Egy kis újabb bohóckodás ;)
A múltkorin kívül azóta volt még 2 bohócos videójuk,
ez meg
ez.
A képregényben a Cicirázó bár helyett azonban a helyszín a New York Kávéház lesz, vámpírok helyett zombik keserítik meg a főhősök életét - akik nem mellesleg a magyar irodalom legmeghatározóbb alakjai. Igen, a furcsa kalandok Tóth Árpáddal, Ady Endrével, Kosztolányi Dezsővel, Karinthy Frigyessel és Babits Mihállyal esnek meg.
„A kísértésnek rengeteg formája van. Sokszor nagyon erős, nagyon állatias, olyannyira, hogy lehetetlennek tűnik az ellenállás. Sokat enni, sokat inni, sok pénzt költeni, vagy engedni a szívünk, fejünk feletti uralmának. Az emberiség egyik leghasznosabb képessége, hogy képesek vagyunk azonosulni magasabb rendű kognitív funkciókkal, mint például az önuralmunkkal, annak érdekében, hogy ellenálljunk ezeknek a kísértéseknek, amely nélkül a fejlett civilizációk nem is létezhetnének.”
A helyszín New Jersey volt, az áldozat pedig egy Dunkin' Donuts, illetve azok rekeszizma, akik szeretik a rendőrvicceket és az iróniát. :)
A vizuális effektek hollywoodi legendája, Douglas Trumbull olyan technológián dolgozik, amellyel a vásznon látott filmeket gyakorlatilag valóságként érzékelheti az agyunk. Ráadásul ez nem a felbontás vagy a dimenziók kérdése. James Cameron ráharapott, a nézők azonban nem feltétlenül járnak jól.
„A fejlesztés kidolgozásához a természetben megtalálható biolumineszcencia adta az alapkoncepciót. Erről a jelenségről akkor beszélünk, ha valamely élő organizmusban kémiai reakció fény (foton) kibocsátásával jár. Első körben bizonyára mindenkinek a mélytengeri élőlények, medúzák, neonhalak (vagy éppen az Avatar élővilága) jut eszébe, de legismertebb példának ott van a szentjánosbogár, amit bizonyára mindenki látott már.
A Darkside Scientific által kidolgozott LumiLor lakk teljesen hasonló elven működik: a bevonatot gyenge elektromos árammal stimulálva ugyanolyan foszforeszkáló fényhatás érhető el, mint az élőlényeknél tapasztaltak. A katalizátor itt azonban nem élő anyag által létrehozott kémiai reakció, így a jelenség neve is más, mégpedig az elektrolumineszcencia.”
A női gyilkosok ritkák, pontosabban viszonylag ritkák. Mármint a férfiakhoz képest. Viszont éppen ezért mindig médiaszenzáció lesz belőlük. Kevésbé is gyanakszunk rájuk. Arra azonban, amit ez a nyolc nő művelt, nincsenek szavak. Vigyázat, megrázó írás, csak felnőtteknek!
Hiába a Facebook és a többi modern kommunikációs csatorna: a félelmetes csöndspirál továbbra is elnémítja az ellenvéleményeket. Megnyugodhatsz: birka voltál, és birka is maradsz.
Te is inkább megtartod magadnak a véleményed a Facebook-on, mint hogy esetleg nyilvánosan vitába keveredjél ismerőseiddel vagy azok ismerőseivel?
1. rész: 31 448 655
2. rész: 34 954 870
3. rész: 23 981 950
4. rész: 1 291 443
Ezek után engem sem érdekelne nagyon, hogy nem igazán tűnnek valóságosnak a reakciók. ;)