Yoda mester és az ifjú padavanok :D
Nusihusi | 2015.12.23. 01:19:29Jedi macsekok:)A bárd mestere
szomi1 | 2015.12.10. 09:33:54Csöpög bele az izzadság a kajába...
Mesterséges tűztornádó lassított felvételen
Rámesté... izé.. namasté!
közlegény | 2015.11.13. 14:37:57fekete öves jógik
Tanuljatok a mestertől ;)
közlegény | 2015.11.12. 20:37:00A Karib-tenger kalóznője.
A mesterséges fotoszintézis a jövő energiája!
Fotoszintézis által gyárthatunk üzemanyagot a jövőben.Nas | 2015.08.25. 00:10:05Óóó, tudod, mekkora változtatás kéne ahhoz a genomunkban (és az intracelluláris struktúrákban, az egész metabolikus rendszerünk működésében), hogy fotoszintetizálni tudjunk...? Pfff. Akkor már egyszerűbb, ha pl. bőr alá ültethető szimbionta-implantátumokat használunk (egyetem alatt ez volt a vágyálmom - persze nem kivitelezhető ez sem, de milyen jó lenne már :)).
A kukorica nitrogénhasznosítást növelő levélkezelése is szimbionta algákkal történt volna, ha jól emlékszem. Na, ilyen a szó szerinti parasztvakítás. :)
Lee-ndő mester :)
A harcművészet mestere ;)
Az öntudat szikrája?
„Most először tudott megcsillantani egy szikrányi öntudatot humanoid robot, írja egy amerikai kísérletrőla Popsci. Három, régebbi típusú NAO robottal próbáltak ki valami egészen új dolgot. Arra programozták őket, hogy azt gondolják: háromból ketten némává varázsoló pirulát kaptak, ami megakadályozza, hogy beszélni tudjanak. Pirula helyett a gyakorlatban megnyomtak rajtuk egy gombot, ami elnémította őket. Aztán megkérdezték tőlük, melyik kettő kapta a pirulát. Mindhárman megpróbálták azt válaszolni, hogy „nem tudom„. A két elnémított robotnak nem sikerült ténylegesen kimondania a szavakat, a harmadiknak viszont igen. És ő felismerte a saját hangját, és arra is rájött, hogy ezek szerint nem őt némították el. A „nem tudom” után nem sokkal jelentkezni kezdett, és ezzel állt elő: „Bocsánat, most már tudom. Képes voltam bebizonyítani, hogy nem kaptam némító pirulát.” A kísérlet egy régi filozófiai fejtörőre épült, amely ebben a gyűjteményben A három bölcs címen szerepel. A kísérletet egy New York-i tudós, Selmer Bringsjord végezte. Az eredményeit részletesen augusztus végén mutatja majd be egy konferencián Japánban.”Nas | 2015.07.31. 11:18:20Replikátoroknak igazából a DNS szintézisben szerepet játszó faktorokat hívjuk konkrétan (amik maguk nem replikálódnak, hanem a replikációt segítik).
"Mi a biológia alapegysége?"
Pfff. Attól függ, milyen szempontból kérdezed. Pl. alapvető funkcionális, molekuláris biológiai szempontból a sejt, genetikai szempontból egy adott gén vagy az egyed, evolúcióbiológiai szempontból a populáció. :)
Robin Wight, a drótok mestere
Szancso | 2015.07.13. 19:21:10A pitypang is dró(n)t? :)
Mi meg pazaroljuk a bevándorlók ellen...mármint a drótot.