A tudósok üzemanyaggá változtatják a fát.
Balugray | 2008.11.29. 10:41:23Politikusokból nem lehetne? Vagy mondjuk levegőből? Mert ha kiírtjuk az összes fát, úgysem lesz levegőnk. Az eredmény u.a.Egy cserepes növény napi bejegyzéseket ír az interneten hangulatáról és közérzetéről, így valószínűleg ő az első "botanikus blogger" a világhálón. A leveleire csatolt érzékelők megmérik a növény bioelektronikus sugárzásait, amit egy számítógépes algoritmus szavakká alakít.
"Ma szépen sütött a nap, így sokat tudtam napozni. Jól szórakoztam" - írja Midori-san, egy japán kávéház pultján élő cserepes virág az október 16-ai blogbejegyzésében. Az időjárás-változásra is reagál és arról is ír blogjában. A legutolsóban például arra panaszkodott, hogy nagyon felhős és hideg volt az idő.
A Keio Egyetem kutatói létrehozták az első blogoló növényt, méghozzá úgy, hogy szívalakú leveleire szenzorokat raktak. A detektorok felveszik azokat az elektronikus jeleket a növény felszínéről, amelyeket a növény ad válaszképpen a fényre és az emberi érintésre. Az így kapott információkat összevetik az időjárás és a hőmérséklet adataival, és egy számítógépes algoritmust használva átfordítják azokat csevegős blogbejegyzésekké.
Japánban blogolnak egyébként a legtöbben a világon.kukulkan | 2008.10.26. 02:10:39Figyu, maradjunk annyiban, hogy higgy, amit akarsz, okés? ;) Én úgy érzem már mindent elmondtam e témakörben, amit el lehetett mondani, ismételni pedig nem fogom magam...
A kutya definíciód érdekes, egyet természetesen nem értek vele:)
(Ja, és egy tanács útravalóul: a wikipédiába boldog-boldogtalan beleszerkesztgethet, így én a helyedben annyira nem tartanám autentikus forrásnak.)
Kis anatómia óra Tom Gieslertől. :)
Drevway | 2008.10.09. 15:31:06Egész jópofa :) Bár van ahol elég pontatlan :P
- A világ legkisebb kígyója. Barbadoson fedezték fel, mindössze 10 centiméter, és spagettivékony.
A kígyó Leptothphlos carlae névre lett keresztelve - a 3100 ismert kígyófaj legkisebbje. Az állatot Dr. Blair Hedges amerikai biológus fedezte fel. Miután a kutatók megtalálták az első egyedet, több száz követ fordítottak fel, hogy még egyet találjanak. Összességében Hedges és felesége mindössze két nőstényt talált.
Elmondása szerint valójában ezen fajból már volt három igen régi példánya, az egyik a londoni Természettudományi Múzeumban, és kettő Martinique-en, szintén múzeumban. Ám azon fajokat rosszul azonosították. Hedges magyarázata szerint egy új faj azonosítását igen megnehezíti, ha az élőlény ilyen apró. "Az apró állatoknál a különbségek sokkal finomabbak, és gyakran nem veszik őket észre". A modern genetikai ujjlenyomat vizsgálat gyakran az egyetlen módja a fajok szétválasztásának. "Az a nagyszerű, hogy két kistermetű kígyó között is ugyanolyan különböző a DNS, mint két nagyobb faj esetén, így lehetővé válik, hogy olyan különbözőségeket is észrevegyünk, amelyeket egyébként puszta szemmel nem látunk" - mondja Hedges.
Más kígyófajjal ellentétben - melyek egy nemzés során akár 100 tojást is leraknak -, a világ legkisebb kígyója mindössze egyetlen tojást rak.MonTom | 2008.08.07. 14:00:10Én? ÁÁÁ dehogy. Rafinált jószágok ezek.Biztos kifigyelték az őrök viselkedését, majd az éj leple alatt megléptek és egy Opel hátsó ülése alatt átszöktek a határon. Most jut eszembe: Nem tud valaki olcsón holdrakétát (csak oda)? Jócó és Pityu nagyon haza szeretne jutni. :D
Mass Effect PC-s nyereményjáték
Játékunkban egy eredeti, dobozos, magyar nyelvű Mass Effect játékszoftvert sorsolunk ki azok között, akik a kérdéseinkre helyes választ adnak. A nyereményeket a CD Projekt Magyarország ajánlotta fel.
A válaszok beérkezési határideje: augusztus 17.
Sorsolás és a nyertesek értesítése e-mailben: augusztus 18.
Kérdések a főoldalon!
Tesztünk pedig itt olvasható!Dawe | 2008.08.01. 19:15:54itt regisztrálni kéne :S azt meg nem fogok :D
Mai ismeretterjesztő rovatunkban az orchidea, mert még növény úgy sem volt, ha jól emlékszem és persze aki a virágot szereti rossz ember nem lehet. :D
Rendszertanilag a zárvatermők (Angiospermatophyta) törzsébe, azon belül az egyszikűek (Monocotyledonopsida) osztályába tartozó családba több mint 25 000 ismert faj tartozik, de még napjainkban is fedeznek fel újabb és újabb fajokat. Például 2006-ban Pápua Új-Guineában, a Kutubu tó környéki esőerdőkben mintegy húsz olyan orchideára bukkantak, aminek legtöbbje valószínűleg új fajként kerülhet leírásra. Ezek egyike a képen látható Cadetia kutubu nevű faj.
Magyar Orchidea Társaság
Australian National Botanic Gardens
Bene László Orchideás oldala
Macroizébigyó | 2008.07.24. 15:04:22Volt már növény ismeretterjesztő, rosszul emlékszel.
Pl. a raflézia ( http://www.ize.hu/comments.php?post_id=7863 ), a mimóza ( http://www.ize.hu/comments.php?post_id=6929 ) vagy a durián ( http://www.ize.hu/comments.php?post_id=8129 ), bár tény, hogy lehetne több, de akkor inkább valami ismeretlenebb vagy ritkább, érdekesebb, izésebb, ne pl. a tulipán vagy a parlagfű.
Hangulatos kis urbán cölöpfelhő Brüsszelben.
maszat | 2008.05.22. 13:08:41igen, igen, igen, utazni!!!!! Kalandra fel!!!! És ha utazás nem fér bele, az is élmény lehet, ha építesz egy hangulatos mini urbán cölöpfelhőt mondjuk gyufából. Belga sörrel, fütyörészve...
Mai ismeretterjesztő rovatunkban a világ legveszedelmesebb madara (a Guinness rekordok könyve szerint), a kazuár. A strucc és az emu után a harmadik legnagyobb testű futómadár, borotvaéles középső ujjával, "karate-rúgással" sebesítve támad vagy öl.
bigyminyő | 2008.04.23. 11:02:37Ilyen kazuárt láttam a miskolci Vadasparkban.Élőben nagyon nyugodtnak tűnt....
Persze ha veszélyben érzi magát félelmetes tud lenni.Egy strucc is meg tud ölni egy embert....
- Antoin Lebrun tervezte a Fagor Brandt megbízásából ezt a koncepció konyhát, ami egyrészt kis helyen elfér, másrészt a lecsukható tetőn lévő növények biofilterként funkcionálnak.bandee1219 | 2008.02.08. 20:44:43Ez is jól néz ki: http://www.antoinelebrun.fr/images/projets/CAMIF_1.jpg
"Nyugodjon környezetbarát békében!"
bandee1219 | 2008.01.10. 14:35:55Ezt írtam én is, ha már nincs valaki, azt a testet már felesleges látogatni és ezért még helyet is bérelni, az ember számít, az meg megmarad bennünk, az élőkben.