Ostagram
Nusihusi | 2016.03.10. 00:00:46Ez valami nagyon klassz lett:)- Light L16 - a zsebben is elférő, DSLR-gyilkosként emlegetett fényképező 16 objektívet tartalmaz (5 darab 35 mm-es (f/2,4), 5 darab 70 mm-es (f/2,4) és 6 darab 150 mm-es (f/2,4)). A 16 kameramodulból egyszerre 10 dolgozik, s különböző tárgytávolságokkal készít képeket, azaz az éles, fókuszált kép mellett defókuszált, életlen fotó is készül, amelyeket szoftver illeszt össze, így érve el akár 52 Mpixeles felbontást.daveman | 2015.10.11. 02:44:45A poszt szövege igen félrevezető lehet. A megapixelek száma egyáltalán nem minden! Sőt. Lehet itt szoftveresen varázsolni, beépíteni még több lencsetagot, egymás mellé dobálni rengeteg érzékelő lapkát, de a fizika (optika) alapvető szabályait továbbra sem lehet felrúgni. Minél kisebb a CMOS, annál kisebb méretűek rajta a fényérzékelő pixelek, tehát annál kevesebb fényt fognak fel. (Ettől lesz a sok megapixeles telefonok által készített kép nagyításkor olyan "mocsaras".) Ehhez még vegyük hozzá az optikák átmérőjét is: minél kisebb egy lencse, annál kevesebb fényt enged át, romlik a minőség, elvész a részlet. Nem nehéz ezután belátni, hogy ez sem az a fényképezőgép lesz, ami a DSLR-eket sarokba állítja. Annyit aláírok, hogy lerövidítheti, megkönnyítheti az utólagos képfeldolgozását: nem lesz szükség gépen HDR-ezésre, alap - korábban PS-sel, Lightroommal végzett - beállításokat az L16-oson is meg lehet majd csinálni. Na, de melyik mai csúcskategóriás mobil telefon nem tudja ezeket?És akkor még nem beszéltünk arról, milyen csalóka a lencsék fókusz távolságának megadása. Valószínűleg alig nagyobb az a néhány érzékelő benne, mint egy mai felső kategóriás mobilban. Ami azt jelenti, hogy ezeket a számokat néha akár 1,8-cal is szorozni kell, hogy megkapjuk a full frame-es érzékelőkhöz (35mm a szélesebb oldal) mért valódi fókusz távot. (Minél kisebb méretű fizikailag egy érzékelő egy bármilyen fényképezőgépben, annál kisebb a látószög egy ugyanolyan lencséhez viszonyítva egy nagyobb cmos-hoz.) És akkor még nem is beszéltünk a Hasselblad medium formatos gépeiről, valódi(!) 50 megapixeles gépeiről! Az L16-os azoknak a gazdag ifjú wannabe hipster "fotóművészeknek" lesz jó, akik megveszik a 3-400ezer forintos tükörreflexes Nikonokat, Canonokat, és közben végig automata üzemmódban fényképeznek, kit objektívvel, szarrá vakuzva mindent. Ennyi.
Így még egészen biztosan nem látta a Holdraszállásokat
Az elmúlt két hétben a NASA már több, mint 11 ezer, az Apollo-küldetések űrhajósai által készített fotót töltött fel a direkt erre létrehozott Flickr-oldalra. A képek közül sok életlen, elmosódott, de rengeteg sorozatfelvétel is van, szóval gondoltam egyet, és GIF-et készítettem a legjobb fotókból.3D gumicukor nyomtató
Minden napra egy miniatűr dioráma Tatsuya Tanaka japán művésztől hétköznapi tárgyak felhasználásával. Viccesek, érdekesek, elgondolkodtatók.
(Lejjebb görgetve az archívumban lehet böngészni 4 évre visszamenően további képeket.)Így kell lezárni egy fesztivált
A képek a tavalyiról meg az azelőttiről vannak, csak hogy azokat is megnézzétek! ;)lilaflexninja | 2015.06.30. 07:35:45Mondjuk összehasonlítva egy balaton sound nagy színpaddal látványosabb egy ilyen. jó persze semmi extra, csak látványos. Ha benne van az ember a pörgésben, és nincs a kezében telefon azért el tudja kapni a látvány, a fény, a hang.
A sok barmot én sem értem. Felveszi és mit csinál vele? nézegeti, ugyan már. Felteszi a jutubra, hogy legyen egy ötezredik? megosztja? ez valami belső késztetés lehet a modern világban, hogy vegyünk fel mindent. A másik, amikor koncerten azt látom, hogy sms-ezik, csetel, fészen megoszt. Akkor miért mész el valahova? Nem figyel, nem élvezi, hanem nyomja a gépet, és megosztja, hogy de faszán érzi magát. Dühítő, és érthetetlen.
Gyönyörű képek egy elhagyott halászfaluról, ahol a természet átvette a hatalmat
Így csinálhatsz milliókat más Instagram-képeiből
Richard Prince nem szeret engedélyekkel vesződni. Legutóbbi akciója egy Instagram-kiállítás, amely a közösségi fotó hatalmas adatbázisából szemezget - persze úgy, hogy egyik képen szereplő személytől sem kért engedélyt. Prince nem csinált mást, mint Instagram-portrékat nagyított fel egy átlagos festmény méretére, és egy saját néven futó hozzászólást írt mindegyik kiállított portré alá, a képek pedig borsos áron keltek el: az egyikért pl. 90 ezer dollárt (kb. 25 millió forintot) fizetett egy lelkes műgyűjtő.
A 65 éves “művész” szinte teljes életművét mások műveinek plagizálására építette fel, csupán annyi változtatást eszközölve rajtuk, hogy jogilag feddhetetlen legyen.bungle | 2015.06.03. 12:20:25Mekkora troll lehet... ;)
Itt egy angol nyelvű cikk a témáról:
https://fstoppers.com/business/peter-coulson-and-i-discuss-potentially-illegal-sale-his-photo-richard-prince-72503
Mert ugye régen minden sokkal jobb volt... :-)
'Dobray György által rendezett, 1970-ben készült dokumentumfilm. Ironikus képek a munkamorálról a riportalanyok nyilatkozatai alapján. A dolgozók arról beszélnek, hogyan végzik, vagy éppenséggel nem végzik a munkájukat, mit jelent számukra a munkaidő betartása, valóban munkával töltik-e el a munkaidőt, milyenek a munkaeszközök, a munkahelyi pénzkezelés és meg vannak-e elégedve a munkabérekkel.'
Azóta sem javult semmit a helyzet.izé012 | 2015.04.22. 12:21:41Akkor egyetértettünk ebben is. ;-)
A legjobb pillanatban elkapott képek