Tudományos izébizé: a lótusz effektus. (A méznél kikerekedett a szemem. - T.)
Kézzel a folyékony nitrogénbe (ami mint tudjuk egy kicsit hideg, -195,8 °C-on forr).
I. C. Wiener | 2010.09.02. 01:06:03Az Öveges teremben szokott lenni. (1. emelet, ha jól emlékszem.)
"Raktár állott, most áruhalom..."
Hasonló "dominó effektet" már láthattunk itt.toth_pityu | 2009.11.02. 19:51:40Hát ez nagyon nagy! Nálunk is kinézetre ilyen polcok vannak, csak az strapabíróbb!
Nálunk 1 srác vitte ki a duplakerekes géppel az utolsó polclábat, 45 fokban kihajlott a polcláb, összetört két rakomány, plusz úgy beszorult a targonca, hogy kb 20 perc alatt szedtük ki. De a polc áll, és virul azóta is! Aztán szintén a targoncával hajtottuk vissza a helyére! :)
Rain orchestra
esernyőket előkészíteni :)Nakrul | 2009.07.22. 22:28:53Jól esett ebben a nagy hőségben :)
Diétás kóla és Mentos - a dominó effektus
"Az anyagok viselkedésében a felületi tulajdonságok meghatározó szerepet töltenek be. Egy példa a természetből a lótuszvirág. A virág levelének felszínén mikroszkopikus struktúra alakult ki (mikronos és nanométer nagyságú strukturális elemek). Az alapstruktúra 5-10µm, amin belül másodlagos finom struktúra található, akár 10 nm körüli méretek is előfordulnak. Ez a magyarázata annak, hogy a lótuszvirág levelei vízlepergető képességgel bírnak, aminek hatására öntisztító folyamat is végbemegy a leveleken. Ezen természeti jelenségen alapul, az úgynevezett lótusz-hatás: (W. Barthlott 1990-es évek) a nanorészecskék / nanostruktúrák különleges viselkedése és ennek
hasznosítása."