
Bizniszpártok jelöltjei és naiv idealisták egyaránt ott lesznek majd az idei parlamenti választásokon. Különösen Borsodban nagy a nyüzsgés, ahol szinte Tiszát lehetne rekeszteni az indulókkal. Van, aki a pénzért csinálja, más tenni vágyásból, és akad, aki csak szálka akar lenni a talpban.
(A képen egyébként Budai Mária országgyűlési képviselőjelölt látható)

Dr. Mogács készül idei beszédére ;)

Lerohadt, lealjasodott, cinikus, züllött állapotokat lát nagyon sok helyen. Geszti Péter ezért gyakran rácsodálkozik arra, milyen idegenül mozog abban az országban, ahol azelőtt otthon érezte magát. Ha a radikalizmust kérik számon rajta, azt mondja: ő nem az a fiú, aki fölszedi az utcaköveket, hanem aki lerakja. És aki mindig azt keresi, mitől lesz jobb a holnap, mint a tegnap.


Na jó, ez az ott lakóknak biztos nem ilyen vicces... a párkányi Kossuth utca lakosai ugyanis a téboly határára kerültek: egy nő ugyanis 14 éve bömbölteti Plácido Domingo áriáját, amit még két-három utcával arrébb is hallani lehet. Volt, aki pszichiátriai kezelésre szorult emiatt, az állandó zaj bizonyítottan egészségkárosodáshoz vezet. Mégsem lehet tenni semmit, hiszen a nő minden este pontban tízkor kikapcsolja a zenét, így nem szegi meg a törvényt. A lakók már az országgyűlésig mentek, tüntetést szerveztek, voltak, akik megdobálták a házát, elvágták a villanyvezetéket, de mindhiába. A nővel beszélni sem lehet, ugyanis egész nap be van zárkózva, vásárolni is éjszaka jár...
Ti mit tennétek a szomszédok helyében ilyen helyzetben?

Reméljük jönnek felszabadítani! ;)


Miközben idehaza hivatalosan és szakmai megfontolásból is csak a fanyalgásig jut el a magyar energetika, Németországban július 7-én egy ideig a teljes országos energiaigény 40 (!) százalékát a minimális fenntartási és üzemeltetési költségű szolárcellákból állították elő. Az új rekord: 23,9 GW, ami majdnem 12 paksi atomerőmű teljesítményének felel meg.

Tényleg lusta, henyélő, az életét elsziesztázó népek a mediterrán országokban élők, és csak maguknak köszönhetik a következő évek, évtizedek súlyos gazdasági terheit?

A japán Institute of Population and Social Security felmérése szerint a fiatal nők 90 százaléka szerint szinglinek jobb lenni, mint amilyen egy házasság lehet. Az országban a harminc év alatti emberek 30 százaléka még soha nem randizott, a 16-24 év közötti nők 45 százalékát nem érdekli a szexuális kapcsolat, vagy egyenesen lenézi azt.
A különleges kultúra és a gazdasági kényszer, a társadalom fejlődése mára sokak szerint kóros irányt vett: nem kell kapcsolattal vesződni, az ezt kiszolgáló helyeken vagy az interneten úgyis meg lehet kapni mindent. Ennek extrém eredménye, hogy néhány ember már fizikálisan képtelen elviselni a másik nemet, megborzonganak, ha csak hozzájuk érnek. Nagy részük férfi, de nők között is előfordul.