Ne maradj le a legjobb izékről, iratkozz fel a heti hírlevélre:
Dieseldisc 2014. 08. 01. 09:24 | #7
Nem lesz lelkiismeret furdalás ha ez műkszik, végre kiirthatjuk az összes erdőt....!!!! Szétcseszhetjük ezt a kib...tt bolygót!!! hurrá
lilaflexninja
lilaflexninja 2014. 08. 01. 07:10 | #6
Nekem is pont ez jutott eszembe, amit te mondasz, hogy ma már van olyan a világban, hogy borostyán, meg futó növény, de még olyanok is, láttam újságban, hogy falonfüggő kertek, tán vertikális kerteknek hívják. Szerintem, és nem biztos, egy igazi növény a falon, még jobban is szigetel, plusz egy kis helyi ökoszisztéma bogaraknak, madaraknak.

Viszont, lehet, hogy ez olcsóbb, nem kell locsolni, vagy ezt sem tudom biztosra, nem fújja le a szél a vihar, dizájnos, egyből fel lehet szerelni, beépíteni, míg egy felhőkarcolót vonjál be futónövénnyel két hét alatt. Meg modern. Plusz el tudom képzelni, mármint gondolom itt a lényeg, hogy az oxigént mondjuk egyből bevezeted a belső helyiségekbe, míg próbáld befogni a borostyán által kilélegzett oxigént!

Azért van ennek haszna, csak elsőre tűnik fából vaskarikának. Meg hát valakik évekig kutatgathatnak. Meg ugye az űr, ott a tuti igazából az ilyen. Ja és lehet, hogy könnyebb is mint az igazi növényzet, és vékonyabb, de erősebb.
Előzmény: Stickhorse (5) 0 VÁLASZ
Stickhorse 2014. 07. 31. 21:45 | #5
Akkor máshogy írom. Miért jobb teleaggatni a falat ezzel, mint felfuttatni rá egy futónövényt? Egyedül akkor látom értelmét, ha ez hatékonyabb, vagy legalább olyan hatékony, mint egy növény, de annak valamilyen, amúgy nem hasznos/káros tulajdonságával nem rendelkezik.
Előzmény: rermo (4) 0 VÁLASZ
rermo 2014. 07. 31. 21:31 | #4
Szóval lehet haszna de el nem tudod képzelni , hogy mi ??? Pl : elnyeli a napsugárzást ezért nem kell annyit klímázni azt az épületet . Pl : a fotoszintézis során enrgiahordozó vegyületek keletkeznek amit később hasznosítani lehet ( ide nyelődik el a napenergia ) vagy amit a poszton is írtak
Előzmény: Stickhorse (3) 0 VÁLASZ
Stickhorse 2014. 07. 31. 21:03 | #3
Egyáltalán nem azt mondom, hogy nem lehet ezeknek haszna, csak a földi környezetben nem látom a relevanciáját a mesterséges levélnek, amikor ott a természetes is. Amennyire tudom, a fotoszintézis az egyik leginkább energia-hatékony folyamat. Ameddig nem bizonyosodik be, hogy ez a mesterséges levél legalább olyan hatékony, mint a természetes, addig nem látom be, miért lenne jobb selyemből meg növényi sejtekből levél-lámpaernyőt készíteni ahelyett, hogy beállítanál a sarokba egy szobanövényt.
Előzmény: rermo (2) 0 VÁLASZ
rermo 2014. 07. 31. 20:49 | #2
... ja . Ha jól tudom akkor annak idején mikor Faraday tanulmányozta az elektromosságot , sok mindenre rájött de a tanulmánya végére odaírta, hogy el nem tudja képzelni , hogy ezeknek a dolgoknak milyen gyakorlati haszna lehetne .
Előzmény: Stickhorse (1) 0 VÁLASZ
Stickhorse 2014. 07. 31. 20:11 | #1
A földön kívüli alkalmazását aláírom, de amúgy valahol nem értem, a földön mi értelme lenne a fotoszintetizálásra alkalmas sejtszerkezetet megbontani, majd egy másik sejtszerkezettel ismét megkötni és felépíteni, hogy újra fotoszintetizáljon. Persze egy növénynek több tápanyag kell, de vízre ennek is szüksége van. Maximum akkor látom értelmét, ha a ház falát beborítva az éves átlagos csapadékmennyiség elég a működéséhez, nem szükséges plusz vízellátás. A tartósságáról pedig ugye semmit nem tudunk. Én meg már megint csak akadékoskodok...