalnak meg. A film összeollózott anyagokból készült, a Hír Televízió képeit engedély nélkül használták fel a készítők. A filmben szót kap Juhász Péter is, aki most a Bajnai-párt egyik vezetője, az alkotást pedig ugyanaz a Soros György által felfuttatott szervezet finanszírozta, amely az Együtt–PM Szövetség mögött álló Haza és Haladás Alapítványt.
A másfél órás dokumentumfilm itt tekinthető meg.
Az eredmények azt bizonyítják, hogy a sportolók évről évre egyre gyorsabbak és erősebbek, nemzedékről nemzedékre mind jobb teljesítményt nyújtanak. Az izgalmas filmben vezető fiziológusok, biomechanikusok, orvosszakértők és mérnökök a jelenség által felvetett legalapvetőbb kérdésre keresik a tudományos választ: mi áll a javuló eredmények mögött, és meddig fokozható az emberi teljesítőképesség?
Végre megtekinthető a
District 9-t rendező Neill Blomkamp új sci-fijének első előzetese!
A 2154-ben játszódó filmben az emberiség nagy része a lepusztult, fertőzésektől sújtott Földön lakik, a kiváltságosok azonban luxuskörülmények közt dőzsölnek az Elysium nevű űrállomáson.
Aki esetleg kételkedett
David Icke kényelmi zónáról
tartott álláspontjával kapcsolatban egy korábbi posztnál, az ismerkedjen meg az Asch kísérlettel:
A konformitás kutatása Asch nevéhez fűződik. Ő kezdte el tudományos módszerekkel kutatni az emberre ható csoportnyomás hatásait.
Ebben a filmben Asch eredeti kutatásainak egyikét mutatjuk be, eredeti felvételről.
A kutatásban több résztvevőnek meg kell mondania, hogy a kép jobb oldalon elhelyezett három különböző méretű vonal közül melyik azonos a bal oldalon lévő vonal hoszával. Ezt első ránézésre mindenki helyesen meg tudná közülünk mondani. Ám mi van akkor, ha a csoportban mi vagyunk az egyetlen, nem beavatott emberek? Akkor is rá fogjuk vágni a tökéletes megoldást minden alkalommal? Vagy talán engedünk a csoport nyomásának, és mi is hibás választ adunk a kísérletvezető kérdésére csakúgy, mint az előttünk ülő beépített emberek?
Megvan még, hogy eladó volt a Batmobil pontos mása? Vagy amikor elkészült a BatSmart?
Most az 1966-os sorozatban illetve az 1989-es filmben szereplő Batmobile-okat versenyeztetik jól!