A fejünkre zuhanhat az űrszemét
Már a kockacukor méretű űrszemét is olyan pusztítást végez, mint egy gránát. Több millió ekkora darab kering a Föld körül, míg 22 ezer tízcentisnél nagyobb, ember alkotta tárgy kering felettünk.- A NASA 105 millió dollárt költene egy olyan küldetésre, amelynek keretében egy automata űrszonda befogna egy földközeli kisbolygót, és Hold körüli pályára juttatná. Íme az animáció a küldetés tervezett lépéseiről.cila | 2013.04.15. 22:00:02El kell fogadni, hogy előbb-utóbb az embernek el kell hagynia a Földet. Ehez pedig nyersanyag forrás kell. Hogy ezt-azt építsünk. Nem sokat értek a gazdasági számításokhoz. Mondjuk, fel akarunk küldeni "precízen" 2 tonna akármit. Mennyibe kerül ez? (2 miilió tonna folyékony hidrogént jelöljünk, mondjuk "X"-el, 1 milló tonna folyékony oxigén legyen "Y"). Számoljunk: gravitáció, szökési sebesség, stb... A NASA-nak, hiszem, hogy megvannak már a képleteik. Az is, hogy mennyi az az annyi. Ki lehet számolni, mennyibe kerül egy kóhót felépíteni az űrben. Mennyibe a bányászat és így tovább.
10 élhető bolygó
odabaxok | 2013.01.28. 10:53:43csak jött egy popcorn zabáló alien, aki ennek hatására aranyat szarik, viszont popcorn helyett húst adtak neki, amitől egy olyan szörnnyé vállt, ami elpusztította az egész bolygót!!
true story, ha nem hiszitek nézztek több cartoon networköt, meg Ben 10-t:
http://www.watchcartoononline.com/ben-10-alien-force-season-3-episode-4-fools-gold
Magyar idő szerint 9:44-kor sikeresen startolt, egy Falcon-9 hordozórakéta orrkúpján elhelyezve, a Space Exploration Technologies (SpaceX) vállalat magánpénzből kifejlesztett űrhajója, a Dragon.
Célja, hogy bemutassa: El tud jutni a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS), sikerül a robotkaros befogás és dokkolás, majd épségben vissza is tud térni a Földre.
Magyar cikkek: itt, itt, és itt.
Hivatalos oldal
MADve | 2012.05.22. 22:48:42az origo hazudott.
http://www.cracked.com/blog/4-famous-pop-culture-moments-everyone-remembers-incorrectly_p2/
Aszteroidákon bányászna egy új vállalkozás
Egy animáció a következő marsjáróról, ami a Curiosity nevet viseli.
"A 2011-es év legfontosabb űrkutatási eseményeként novemberben a Curiosity (eredetileg Mars Science Laboratory, MSL) elindul a Marshoz. Ez lesz az eddigi legnagyobb méretű és teljesítményű marsjáró (rover) a vörös bolygón. Nagyobb távolságokat tesz meg, és részletesebb elemzéseket végez majd, mint a nagyon sikeres Spirit és Opportunity. Egy összetett, automatizált, guruló laboratóriumnak tekinthető, amelynek fő feladata az élet lehetőségének - illetve az ezzel kapcsolatos sugárzási, kémiai körülményeknek - a vizsgálata lesz. Tervezett élettartama legalább egy marsi év (körülbelül két földi év), amelyet ideális esetben túlteljesíthet. Nemcsak műszerállománya és technológiája fejlettebb a mostani marsjárókénál, hanem a napelemek mellett radioaktív energiaforrással is bír, azaz társainál több energiát használhat mozgáshoz, mintavételhez és egyéb elemzésekhez. "
Élőben lehet nyomon követni a "marsautó" építését a NASA oldalán keresztül, az alábbi linken.
Illetve itt, még 5 jövendőbeli űreszköz melyeket szintén a 2011-es évben készülnek útjukra engedni.Revanor | 2011.01.10. 20:01:50A Spiritet pár hónapra tervezték fölküleni, ehhez képest vagy öt évig tökéletesen működött, reméljük ez is hasonlóképp túlteljesít.
Miket fedezünk fel 2011-ben?
Nas | 2011.01.10. 20:11:27Egyébként van egy csomó, valóban megkérdőjelezhető "értelmességű" vizsgálat. Csak az a baj, hogy te pont nem egy ilyenbe kötöttél bele, elárulva ezzel, hogy fogalmad sincs a témáról (csak akkor minek mondasz róla véleményt...).
Asszem ide illik a mondás, hogy ha csöndben maradtál volna... :)
- Az amerikai SpaceX cég sikeresen felbocsátotta az általa épített Dragon kapszulát, a szintén saját gyártmányú Falcon-9 rakétájával. A kapszula a tervek szerint a jövőben képes lesz hasznos terhet juttatni az űrbe, akár Nemzetközi Űrállomásra is. Néhány éven belül ugyanez az egység akár embereket is szállíthat, új fejezetet nyitva az űrkutatásban. Ez az első magáncég által épített és üzemeltetett szerkezet amely képes Föld körüli pályára állni, majd visszaérkezni.
Kozmikus utazások - a jövő űrkutatásának kérdései és fontos csillagászati tényekkel foglakozó YouTube-on elérhető sorozat.
Egy másik YouTube sorozat: Alien Planetsbungle | 2014.01.15. 23:58:33Egy érdekes infografika:
Timeline of the far future
www.bbc.com/future/story/20140105-timeline-of-the-far-future
Pulit a Holdra!
Magyar project, ami a Google Lunar X Prise felhívásra készült.
A 30 millió dollár díjazású, nemzetközi verseny küldetésének célja, hogy a csapatok önerőből tervezzenek, építsenek, és biztonságban eljuttasanak a Holdra egy önjáró robotot, aminek - működőképességét bizonyítandó - 500 métert meg is kell tennie a felszínen. Aki előbb odaér, és teljesíti a feladatot, az nyer. Hajrá, puli! :DNas | 2010.09.17. 21:21:57A szóban forgó, önjáró jármű tényleg hasonlít egy pulira (innen a névadás is), természetesen nem egy élő kutyát akarnak a magyarok fellőni a Holdra... :) (Tudom: Captain Obvious saves the day...csak mielőtt még valaki megvádol, hogy állatkínzó postokat teszek fel. :D)
Mekkora internetszemét kering ellenben földközeli kábelekben? Ami túl fog élni minket.