Ornilux
Kifejlesztették az üvegtípust, aminek ultraibolya csíkozású borításának köszönhetően nem repülnek neki a madarak.cila | 2014.05.16. 16:10:52Olcsó és humánus megoldás: búza magot szórni a párkányra. A madarak jönni fognak ugyan továbbra is, de más céllal.Kicsit még fapados ;)
sergi | 2014.05.14. 16:50:48Nem értem miköze a madárnak ehhez sexszimulátorhoz...
Itt a válasz 14 percben mindenre! A téma és a videó nem új, de a beszéd tiszta.
Punisher2160 | 2014.04.14. 19:28:34Szerintem, is alábecsüljük a régi civilizációk tudását, és ahelyett hogy a régészek találgatnak, hogy milyen módszerre építették a piramisokat, fogjanak össze és próbáljanak felépíteni egy piramist korabeli technológiával, lehet hogy nehéz lenne de szerintem meg tudnák oldani. Demonstrálás képen fel is teszek egy kérdést, mindenkinek: Hogyan, lehet betont keverni sóderból, vízből és cementből, úgy hogy segédeszközként csak lapátot alkalmaznak?
Akkumulátor feltöltés fél perc alatt
A StoreDot fejlesztését a Microsoft „Think Next” rendezvényén mutatták be. A töltő egy úgynevezett Nanodots technológiát használ, amely bio-organikus szemcsékből áll, így kiváló energiatároló képességekkel bír. Jelenlegi prototípusa nem túl előnyös, de a vállalat azon dolgozik, hogy akkorára csökkentse méretét, ami akár a telefonon belül is elhelyezhetővé teszi azt.
Angol cikkTooni | 2014.04.09. 15:45:49Csala Zsuzsával láttam anno egy komédiát, egy mütyür a kezében, mondja: a szovjet technológia csúcsa, miniatűr adóvevő.
Hátramutat egy nagy hátizsákra: Csak az akkumulátora ne volna ilyen nehéz! :)
- Az ELTE Biológiai Fizikai Tanszékén folyó kutatás során épített drónok önszerveződő módon, központi irányítás nélkül képesek rajban repülni, és akár célpontot követni biztonságosan, emberi beavatkozás nélkül. Ezzel berepültek a nemzetközi tudományos élet élvonalába is.
Jó lesz nekünk, ha Kína épít magyar vasutat?
Dollármilliárdokkal dobálózik Kína, ha a régiónkat illető infrastrukturális beruházásokról van szó. Orbán Viktor pedig szívesen venné, ha Kína részt venne a közép-európai térség fejlesztésében, mivel szerinte az Európai Unió kiszállt a térség infrastrukturális beruházásainak finanszírozásából. A kínai pénz ugyanakkor nem helyettesítheti egy az egyben az uniós pénzeket, ráadásul kérdéses az is, hogy érdemes-e a kísérleti nyúl pozíciójába kerülnünk.Tooni | 2014.02.16. 16:39:59http://a.te.ervelesi.hibad.hu/hamis-okozat
"Magyarország létezik jogi személyként, tehát az parancsol neki, aki bejegyezte vagy akinél bejegyezték."
Flappy Bird - a hírhedt szemétparaszt játék böngészős verziója
1400 forint a „csodaszer” literje
A Preventa nevű vízben kevesebb a deutérium, így segít a rák ellen, állítja a gyártó, huszonötmilliós állami támogatást is kaptak a fejlesztésre. Csak a gyógyszerészeti hatóság, a rákkutatók nagy része, néhány részecskefizikus és az Amerikai Ráktársaság vonja kétségbe a dolgot, a céget korábban a Gazdasági Versenyhivatal is büntette, de addig nem tartották fontosnak az internetes oldalak frissítését.cila | 2014.01.24. 14:10:38Erről Karinthy Frigyes jut eszembe, hogy írá vala:
"A Hertz féle szalámiban/ sokkal sűrűbb a só/ mint más eféle termékekben/ HIDD EL, ó, nyájas olvasó."
A múlt század (XX.) 60-as éveiben szovjet tudósok (is) kísérleteztek a víz mágnesezésével. Tesztelvén a "mágnesezett víz" hatását növények, állatok s talán saját maguk növekedésére, szaporodására. Eredmény? sok doktori cím.
Személyes tapasztalatom: kb. 18-20 év előtt, egy ismerősömet elkisértem "PI vizet" venni. Előtérben átvevő pult, háttérben (nem eléggé álcázottan) egy kb. 60x40 centis doboz a falon, melyből csöpp-csöpp-csöpögött a PI víz.
"Mikor jöhetek az 5 literért?" "Fél óra múlva".
Gyors számítás fejben és mindjárt tudod, csalás az egész.
- Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel: Az európai (részben magyar) fejlesztésű Rosetta műhold három éves hibernációból ébredt a napokban, novembertől pedig már egy üstökösön fog adatokat gyűjteni.
HUROBAT 4.2
Egy gesztusvezérlő kamerák nélkül, nem kell hozzá csodagép egy pentium I-esen is elfut. Egy év alatt fejlesztettünk a rendszeren (HUROBAT 3.0) és még közelebb hoztuk a jövőt. Remélem elnyeri tetszéseteket!kgy89 | 2014.01.09. 17:05:09Szia,
Mindent ő számol ki ezért nincs szükség CPU vagy GPU teljesítményre, hogy a fejlesztőknek mire van szükségük, azt eléggé egyszerűen megtudjuk oldani, hogy azokat az adatokat küldje ki. Kiküldheti a koordinátákat vagy akár a bekövetkezett gesztust is vagy mindkettőt. Felhasználási típustól függ, melyik fejlesztőnek, mire lenne szüksége.
Jelenleg, ami hátráltatja az eszközt, az a gépen futó szoftver, amit mi írtunk, hogy a gesztusok látványosan fussanak, már a youtube-ba ágyazott, vagy egy prezentációt lapozó gesztusfelismerő APInk sokkal jobban teljesít, mert nem kézzel vannak megírva az animációk.
A fejlesztésben nem dolgozik programozó, így messze nincs optimalizálva a felület, sem a kezelendő programok, hiába gyors az eszköz az kevésbé jól dolgozó szoftveres környezet miatt még van hova fejleszteni :)