A cikkben Dr. Ranschburg Jenő véleményét olvashattam arról, hogy a hagyományos családokban (kétszülős és csonka, de anyás családok) hiányzik az apafigura, illetve, hogy nők nevelik a fiúkat, és az apaszerep elvész valahol. Kivonatolva. (sok apa eleve nem veszi fel az apaszerepet, de ez mindegy most)
Amire én kérdezni akartam, és nem feltétlenül tőled csak, az az, hogy a nem hagyományos világban, amit most élünk, amikor ezek szerint nő az apás csonka családok száma (olvastam egy másik cikket, hogy az ilyen családokban nagyobb arányban függetlenek a gyerekek, és repülnek ki a fészekből), valamint mondjuk egy meleg párnál, megvan-e az a jó fajta apaszerep, illetve hiányzik-e az anyafigura, és baj-e, ha igen, vagy az ilyen családokban pótolja-e a két apuka, akiből az egyik biztos, hogy melegszívűbb anyásabb a két szülő szerepét, vagy jó-e, illetve ugyanekkora gond-e, ha apu neveli a gyereket és anyu szorul háttérbe.
A cikk tartalmával magam is egyetértek, hogy mindkét szerep fontos. De azért kérdeztem rá, mert most olvastam a belinkelt cikket, illetve egyből eszembe jutott, hogy mi a helyzet, ha már maguk a hagyományos családok se léteznek, amikor változik a világ. Akkor is ugyanazok a szabályok és szerepek állnak-e fent, nem kell-e átgondolni a hagyományos modellt.
Nem trollkodásból kérdeztem, gondoltam, nem az a lényeg, hogy rávágja az ember, hogy igen, igaza van Dr.R.Jenőnek. Így van! Mert amit ír, az igaz is lehet, jó vélemény tőle, jó nézet, jó tan egy nézőpontból.
Dr. Ranschburg Jenő - az apátlan társadalomról
Részlet Ranschburg Jenő: Egy egész életre szóló találkozás... c. írásából.
lilaflexninja 2015. 05. 21. 14:49 | #7
0
VÁLASZ
lilaflexninja 2015. 05. 21. 12:02 | #1
Mit gondolunk erről: http://www.pewsocialtrends.org/2013/07/02/the-rise-of-single-fathers/
illetve erről: http://i.huffpost.com/gen/2233292/images/o-NEIL-PATRICK-HARRIS-FAMILY-facebook.jpg
mindezek viszonylatában?
illetve erről: http://i.huffpost.com/gen/2233292/images/o-NEIL-PATRICK-HARRIS-FAMILY-facebook.jpg
mindezek viszonylatában?
0
VÁLASZ
Ugyanakkor szerintem nem helytálló azt mondani h 'változik a világ ezért alkalmazkodjunk'.
Hanem sokkal inkább a változás okát kellene megtalálnunk hiszen láthatóan óriási károkat okoz.
Ranschburg Jenő a károk egyikét írja le számunkra. Illetve jelzi h helyette mi lenne a helyes. De nem megy bele igazán abba h mi ennek a jelenségnek kiváltója.
Ha erre vagy kíváncsi kifejthetem a saját véleményemet még ha a cikkben főként csak a gyereknevelés problémáját is akartam érinteni.
Továbbá írja a cikk h mindkét szülőre szüksége lenne a gyereknek.
Tehát megválaszolja az egyik kérdésedet:
Ugyanolyan rossz a gyereknek ha csak az apja neveli mintha csak az anyja nevelné.
/Illetve - bár csak én fűzöm hozzá - szerintem ha két apa vagy két anya neveli az is rossz neki ilyen szempontból sőt még sokkal rosszab is. Kifejezetten tiltanám h melegek gyereket nevelhessenek. Nem a jogaikat akarnám én sárba taposni ezzel hanem a gyerek rendes élethez való jogait akarnám védeni./
Egyébként lenne erre a válásos-egyszülős problémára megoldás.
És amellett h ez a gyerekre nézve is óriási előnyökkel járna még a válások arányát is csökkentené:
http://seveled.cafeblog.hu/2013/11/09/9-tevhit-a-kozos-felugyeleti-jogrol/
http://seveled.cafeblog.hu/2013/11/16/miert-nincs-kozos-szuloi-felugyeleti-jog-magyarorszagon/
http://seveled.cafeblog.hu/2013/01/14/csokkenti-a-vitakat-a-kozos-szuloi-felugyeleti-jog/